cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

montignac -razjasnitev

clock-img

06.08.2011, 08:49

clock-img

janapan

pencil-img

823

Punce, ki ste hujšale po montiju....rabim vašo pomoč. V zadnjem letu sem šla vsaj 10 x že na dieto, 2x 90dnevno dieto, obakrat -5, obakrat vse nazaj v hitrem času. večkrat hipokalorično....vsakič nekaj kg dol in vse spet nazaj. V dveh nosečnostih sem si pridelala 13 kg viška s tem da se res slabo počutim....po prebiranju, razmišljanju in po prebrani knjigi jem torej hujšam sem se odločila, da spremenim preranjevalne navade.

Sedaj pa praksa - govorim za PRVO STOPNJO:

Zajtrk mi je jasen, kosilo mi je tudi jasno........zanima me večerja.....v knjigi piše popolnoma brez maščobe. Kaj je potem s solato, jaz jo običajno začinim z oljčnim oljem....ali potem odpade. V knjigi piše DA PRI PRVI STOPNJI ODPADEJO TESTENINE, ODPADE POLNOZRNAT KRUH RAZEN ZA ZAJTRK.....v praksi kakšne večerje ste kuhale mi ni jasno

kaj pa za malico ( dopoldanske nimam ker imam kosilo v službi že ob 11h) je pa pol dolga do 6h...kaj se je sadje....v knjigi je vse tako čudno -popoldanska malica testenine---pred tem pa da testenine v prvi stopnji ne

upam, da sem napisala dovolj razločno

pa hvala

clock-img

06.08.2011, 11:36

clock-img

bskrle

pencil-img

3409

V praksi sem popoldne jedla le jogurte.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

clock-img

06.08.2011, 18:38

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

sama se nisem tako strogo držala montija, pa je vseeno šlo dol 12 kg v 4 mesecih. vse skupaj "hujšam" (pod narekovaji zato, ker to ni dieta za par mesecev in potem nazaj na staro prehrano, ampak moraš dejansko spremeniti način prehranjevanja za večno, če želiš obdržati težo) 6 mesecev, vendar je zadnja 2 meseca šlo samo 2 kg dodatno dol, ker se pač ne držim več tako strogo. smatram, da sem že na drugi stopnji. user posted image
za zajtrk sem ponavadi jedla pz kruh (spar vital rezine) z mlečnim namazom z manj maščob, včasih še kako rezino lahke posebne, čeprav ni dovoljeno. malica sadje. kosilo pz testenine z normalno mesno-zelenjavno omako ali zelenjavna rižota s piščančjimi prsmi ali meso in solato, odpovedala sem se edino krompirju. malica oreščki. večerja pz kosmiči z manj mastnim jogurtom ali solata s tuno (normalno zabeljena) ali hrenovke in paradižnik ipd.
testenine lahko ješ po mili volji, le da morajo biti pz in naj bi bile samo s paradižnikovo omako, ampak meni to pač ne gre. tudi koruzo in korenje (oboje ima visok GI) sem normalno jedla oz. jem.
v glavnem moraš absolutno izločit belo moko in sladkor na prvi stopnji, pa tudi krompir ni fajn jest. ostalo si pač prilagajaš svojemu okusu. pa seveda je zelo pomembno gibanje (aerobika, pilates, zumba, tek, kolesarjenje, plavanje, hitra hoja - kar ti pač ustreza) zraven vsega.

upam, da sem ti kaj pomagala. user posted image

clock-img

06.08.2011, 20:06

clock-img

malabiba30

pencil-img

205

IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

sama se nisem tako strogo držala montija, pa je vseeno šlo dol 12 kg v 4 mesecih. vse skupaj "hujšam" (pod narekovaji zato, ker to ni dieta za par mesecev in potem nazaj na staro prehrano, ampak moraš dejansko spremeniti način prehranjevanja za večno, če želiš obdržati težo) 6 mesecev, vendar je zadnja 2 meseca šlo samo 2 kg dodatno dol, ker se pač ne držim več tako strogo. smatram, da sem že na drugi stopnji. user posted image
za zajtrk sem ponavadi jedla pz kruh (spar vital rezine) z mlečnim namazom z manj maščob, včasih še kako rezino lahke posebne, čeprav ni dovoljeno. malica sadje. kosilo pz testenine z normalno mesno-zelenjavno omako ali zelenjavna rižota s piščančjimi prsmi ali meso in solato, odpovedala sem se edino krompirju. malica oreščki. večerja pz kosmiči z manj mastnim jogurtom ali solata s tuno (normalno zabeljena) ali hrenovke in paradižnik ipd.
testenine lahko ješ po mili volji, le da morajo biti pz in naj bi bile samo s paradižnikovo omako, ampak meni to pač ne gre. tudi koruzo in korenje (oboje ima visok GI) sem normalno jedla oz. jem.
v glavnem moraš absolutno izločit belo moko in sladkor na prvi stopnji, pa tudi krompir ni fajn jest. ostalo si pač prilagajaš svojemu okusu. pa seveda je zelo pomembno gibanje (aerobika, pilates, zumba, tek, kolesarjenje, plavanje, hitra hoja - kar ti pač ustreza) zraven vsega.

upam, da sem ti kaj pomagala. user posted image




no bambixxx...pod tole se podpišem :-)

janapan - svetujem ti, da ješ tisto kar to paše, seveda pa moraš obvezno izločiti belo moko, bele testenine, bel kruh...mlečne izdelke znižaj na 1,6 maščobe, namesto olja za peko uporabljaj kokosovo maslo...in kar je najbolj pomembno:
*jej 5x na dan po malo
* GIBAJ!!! brez tega ne bo nič...

sama sem bila tako ko ti - neštetokrat na raznih dietah, vse je prišlo nazaj, ko začneš jest "normalno" hrano...tu je potrebno samo spremeniti način prehranjevanja (ki ga boš držala od določenega trenutka naprej) in začet migat...
tudi jaz sem z spremembo izgubila do danes 15kg...in priznam - telovadba  mi je zlezla pod kožo in ne morem več brez miganja...hrana pa mi ustreza in se tudi veliko bolje počutim..

upam da smo ti kaj pomagali....user posted image

clock-img

06.08.2011, 21:47

clock-img

marjetka1975

pencil-img

114

Za dopoldansko malico lahko ješ sadje ( je najlažje tud s seboj nosit v službo), a večerjo pa kako tuno iz konzerve v naravnem soku ( slanica) pa kak paradižnik poleg al pa paprika al pa kaj od zelenjave.
Po moje tud ne bi bilo nič narobe če bi dala žlico olja gor, konec  koncev telo rabi tud maščobe amprak "dobre maščobe", če nič drugega se v nekateri vitamini topijo samo v maščobah.
Če bi se pa rada ognila olju, pa jahko daš gor limonin sok al pa mal jogurta pa kis.

lp

clock-img

08.08.2011, 17:50

clock-img

TomTaylor

pencil-img

6915

sama se že ene 8 leto držim načel zdravega prehranjevanja po Montignacu + splošnih dejstev glede energijske potrebe/porabe, zdej jz govorim na splošno (za 1. in 2. stopnjo):

- čimmanj OH-jev (ne nič, ampak čimmanj), in ti naj bodo "zdravi" (kosmiči, kaše, PZ) in vedno v dopoldanskem času oz. najkasneje do 16. ure. Ker so takšni OH-ji energijsko zelo bogati (1 porcija - 100gr ovsenih kosmičev in 2 dcl mleka kolkor jz pojem za zajtrk ima skoraj 500 kCal - to je 1/4 dnevne potrebe po kalorijah!) jih je priporočljivo jesti zjutraj, zato smo lahko brez skrbi, ker bomo njihovo energetsko vrednost tekom dneva porabili.
- po 16. uri nikoli OH-je
- za večerjo beljakovine z zelenjavo (surovo ali kuhano) Beljakovine so težje prebavljive, zato naj bo večerja obvezno vedno 2-3 ure pred spanjem, vendar pa telo za razgradnjo beljakovin porabi ogromno več energije (kalorij). Paziti je treba, da beljakovinski obrok ne vsebuje maščob oz. naj jih vsebuje čimmanj.
Solato pa si lahko mirno zabeliš z žličko katregakoli HLADNO STISKANEGA olja, najboljše oz. priporočljivo je laneno olje. Vendar je potem bolje, da zraven ne ješ ničesar beljakovinskega.
- glede na to, da so OH-ji "dovoljeni" samo do 16. ure in da sadje zaradi fruktoze spada med OH-je, telo pa sadje najbolje prebavlja in izkorišča v dopoldanskem času in tako tudi skrbi za hitrejšo presnovo hrane (zato montignac svetuje zaužitje 1 sadeža pred obrokom), jih jem samo dopoldne ali če je kriza, da ne morem dočakati obroka, pojem potem pred obrokom kakšen sadež.
- kadar doma nimam svežega sadeža, si pred zajtrkom naredim napitek z 1 žlico jabolčnega kisa v 2 dcl mlačne vode. Efekt je enak zaužitemu sadju.
- Hrano vedno ločujem in nikoli ne jemo skupaj mesa+OH-jev. Nikoli. Kadar skuham golaž jem zraven dušeno zelenjavo ali zelenjavni pire naprimer.
- za vikend obvezno "grešim" - to pomeni, da si naprimer privoščim kos torte, ali za kosilo naredim zabeljen krompir, spečem pecivo, ali pa zvečer ob TV-ju grickam arašide ali indijske oreščke. Veliko.user posted image
- med tednom sem stroga do sebe, za vikend se nagradim (seveda v mejah normale, ne pretiravam)
- vsako polno luno si privoščim 24 urni post
- 2x na teden po 1 uro športa (kolo, tek)
- 2x na teden po športu še cca 10 minutk Pilatesa za oblikovanje mišic
- vse aditive (knor kocke, jušne kocke, Vegete,....) v smeti
- beli sladkor - v smeti
- bela moka - v smeti

Tole je moja mala mešanica prehranjevanja, seveda pridejo včasih tudi "žute minute", ampak pazim, da se to ne zgodi prepogosto.

in zadnja alineja:

- NIKOLI več se vrniti na stari način prehranjevanja. To je edini uspeh!

(če se zrediš zaradi, recimo sladkarij, in se 90 dni strogo ravnaš po določeni dieti in shujšaš - mar se boš res vrnila na star način prehranjevanja?! Če ja, potem je logično in pričakovano, da pridejo tudi kilogrami spet nazaj)


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

clock-img

10.08.2011, 18:42

clock-img

malabiba30

pencil-img

205

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

in zadnja alineja:

- NIKOLI več se vrniti na stari način prehranjevanja. To je edini uspeh!

(če se zrediš zaradi, recimo sladkarij, in se 90 dni strogo ravnaš po določeni dieti in shujšaš - mar se boš res vrnila na star način prehranjevanja?! Če ja, potem je logično in pričakovano, da pridejo tudi kilogrami spet nazaj)



pod tole se pa čist podpišem user posted image

clock-img

19.10.2011, 20:31

clock-img

neika

pencil-img

270

tole je bilo pa tako fajn prebrati...te dolgoročne uspehe samo pozdravljam!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem