cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

negovanje šivov po porodu

clock-img

27.01.2009, 14:57

clock-img

predsolcek

pencil-img

31

Sem 8 dni po porodu, zanima me koliko časa bo še trajalo da se rana zaceli.....boli pa še isto kot takoj po porodu.

Kako ste ve negovale šive. kdaj je bilo vsaj toliko bolje da ste lahko sedele, ali lahko uporabim bivacin, torej napišite čim več vaših izkušenj z bolečimi šivi, kako pa izgleda oz. občuti če se šivi vnamejo?????

lp

clock-img

27.01.2009, 15:17

clock-img

lindy

pencil-img

937

Če se šivi unamejo je full rdeče pa mogoče malo bolj zateklo, drugač pa jest nisem nč gor dajala pa me je tud bolel še kr neki časa, ene tri tedene po porodu sem lohk šele normalno sedela, bivacin pa si lahko že zdaj daš gor, čimvečkrat se tuširaj z mlačno vodo in čim večkrat bodi brez hlačk, da je rana na zraku.

_____________________________

Moja mala Manca je moja največja sreča!

clock-img

27.01.2009, 15:17

clock-img

andrejkam

pencil-img

192

Po približno enem mesecu sem rekla, no, zdaj je pa ok.
Rane si nisem mazala nič, sem si pa pogosto tuširala z mrzlo vodo, popivnala in sveže perilo gor. Pogledat si nisem niti upala, vsake tok je moj pogledel, če je ok ... in je blo. Pa fajn je treba počivat, nč dvigovat ...

clock-img

27.01.2009, 15:19

clock-img

Dream

pencil-img

1469

Mene ni ravno bolelo, prej bi rekla, da me je kar nekaj vezalo skupaj, kot da je koža premajhna. Občasno me je tudi malce zapeklo ob urniranju. Lahko rečem, da sem v 14 dneh prišla k sebi. Sedela sem lahko takoj, sicer sem se na stol usedala bolj počasi, drugače pa sem imela tisto blazino, ki ima na sredini luknjo in je prav fina. Sestra v P mi je svetovala samo tuširanje oz. izpiranje s hladno vodo po vsakem obisku WC-ja. Uporaba mil ali kakršnihkoli krem pa ni priporočljiva.

clock-img

27.01.2009, 15:29

clock-img

ema111

pencil-img

480

jaz sem za sedenje uporabljala napihnjen vzglanik, ki se uporablja za oporo na potovanjih, je pa res, da je vseeno težko sedeti, ampak s tem mi je le bilo nekoliko lažje. 
šive sem jaz vsakokrat po obisku WC-ja sprala z vodo (namreč samo vodo mi je priporočil dr.), vendar kljub temu so se mi vneli. Raje ne vprašaj, boli kar zelo, tako ali tako te bolijo šivi potem pa še vnetje, joj.
No in sem zvedela, da so si nekoč špricale z bivacin sprejem in mi je moja patronažna rekla, da je  ukinjen, moj ga je hvalabogu le našel v eni lekarni, kjer so imeli še zadnjega v skladišču user posted image .
No in mi je moj lepo šprical ene 3-4 na dan in so se kar hitro pozdravili.

naj ti bolečina čimprej mine in lepo cartanje user posted image

clock-img

27.01.2009, 15:31

clock-img

predsolcek

pencil-img

31

hvala punce za odgovore user posted image  zlo ste prijazne

clock-img

27.01.2009, 16:40

clock-img

nia5

pencil-img

4698

IZVIRNO SPOROČILO: lindy

Če se šivi unamejo je full rdeče pa mogoče malo bolj zateklo, drugač pa jest nisem nč gor dajala pa me je tud bolel še kr neki časa, ene tri tedene po porodu sem lohk šele normalno sedela, bivacin pa si lahko že zdaj daš gor, čimvečkrat se tuširaj z mlačno vodo in čim večkrat bodi brez hlačk, da je rana na zraku.






Enako, čim več "luftat" in umivat z mlačno vodo.

clock-img

27.01.2009, 22:08

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Vsakič po obisku wc-ja sem spirala z hladno vodo, ki zelooooo pomaga pri hitrejšem celjenju, pa še hladi.

clock-img

28.01.2009, 09:59

clock-img

Shorty_

pencil-img

6792

ju sem si kar na wc-ju po lulanju, sprala s flaško hlande vode, in je res pomagalouser posted image


clock-img

28.01.2009, 12:24

clock-img

clara23

pencil-img

889

Jaz sem se vsak večer umila s toplo vodo in potem bila ene 2 uri brez hlačk da se je vse skupaj malo prezračilo..so me pa  šivi  boleli cca 1 mesec, 2 meseca po porodu sem jih še vedno čutila kot da bi imela modrico, 2,5 meseca po porodu pa jih nisem več čutila.

clock-img

03.02.2009, 11:08

clock-img

Yasmina

pencil-img

38

Jaz sem se pa vsakič po temeljitem umivanju s toplo vodo (nikoli nisem uporabila mrzleuser posted image ) večkrat na dan na tanko namazala svež vložek z Bepanthen Plus - to mi je svetovala patronažna. Mi je ful ohladilo in omililo pekočo bolečino. Vse skupaj pa je pri meni trajalo 1 mesec. Imela pa sem 4 šive. Pri drugem porodu pa sploh nisem bila šivana, tako da veš da je velika možnost da ne boš šla večkrat skozi to, če boš še načrtovala otroke.user posted image  LP

clock-img

03.02.2009, 11:11

clock-img

Vrtnica79

pencil-img

6377

Šentjanževo olje pomaga tudi ali pa spiranje z hrastovim lubjemuser posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem