cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

poročna maša

clock-img

19.08.2010, 22:09

clock-img

momo1

pencil-img

65

user posted image Mene pa zanima, kakšna je cena poročne maše. A je fiksna cena, ali koliko kdo da? Koliko ste zanjo odšteli in ali ste poleg tega imeli še darovanje, ko je žunik pobiral še denar? Prosim za nujen nasvet.

clock-img

20.08.2010, 08:05

clock-img

josephine27

pencil-img

2570

cenna je fiksna. točen znesek sem na žalost pozabila. ni pa neki ful velik vsaj v primerjavi z ostalimi stroški za poroko. je pa pri nsa v navadi da se župniku puti še mal "napitnine" kolikor pač hočeš po svojih zmožnostih. kakšne nabirke pa ni.

_____________________________


clock-img

20.08.2010, 08:55

clock-img

tix

pencil-img

908

čist odvisno nekateri župniki imajo "cenik" drugi vzamejo prostovoljne prispevke. Midva sva dala 100€ in imela tudi darovanje

clock-img

20.08.2010, 09:04

clock-img

ajataja

pencil-img

1672

Pri nas je tako da pač koliko daš in med mašo se ne pobira prispevkov.

clock-img

20.08.2010, 14:40

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.08.2010, 16:09

clock-img

nananaja

pencil-img

1498

poroka se ne plača, vsaj nama je župnik, ki naju je poročil, dejal, mislim, da ni mašnega namena. je pa pri maši somaševal še drug župnik, zato je bila maša za vse pokojne iz najininih družin, ta mašni namen pa smo plačali. kasneje sem izdelala župniku, ki naju je poročil, čipko za zahvalo, dodala sva še nek prostovoljni prispevek.

clock-img

22.08.2010, 19:58

clock-img

smeška83

pencil-img

282

Midva sva dala 20 EUR, pač redno ceno maše v naši župniji. Rekel je, da drugih stroškov ni, le prostovoljni prispevki preko nabirkeuser posted image

clock-img

22.08.2010, 22:19

clock-img

momo1

pencil-img

65

user posted image Na nekem starejšem forumu (ne Ringaraja) sem brala, da je cena 61 EUR (21 Eur za zapisnik, 19 Eur za mašo in še 21 Eur za neki, ne vem več kaj). Ali kdo ve kaj o tem? Nama je žunik že povedal, da bo ob koncu maše darovanje, kjer bodo vsi svatje šli mimo "košarice za denar" in nama ob tem čestitali. Pa me zanima, če mu ob tem še moram kaj dati (že z nabirko bo dobil veliko - oh, ko bi se v službi v eni uri toliko dobilo...).

clock-img

25.08.2010, 17:06

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: momo1
... sem brala, da je cena 61 EUR


Poroka je zakrament. Zakramenti so popolnoma zastonj. Lahko pa daš in prav je tako, prostovoljni pripevek po svoji presoji. Vendar ob tem upoštevaj okrasitev cerkve in še polno neopaznih stroškov. A to so le stroški. Prav je, da daš kaj tudi za delo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem