cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pregled črevesja

clock-img

19.08.2005, 21:26

clock-img

tjasa10

pencil-img

68

Pozdravljene!

Zanima me, ali ima katera izkušnje s pregledom črevesja oziroma endoskopijo pri dojenčku?
Če ima, me zanima kako poteka?
Naša mala je stara 6 mesecev in ima kri v blatu, ki se vleče že 4 mesece.
zdaj pa je pediatrinja rekla, da bomo mogli na ta pregled.

Hvala :zajcek::zajcek::zajcek:

clock-img

19.08.2005, 22:02

clock-img

urši77

pencil-img

621

Poteka isto kot pri odraslem, le da otročki dobijo še neko zdravilo za pomirite, nekatere celo "zaspijo".

Odvisno kaj ima-gastroskopijo(za želodček) ali pa kolono- oz. rektoskopijo(za zadnji del črevesja).

Mora biti tešč, lahko zahtevajo tudi izpraznjeno celo črevo(nisem čisto sigurna za otročke).Potem gre zdravnik s posebnim inštrumentom-endoskop(dolga črna cevka, debela prbl. za mezinec , ki ima na vstavljeno mini kamero in optična vlakna) skozi usta oz. zadaj skozi črevo(odvisno kaj želi pregledati). Traja prbl. 20-30min.

Vem da to delajo na pediatrični na Vrazovem trgu, za drugje ne vem.Poseg se opravi ambulantno, se pravi greš še isti dan domov:)

LP in upam da ni kaj hujšega:metulj:

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem