cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

prehrana v času dojenja

clock-img

22.12.2006, 10:02

clock-img

hebeba

pencil-img

99

Pozdravljene!

Da bom zagledala mojo malo srečo, manjka še en mesec..ko bom prvič postala mamica.
Prav tako je z dojenjem..na forumu sem že večkrat zasledila, ko mamice debatirajo, da se nekatera hrana ne sme jesti v času dojenja. Vendar nisem nikjer našla nekakšnega seznamčka, ki bi mi bil v oporo user posted image . Prav bi mi prišel nasvet že kakšnih izkušenih mamic, ki bi mi svetovale kaj je dobro in kaj ni dobro dati v sebe ko dojiš user posted image .

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem!

prijazen, topel pozdravček user posted image

clock-img

22.12.2006, 11:08

clock-img

Baucka

pencil-img

568

Mislim, da je potrebno jesti vse. Saj je otrok tudi v nosečnosti dobival vse in nisi bila na dieti. Potrebno se je pač zdravo prehranjevat in ne "svinjarije " jest. Dojim še sedaj pri 8 mesecih in sem od vsega začetka jedla vse, tudi zelo kislo solato. Črvičenje sem edino opazla po svežih češnjah.

Pač ne začneš z velikimi količinami sumljivih živil. Probaš malo in opazuješ otroka, če je vse vredu naslednji dan poješ tega več itd. Tako sem jaz z jagodami začela in ni blo reakcije. Izigibaj se edino živilom, ki napenjajo npr. fižol in visoko alergenim.

Seveda to velja, če tvoj otrok nima težav s krči. Če so krči pa je vse čisto drugače.

clock-img

22.12.2006, 14:22

clock-img

Mehičanka

pencil-img

229

Začneš tako, da ješ vse. Paziš le pri svežem sadju (s tem mislim, da začneš npr. z enim krhljem jabolka in če je vse ok, količino postopoma povečaš), kavi in čokoladi.

Če se pojavijo krči ali pa reakcija v smislu pikic po teleščku, pa smiselno izločaš hrano, ki si jo jedla tisti dan.

Sama sem takoj po porodu jedla vse. Potem pa so se po 14 dneh začeli tako hudi krči, da sem se odpovedala mleku, jogurtu in skuti, svežemu kruhu, čebuli, svežemu sadju, solati, jajcem, čokoladi in še kaj bi se našlo. Na koncu sem pristala na zelo dolgočasnem jedilniku: star kruh, med, margarina, hrenovke, toast, krompir, meso, korenje, olive, jabolčni kompot, bebe čaj, dimljen losos in bakalar. "Normalno" sem začela jest šele, ko je mala pričela z GH pri 5,5 m.


clock-img

22.12.2006, 14:29

clock-img

BLAŽIKA

pencil-img

2664

    Vse samo v normalnih količinah, le pri sadju bodi malo bolj pazljiva.Mi smo dobili v porodnišnici za jest luščen fižol v solati, pa smo se samo gledali in so nam sestre lepo razložile, da jemo vse samo v normalnih količinah.

Pa lepo materinstvo ti želim.user posted image

clock-img

22.12.2006, 14:45

clock-img

domci

pencil-img

376

Čimbolj raznoliko hrano veliko sadja zelenjave pazi le, da se ne boš nabutala kake začinjene hrane sploh zvečir. Jaz sem se enkrat "nažrla" domače prekajene salame celo noč je bošček jokal in stokal je bil res bogi. Pa izogibaj se hrni, ki napenja fižol, grah skratka stročnic. Pij pa velikoooooo tekočine vode, kompotke, čajčke.... Jaz sem pila tudi čaj za dojenje je ful dober....

clock-img

22.12.2006, 16:52

clock-img

hebeba

pencil-img

99

vsem se najlepše zahvaljujem za odgovore, bom upoštevala vaše nasvete..torej vse v zmernih količinah in opazovala bom reakcije na mojem user posted image ..
Ker pa imam že sama od otroštva zelo občutljiv želodec in s tem tudi prebavo - bom verjetno morala še malo bolj popazit...ah, ja saj bo user posted image

clock-img

22.12.2006, 20:20

clock-img

Baucka

pencil-img

568

Jaz imam tudi občutljiv želodec in sem bolj nagnjena k zaprtju. V nosečnosti je bila še posebna kriza s slabostmi, sem bila zaradi tega kar 2x v bolnici.

Ema pa  ni imela težav s krči.

clock-img

22.12.2006, 20:48

clock-img

eya

pencil-img

4615

Se strinjam s predhodnicami-ješ lahko vse, v zmernih količinah, izogibaš se močno začinjeni hrani in stvarem, ki te napenjajo. Če pride do težav, pa potem ukrepaš.

Pa še en fajn link:
http://www.mojmalcek.si/revija-12-04/prehrana.php

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

clock-img

02.01.2007, 13:44

clock-img

frufru

pencil-img

2857

A ma katera kakšne izkušnje s pomarančami. Moj lumpek je star 4 tedne, jaz sem slabokrvna, pa moram železo jest. Proti zaprtju zaradi tablet so mi svetovali pomaranče (ker vsebujejo c vitamin). user posted image Jaz bi jih ful jela pa se bojim krčkov. Pri solati so že bili.

clock-img

02.01.2007, 13:53

clock-img

Anonimen

Če se bojiš reakcije, poskusi z nekaj krhlji, počakaj dan ali dva in boš videla, kako se bo poznalo na dojenčku.

Če bo vse v redu, dodaj vsak dan kakšen krhelj več.

clock-img

02.01.2007, 15:22

clock-img

andrejka

pencil-img

138

hej mamice!

Glede solate. Lahko jeste solato, ampak, ne z oljem in kisom. Jest sm si nabavla jogurtov preliv in od takrat veselo jem solato-veliko, ker jo mam ful rada. Pa kaplce proti krčkom sm kupla, pa je stanje veliko boljše.

Papa
Andrejka user posted image

_____________________________

17.11.06 se nama je rodila čudovita deklica Zoja
24.5.09 pa se nam je pridružil čudovit deček Gaber

clock-img

02.01.2007, 15:27

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

Med dojenjem naj bi se izogibala svinjini, agrumom, jagodam, čokoladi, močno začinjeni hrani, hrani, ki napenja... Jaz nisem smela piti svežega mleka, sem pa zato jedla ostale mlečne izdelke (kefir, jogurti ...)

Prvih 14 dni ne jej svežega sadja, pač pa prekuhanega, nato pa pričneš počasi s krhljem ali dva in opazuješ reakcijo na user posted image .

Srečno!

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

02.01.2007, 15:28

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

IZVIRNO SPOROČILO: frufru
A ma katera kakšne izkušnje s pomarančami. Moj lumpek je star 4 tedne, jaz sem slabokrvna, pa moram železo jest. Proti zaprtju zaradi tablet so mi svetovali pomaranče (ker vsebujejo c vitamin). user posted image Jaz bi jih ful jela pa se bojim krčkov. Pri solati so že bili.



Jaz nisem smela jesti agrumov. Naša user posted image  je dobila rdečo ritko že po naravnem pomarančnem soku...

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

02.01.2007, 17:52

clock-img

petra.horzi

pencil-img

761

jz sm se na začetku (prvi mesec) izogibala sveži zelenjavi in sadju (kompot al pa kuhano zelenjavo), pol pa čim manj kislega, pa jz nism smela jest čoikolade, k je tamalga napenjal
pol k boš pa začela dajat user posted image  gosto hrano, pa lohk počasi začneš vse jest
jz zdej dojim e eno leto, pa sam pazim da ne jem lih velik čokolade, pa nima tamal nobenih problemov

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem