cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojenje ponoči

clock-img

24.02.2008, 09:25

clock-img

petrc@

pencil-img

68

Koliko dolgo ste dojile ponoči na 3h-naš malček ima 14 dni in se ponoči in čez dan dojiva na 3h,včasih tud na 2h in pol?!
Vaše izkušnje prosim,....

Hvala!

_____________________________

Lep pozdrav,P

clock-img

24.02.2008, 09:30

clock-img

pikalonca

pencil-img

561

Vem, da ti ne bo ravno v tolažbo a naš tamali falotek se je na dve do tri ure dojil ponoči do 7 meseca. Sedaj smo sicer na adaptiranem, a se še vedno zbuja za jest dvakrat ponoči. Vse je zelo odvisno od otroka, kajti tavečja mi je ponoči jedla samo do 3 meseca, a naprej smo prespali noči. Ah ja kje so tile časi user posted image .

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

clock-img

24.02.2008, 10:06

clock-img

jaša2

pencil-img

658

z mojo sma se v takih intervalih dojili dokler je blo mleko - torej 6 mesecev. je pa odvisno od otroka, tak da...vsak otrok si sam naredi svoj urnik oz. "jedilnik". user posted image

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

clock-img

24.02.2008, 10:36

clock-img

Anonimen

Tudi tam nekje, na 2 do 3 ure na zacetku, kasneje manj.

Tocno se ne spomnim, sem jo samo podojila in zasmrcala naprej...user posted image .

clock-img

24.02.2008, 10:45

clock-img

Lantea

pencil-img

362

Pri tako majhnem otroku je res, da si vsak naredi svoj urnik...kakor mu ustreza. Kolikor se spomnim, je naša že nekje pri 4m ponoči zdržala dlje. Približno od 20 ure do 2 zjutraj in potem do 6ih zjutraj. To se je potem nadaljevalo do nekje 7m. Včasih se je pa tudi zgodilo, da je prespala celo noč (od 20 do 5 ali 6 zjutraj). To mi je nekako dalo vedeti, da je že zmožna zdržati celo noč brez dojenja. So bile pa tudi noči, ko je že ob polnoči hotela zizat in če sem ji dala, je potem začela s pridom izkoriščatiuser posted image . Naslednja runda je bila potem že ob 4ih in nato ob 6ih.
Kot sem napisala...pri dobrih 7m sva jo počasi začela odvajati nočnega dojenja...zdaj spi od 19.30 do vsaj 5ih zjutraj (če se zbudi, ji je dovolj, da ji dava dudo in zaspi nazaj). user posted image

clock-img

24.02.2008, 12:09

clock-img

MADMAX

pencil-img

215

Midva se še vedno pri 10 mes dojiva ponoči na tri ure, ampak samo tolk da se malce pocrklja in seveda še  odžeja, mi pa ponoči ne sprejme stekleničke.

clock-img

24.02.2008, 14:22

clock-img

Anonimen

Čisto odvisno od noči.

Včasih zdrži 6 ur, včasih bi jedel na 3 ure, to noč pa celo na 2 uri. user posted image

clock-img

24.02.2008, 14:37

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: petrc@

Koliko dolgo ste dojile ponoči na 3h-naš malček ima 14 dni in se ponoči in čez dan dojiva na 3h,včasih tud na 2h in pol?!
Vaše izkušnje prosim,....

Hvala!



Ne razumem, na koliko bi se pa moral? Pa saj se vsi dojenčki dojijo (ponoči) na dve ali tri ure, naša se je na dve uri par mesecev. Podnvei pa itak nikoli nisem gledala na uro.

clock-img

24.02.2008, 16:13

clock-img

petrc@

pencil-img

68

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: petrc@

Koliko dolgo ste dojile ponoči na 3h-naš malček ima 14 dni in se ponoči in čez dan dojiva na 3h,včasih tud na 2h in pol?!
Vaše izkušnje prosim,....

Hvala!



Ne razumem, na koliko bi se pa moral? Pa saj se vsi dojenčki dojijo (ponoči) na dve ali tri ure, naša se je na dve uri par mesecev. Podnvei pa itak nikoli nisem gledala na uro.




Ne bo čist držal-moja prva hči se ni rabla dojit ponoč na 2-3h,je pri 14-tih dneh ponoči spala tudi po 5h,oćitno bo pa ta bolj mamin in večkrat prikljopljen na joško,kot sem prebrala lahko tudi do 10muser posted image

_____________________________

Lep pozdrav,P

clock-img

24.02.2008, 18:56

clock-img

Anonimen

do kdaj ste pa dojile ponoči??user posted image  so se sami odstavili ali ste jih same odstavljale in kako?  

clock-img

24.02.2008, 20:02

clock-img

Lantea

pencil-img

362

Pri nas smo začeli odstavljati pri dopolnjenih 7m. Večkrat je že prespala celo noč, zato sem predvidevala, da ne gre več za lakoto, ampak bolj navado (ni ravno pravi izrazuser posted image ). Poslužila sva se metode, ki ni ravno priljubljenauser posted image  (tukaj na forumu). Prva faza je, da se oba odločita, da bosta nekaj dosegla. Ko se je mala ponoči zbudila, je vedno vstajal samo ati (ker če bi mene zavonjala, bi bilo samo še težje - to je tako kot če bi se tebi ful luštalo tvoje najljubše hrane, pa bi ti jo nekdo dal za povohat, pa vzeluser posted image ). Dal ji je dudo, jo tolažil, a nikoli vzel iz posteljice. Tudi druge tekočine ji nisva dajala, ker bi se potem navadila na to. Prvi dve noči je kar nekaj časa jokala, ati jo je tolažil. Vsaka naslednja noč pa je bila lažja za vse. Po približno 10ih dneh se ni več zbujala oz. če se je, je zalegla že duda (tudi če sem jo dala jaz). Tako sedaj zdrži od 19.30 do vsaj 5ih zjutraj. user posted image

clock-img

25.02.2008, 18:45

clock-img

mehurčica

pencil-img

3735

IZVIRNO SPOROČILO: deja777

do kdaj ste pa dojile ponoči??user posted image  so se sami odstavili ali ste jih same odstavljale in kako?  

Sem ga morala odstavit samo od nočnega dojenja, ker se je zbujal tudi po 30x na noč.user posted image Pri slabih 9 mesecih nama je ratalo. Dojil se je pa 1 leto.

clock-img

25.02.2008, 19:42

clock-img

mala pikica

pencil-img

3363

pri nas je zelo različno, spal je že tudi 6 ur skupaj, včadih pa jemo tudi na dve uri, je pa star dva meseca

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!

clock-img

25.02.2008, 20:59

clock-img

Nenya

pencil-img

887

14 dni in se ponoči in čez dan dojiva na 3h,včasih tud na 2h in pol?!



Nikar ne poslušaj kake pametne tetke ali babice o uvajanju reda. Je tamali še čist premajhen, ma premajhen želodček in je pač večkrat lačen. Saj se ne more 'zanalašč' zbudit.
POnavadi se stvari umirijo, najprej user posted image spusti en obrok, nato dva in tudi spanje postaja daljše. Je pa res da so otroci različni, eni se dolgoo dojijo, drugi so malo bolj prizanesljivi do staršev.

POnoči imaš tudi več mleka, ker počivaš in se mu ni treba toliko trudit kot morda podnevi.

Brez skrbi za 'vzgojo' bo še čisto dovolj časa, ko bo malo starejši.


_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

clock-img

25.02.2008, 21:38

clock-img

Anonimen

Pri treh mesecih je začela na 6h. Sedaj pri 6 mesecih spi od 20h do 4h.
Ampak včasih se doji tudi na eno uro, ali pa je kar celo noč priklopljena. Odvisno od dneva, lune, bolezni,...... sem se že navadila tako zvito in čisto pri miru spat.user posted image
Če zvečer, ko grem spat preveč ropočem pa me malo za šport še poduda.

Se mi pa zdi, da se s spanjem/nespanjem preveč obremenjuješ, če dojenček ne spi s tabo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem