cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pogosto dojenje 8 mesečnik

clock-img

29.04.2006, 10:27

clock-img

tina104

pencil-img

1639

Ne vem, če spada tema ravno na ta forum, no pa da razložim:
Aljaž je star 8 mesecev in se še vedno ogromno doji. Zadnja dva tedna sicer poje kar nekaj goste hrane, nekje 2x na dan tudi za cel obrok, vendar se še vedno ogromno doji. Po celotnem gostem obroku ponavadi zdrži brez zize 2 uri, zelooo redko več. Tako so naši obroki približno taki:

7.00 - riževa kašica ali zdrobova kašica ali ovseni kosmiči s sadjem ok.140ml
9.00 - dojenje
12.00 - kosilo - zelenjava+meso, krompir,riž... ok.150 ml, če noče jest, se dojiva
14.00 - dojenje
17.00 - včasih skuta, jogurt ok.50ml, ponavadi dojenje
18.30 - včasih zelenjava, včasih kaka riževa ali podobna kašica, redko sadje, ker ga noče jest.
20.00 dojenje
Ponoči enkrat dojenje, pri katerem ful je, drugače pa dojenje še kakih3x samo tako malo, da ga uspava.
To je res približno, ker ponavadi je še kako dojenje vmes ali pa je časovno drugače. Če jeva zjutraj žitno kašico, je nimava za večerjo.

V glavnem samo z gosto hrano ni zadovoljen, hoče se dojit in to je problem, ker me je strah, kako bo, ko bo šel v vrtec. Ali se bo odvadil dojenja ali kako?

Vaše izkušnje? Kako zmanjšati dojenje? Naj povem, da smo res že ful napredovali, ker se je dojil tudi po 15x na dan - preden je začel z gosto hrano. Pa potem smo prišli na 10x, zdaj smo nekje na 8x, včasih samo 6, ampak to je res zelo izjemoma.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

clock-img

29.04.2006, 11:31

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Moj otrok (Jakob) se je do svojega 9 meseca dojil na 2 uri. Tudi ponoci. Pa se je kmalu po 9 mesecu sam od sebe odstavil Tako da se ne rabis bat.. Se noben otrok ni vecno ostal na zizi.. user posted image To kar si napisala se zdalec ni pogosto dojenje. Nic bat. Ko bo sel v vrtec bos dojila zjutraj in zvecer. Ce bos zelela seveda. Izkusnje kazejo, da kadar ni mame v blizini otroci na zizo kar pozabijo.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

clock-img

29.04.2006, 12:43

clock-img

Anonimen

ojej men bi se zmešal če bi se tolk dojila pr 8. mescih??!! no če je teb ok pol pa super.moja se je sama odstavla pri 5. mescih in pol smo šli na flašo in je jedla tm tm na 3 ure al mlek al pa gost obrok. ne vem, če ni predebel pol kr uživejta sam men ne bi blo ok k je otrok čist preveč naliman name, sej ga sploh ne morš pustit za par ur pri nekom recimo??!! a flašo sprejema? če bi kak podoj s flaško probala zamenjat da do vrtca skinita saj tista umesna dojenja, ker iz šihta p aglih nauš mogla letat a ne?

clock-img

29.04.2006, 13:32

clock-img

Anonimen

Poskusi s tem, da nekdo drug pazi in hrani otroka in da tebe ni zraven, vsaj pri obroku ali dveh.

Pri nas je zgodba podobna, ampak če mene ni, ni problema, punca zdrži tudi cel dan brez dojenja. Sploh zdaj, ko ni več zima, gresta z očkom ven, pa k babici....Ko mene ni, me verjetno ne vonja in ne išče.
In tudi meni paše, da imam kakšen dan zase.

clock-img

29.04.2006, 16:47

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Aja. Se dva razloga sta lahko za pogosto dojenje. Poskok v rasti otroka ali pa izrascanje zob (srbenje dlesni).

_____________________________

Gospa sem.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem