cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

konec dojenja - začetek spanja

clock-img

14.10.2007, 20:53

clock-img

ELA06

pencil-img

155

Bok.

ELa je stara 10,5 mesecev. Dojiva se samo še zvečer in 1x ponoči. To nočno bujenje in dojenje je samo crkljanje.... težava je v tem, da se ponoči večkrat zbuja, 2x, 3x... ko vstanem in jo skušam nazaj uspavati, lahko to traja od 2 minute do 1h. V primeru, da jo "priklopim" bo nazaj zaspala hitreje. Mene zanima bo moj otrok kdaj spal celo noč? Jaz mislim, da ne!!! Ima katera izkušnjo, da ko je čist nehala dojit, da je potem otrok spal celo noč!?
Če neham dojit, sej tut nimam več veliko mleka, kaj potem? Ona še vedno potrebuje določeno količino mleka na dan. Da bi jo sedaj dala na umetno meleko se mi ne zdi smiselno, ... naj ji dam zvečer in zjutraj že kar kravje mleko v flašo?
Je to nočno bujenje povezano z dojenjem? Drugače pa tudi čez dan ne spi veliko 30 - 40 min in to 2x na dan.

Poslušam od mamice, ki je dojila samo 1 mesece, da njihova spi že od 2 meseca celo noč!!!!!!!!!!! Halo... in da bo najbrž krivo to, da se še vedno dojimo.

lp

_____________________________

http://ela1.moj-album.com

clock-img

14.10.2007, 20:56

clock-img

moci

pencil-img

5572

jaz sem čisto nehala dojit, pa imamo še vedno celo noč žurkeuser posted image nič ni pomagalo. ji dam v stekleničko mleko, prej riževo, zdaj mešam riževo in kravje. ampak se velikokrat ponoči budi.

clock-img

14.10.2007, 20:58

clock-img

jazz

pencil-img

1014

Ej, potolaži se! Eni so taki, drugi ovaki...jaz tudi zavidam tistim k spijo cele noči. Mi bomo stari 3 leta, pa lahk na prste preštejem kolkrat sem spala res celo noč, pa nisem dojila več k tri mesece. Enkrat ima zamašen nos,večinokrat bi še flaško, enkrat ga lulat,drugič je bolan,včasih prleze iz svoje postle k nama kr tk mal, pa neki bluzi....ej,ne vem,mogoče pa bo bog dal drugega, k bo sam spal!!!!

_____________________________

Lep pozdrav! K

clock-img

14.10.2007, 21:07

clock-img

Eva -3

pencil-img

22

Hi!
Ne bom te ravno potolažila, pa vendar ti napišem našo zgodbico glede spanja.
Sem našega pobalina dojila 2 leti in osem mesecev v katerih nismo prespali niti ene noči, saj se je že od rojstva prebujal po 3-neštetokrat. Ker mi je bilo najlažje, jaz pa sem bila bolj komot sem si ga kar vzela k sebi v posteljo in ko se je zbudil, sem ga samo pristavila in spala sva dalje. No, sedaj bo počasi star 4 leta in veš da še zdaj nisem prespala noči. Zbudi se (sicer v svoji sobi) in me kliče, pride k nama v posteljo in me drži za bradavico, kar mu zgleda še vedno nudi neko varnost.
Zdaj sem te verjetno samo prestrašila, pa vendar. Saj dolgo ne bodo niti hoteli spat z nami. Čas otroštva bo prehitro minil in se bomo rade spominjale na te dni ko so bili še dojenčki in malčki.

Lp

clock-img

14.10.2007, 21:09

clock-img

Anonimen

Moja prva je bila na flaši od 3. meseca in od takrat dalje spala celo noč, drugi pa je na flaši od 2,5 meseca in zdaj tudi spi celo noč. Zdaj v drugo sem prepričana, da je res od tega, prvič nisem bila. Samo dvomim, da bo pri tebi isto, ker potem, ko so enkrat že toliko stari, to baje ne pali več.

clock-img

14.10.2007, 21:21

clock-img

Aja32

pencil-img

1649

Pri moji kolegici se je ravno to zgodilo - nehala ga je dojiti pri cca. 10 mesecih ponoči in od takrat imajo spanje...user posted image user posted image user posted image

No, mi imamo oba od 2. oz. 3. meseca na flaši, pa še vedno ne spimo (škrat ima 2 leti, škratulja pa 8 mesecev)

clock-img

14.10.2007, 21:23

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

14.10.2007, 21:30

clock-img

sonjaka

pencil-img

155

Pri nas to žal ne velja. Hčerko sem dojila do 15. meseca. Zdaj bo kmalu stara 3 leta, pa se še vedno zbuja. Neko obdobje je sicer malo bolje spala, zdaj je pa spet obup. Sina sicer še vedno dojim (ima "šele" 10 mesecev), ampak glede na to, da se ponoči zbudi tudi po 10x (pa ga ne dojim vedno), se mi zdi, da še en lep čas ne bom spalauser posted image . Te nisem nič potolažila, ampak upam, da bo pri vas bolje.

clock-img

14.10.2007, 21:30

clock-img

solatja

pencil-img

952

pri nas je tudi tako. pri 7. mesecih nekje smo ukinili nočno dojenje (kar hudo je bilo kak teden, več ne user posted image ) in od takrat prespi celo noč (razen kakih izrednih zadev (zobki, bolezen). user posted image user posted image user posted image pa še ob teh izrednih zadevah ugotavljam, da sem že čist brez kondicije za nočno ne-spanje user posted image user posted image
sem pa nekje do 13 mesecev dojila še dvakrat dnevno, potem pa je zjutraj začela dobivati kravje mleko v flaško. pri 15. se odvajamo še od večernega dojenja...

poskusi s tem odvajanjem od nočnega dojenja. otrok pri tej starosti nikakor ponočl ne potebuje mleka in je to res samo cartanje (no, tudi "mučenje" user posted image ). jaz sem jo takrat nosila naokrog po rokah in jo stiskala k sebi (takrat smo jo še uspavali na rokah), pa je prvo noč kar trajalo, pa drugo malo manj, pa tretjo se ni več zbudila, pa četrto spet nekaj,  in po slabem tednu je prespala celo noč. ji pa, če še ne upaš dati kravjega mleka, poskušaj v promet spravit čez dan čim več mlečnih izdelkov (jogurt za zajtrk, skutica za malico, zvečer kak grisek ipd.). če boš videla, da nima težav, lahko počasi že začneš z mlekom...


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

clock-img

14.10.2007, 21:51

clock-img

HuAnita

pencil-img

5576

Pri nas je pri Cpainki to res nekako sovpadalo - oknec dojenja - končno spaaaaaaanje, celo 11 ur skupaj!!!!!
Knedlu pa še moramo ponoč ukinitiuser posted image , kdaj, kako....user posted image  še pa ne vem...

clock-img

14.10.2007, 21:58

clock-img

Anonimen

Ima katera izkušnjo, da ko je čist nehala dojit, da je potem otrok spal celo noč!?



Ja, ampak v taveliki postelji user posted image .

clock-img

14.10.2007, 22:17

clock-img

sončnica13

pencil-img

1553

IZVIRNO SPOROČILO: ELA06

Bok.

ELa je stara 10,5 mesecev. Dojiva se samo še zvečer in 1x ponoči. To nočno bujenje in dojenje je samo crkljanje.... težava je v tem, da se ponoči večkrat zbuja, 2x, 3x... ko vstanem in jo skušam nazaj uspavati, lahko to traja od 2 minute do 1h. V primeru, da jo "priklopim" bo nazaj zaspala hitreje. Mene zanima bo moj otrok kdaj spal celo noč? Jaz mislim, da ne!!! Ima katera izkušnjo, da ko je čist nehala dojit, da je potem otrok spal celo noč!?
Če neham dojit, sej tut nimam več veliko mleka, kaj potem? Ona še vedno potrebuje določeno količino mleka na dan. Da bi jo sedaj dala na umetno meleko se mi ne zdi smiselno, ... naj ji dam zvečer in zjutraj že kar kravje mleko v flašo?
Je to nočno bujenje povezano z dojenjem? Drugače pa tudi čez dan ne spi veliko 30 - 40 min in to 2x na dan.

Poslušam od mamice, ki je dojila samo 1 mesece, da njihova spi že od 2 meseca celo noč!!!!!!!!!!! Halo... in da bo najbrž krivo to, da se še vedno dojimo.

lp



Naš je star 14 mesecev in moram reči, da se sprašujem isto kakor tiuser posted image . Čez 14 dni začnem delat in si ne predstavljam kakšna bom zjutrajuser posted image
Sicer pride obdobje, ko lepo sam zaspi in spi vsaj prvo rundo 5-6 ur (kar je čisti luksus), zdaj pa čakamo na zobke in je tako kot pri vas-upam, da so res le zobki in, da bo potem spet boljše spaluser posted image

clock-img

14.10.2007, 22:31

clock-img

kety99

pencil-img

113

Je to nočno bujenje povezano z dojenjem?


Jaz mislim da ne! Odvisno od otroka do otroka. Naša je stara 3mesece, se polno dojiva, ampak ona že od začetka prespi celo noč (cca od 20h-7h), se pravi, da je brez hrane tudi 12ur....drugače pa lepo pridobiva na teži... je pa res, da čez dan rabi malo več...se hraniva na 2-3ure...

Moja mama je baje mene odvadila nočnega hranjenja tako, da je dala v mleko sol, enkrat sem probala, naslednjič nisem več izsiljevala, tko da sem se potem tudi zbujati nehala ponoči. Mogoče malo kruto, ampak je delovalo!

clock-img

15.10.2007, 07:29

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

15.10.2007, 08:06

clock-img

viv_

pencil-img

9144

Ojla!

Ne, mislim da ni povezano. Moja ta velika se je dojila do 4. meseca. Ko se je nehala dojit je tudi prespala celo noč.

Tamala je bila od začetka na flaški, pa je noč prespala šele pri 8. mesecih. Pa še sedaj jo recimo 1-2x na mesec kaj zveksla in bi mela žurke ponoči.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

clock-img

16.10.2007, 20:56

clock-img

ELA06

pencil-img

155

Nalin RR, druge mamice nimajo veze z mojim prenehanjem dojenja. Jaz res mislim, da je nočno dojenje samo še za crkljanje. Mleka ni več veliko, tako da bo počasi potrebno odnehat.

_____________________________

http://ela1.moj-album.com

clock-img

17.10.2007, 21:49

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

No, jaz se strinjam s tabo glede crklanja, vsaj pri  nas je bilo tako. Ker sem zanosila, sem se odločila, da neham dojit svojo 10m. Ko se je ponoči začela oglašat, sem jo pustila in po cca pol minuti je sama zaspala nazaj. Po 14-ih dnevih je začela spat celo noč. Tako da pri nas je šlo za cartanje, ni pa tako pri vseh.
Poskusi jo malo pustiti, ko se bo oglašala. Če bo začela jokat, pojdi seveda h njej. Poročaj!

clock-img

17.10.2007, 23:07

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

18.10.2007, 08:27

clock-img

Anonimen

Moj spi ponoči lepo. Ampak se ne veselim tega, ker lahko se zgodi, da bo kasneje šele sranje. Ga pa ne dojim, ampak mislim, da če ukiniš dojenje nima veze to s spanjem ponoči. Otrok se sam odloči, naj bo dojen, ali na adaptiranem, kako dolgo bo spal.

No, je spal lepo od 20h do 7h zjutraj.Zdaj je budnica ob 3h ponoči, ampak zame je še vedno to dobro.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem