cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

krepitev trebušnih mišic

clock-img

10.09.2007, 13:21

clock-img

t*e*j*k*a

pencil-img

1615

Mene pa zanima na kakšen način  v nosečnosti skrbite za svoje trebušne mišice.
A mišice ki so v dobri formi pomagajo vrniti po porodu trebušček v "normalno" stanje?

clock-img

10.09.2007, 13:42

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

Po moje da ja! Pa če krepiš globoko trebušno mišico iz mojih izkušenj lažje potisneš, ko rojevaš. Definitivno pa je fajn krepit skoz, da ni potem preveč ohlapno vse skup..

_____________________________

MONTIGNAC

clock-img

10.09.2007, 14:43

clock-img

t*e*j*k*a

pencil-img

1615

In kaj pride v upoštev?? Trebušnjaki al še kaj druzga??

clock-img

10.09.2007, 17:58

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

trebušnjaki so strogo prepovedani, še posebej, če bi slučajno imela razmaknjeni vzdolžni trebušni mišici. potem gre vse skupaj še bolj narazen, tako kot pri meni. grrrrr. jaz trenutno delam vaje za globoko trebušno mišico in v četrtek grem svoj napredek pokazat fizioterapevtki v staro porodnišnico. potem pa bom kar telovadila pri njih, ker obvladajo zadeve, sploh glede trebušnih mišic.

sem pa jaz po prvem porodu že imela razmaknjeni mišici in posledično trebuh izbočen, pa sem z jogo kar skupaj spravila zadevo. tokrat bom pa prej še pod strokovnim vodstvom, preden se bom predala jogi. baje, da se vse da, če se hoče. pravijo. upam.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

11.09.2007, 08:50

clock-img

t*e*j*k*a

pencil-img

1615

Če bi imeli vsi tako srečo da bi bili iz LJ!!!
Pr nas dalč okol sploh nobene navadne telovadbe za nosečke ni organizirane, kaj šele kaj druzga.
Men se je tud zdelo da trebušnjaki naj nebi bli glih primerni sam sem pa zasledila da jih nekatere delajo.
A mi lahk mal napišeš kake vaje delate tam na telovadbi?

clock-img

11.09.2007, 20:55

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

tejka, ta teden imam domačo nalogo, da se naučim vaje za globoko trebušno mišico, ker prej sploh ne smem telovadituser posted image   imam že od prve N razmaknjene mišice in bi si lahko samo škodila.

v glavnem pa moram na levem in na desnem boku ležat in 10x ponovit vajo: čisto malo potegnem popek h križu in zadržim do 10s. to lahko naredim večkrat na dan - če bi imela čas user posted image  naslednja stopnja je, da v tem položaju še kolno dvigujem in pri tem ne premikam in ne rotiram medenice. pa pomembno je umirjeno dihanje - ne smeš zadrževati diha.

kake bodo pa naprej vaje na telovadbi, ti pa napišem v četrtek zvečer. pa še vprašala bom kaj vse lahko "zdrava" nosečnica dela. po mojem, da skoraj vse, da se le ne postavljaš na glavo in ne obremenjuješ preveč trebušnih mišic. jaz sicer sama delam vaje iz joge, take bolj za raztegovanje in veliko hodim, v službi vedno po stopnicah, tudi v 7. štuk.

nič se sekirat, da nisi iz LJ. zato je danes tu internetuser posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

10.01.2008, 08:20

clock-img

natalija08

pencil-img

5

Živjo

Sporočam vam, da so vaje za globoko trebušno mišico dobro prikazane na dvd-ju od Vzajemne (Telovadba za nosečnice), dobiš pa ga v poslovalnicah vzajemne (cca. 8 eur), zraven imaš opisano pa še drugo vadbo.

clock-img

08.04.2008, 12:45

clock-img

mojsoncek

pencil-img

3866

IZVIRNO SPOROČILO: Magi*trebušnjaki so strogo prepovedani, še posebej, če bi slučajno imela razmaknjeni vzdolžni trebušni mišici. potem gre vse skupaj še bolj narazen, tako kot pri meni. grrrrr. jaz trenutno delam vaje za globoko trebušno mišico in v četrtek grem svoj napredek pokazat fizioterapevtki v staro porodnišnico. potem pa bom kar telovadila pri njih, ker obvladajo zadeve, sploh glede trebušnih mišic.

 
Se strinjam z napisanim. Problem je v tem, da ce so trebusne misice prevec mocne, se le te, ko trebuh raste ne raztezajo, ampak se razmikajo, kar pa ni dobro. Ta problem se dostikrat pojavi pri sportnicah.
Vaje za krepitev globoke trebusne misice, pa so zelo prporocljive, ker preprecujejo preveliko razmaknitev vzdolznih trebusnih misic. Povzeto... "navadni" trebusnjaki NE, vaje za krepitev globoke trebusne misice DA.

Se pa tudi strinjam z natalijo glede CD-jev Vzajemne.


< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 8.4.2008 12:47:47 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem