za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
V razvojni ambulanti mi je zdravnica povedala, da bo napisala mnenje za podaljšanje porodniške, saj bom morala z mojo precej delati, da se bo gibalno pravilno razvijala. Dobili pa smo že pošto iz vrtca, da je sprejeta v vrtec s 1.10. Če bom dobila odobreno podaljšanje za 3 mesece bo šla v vrtec šele leta 2008. Kako naj to uredim v vrtcu?
23.05.2007, 09:17
Rok_LM
191
Mi smo imeli isti primer, tako, da je šla v vrtec šele s februarjem.
Načeloma se otroke vpisuje v vrtec s šolskim letom, vendar če vrtec ni zaseden lahko to narediš tudi med letom. Problem je, kadar ni veliko prostih mest, ker ti lahko do leta 2008 ta mesta zasedejo drugi.
Če otroka vpišeš s 01.10. moraš vseeno plačevati vrtec, čeprav imaš otroka doma, pri tem pa imaš zagotovljeno mesto v vrtcu. Lahko pa koristiš rezervacijo in plačaš 40% vrtca, je pa odvisno od občine kjer živiš, koliko mesecev rezervacije lahko uveljavljaš. Ponavadi je to mesec ali dva.
Svetujem ti , da greš na upravo vrtca in se dogovoriš z njimi, je pa odvisno od njih koliko ti grejo tu na roko. Pri nas je bilo v vrtcu prosto samo še eno prosto mesto. Mi smo se dogovorili tako, da nas bo mesto v vrtcu čakalo do februarja, da nam nebi bilo treba plačevati, če pa bi v tem času prišel kateri drugi za vpis nas pa pokličejo in jo pač vpišemo prej.
_____________________________
Prvo polovico življenja ti uničijo starši, drugo polovico pa otroci.