cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojenje in zobki / grizenje

clock-img

18.11.2008, 11:45

clock-img

sxy

pencil-img

197

Naš škratek (5,5) ima dva zobka in zadnja dva dni me pri dojenju grize. Včeraj me je ugriznil do krvi.user posted image Boli ko user posted image !!! Nebi rada prenehala dojit, vendar pa nevem kako dolgo bom še lahko trpela bolečine, ker ko ugrizne, res ugrizne...
Kako ste se spopadale s tem??? Ali se ga da tega odvadit???
Bojim se tudi da mi nebi odgriznil bradavice, sedaj ima 2 zoba odspodaj,in stisne in ugrizne napolno in ko bodo zobki še odzgoraj zna biti nevarno....
Kaj naj storim????


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...



clock-img

18.11.2008, 11:50

clock-img

katra55

pencil-img

1970

Mene je samo enkrat ugriznila. Takrat sem jo pogledala v oči in ji povedala da to mamico boli in ji vzela. Nikoli več ni poskusila gristi.

clock-img

18.11.2008, 12:29

clock-img

danijela in taja

pencil-img

342

nastavek od aventa dej gor...se isto doji je čist mehak sploh ne bo vedo....tebi bo pa tudi olajšalo....zarad tega pa res ne nehat dojit.....v baby centru jih majo po velikost ...stane ene 5 eur......

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

clock-img

18.11.2008, 12:30

clock-img

Pandica

pencil-img

5280

Moja je sicer že starejša kot tvoj, ima 13 mesecev, ampak še jo vedno dojim user posted image zobkov pa ima trenutno 6. In je tut imela kakšen mesec dni nazaj takšno obdobje, ko me je kar cela 2 dni grizla v ziziko, ko je bila priklopljena. Sem jo "skregala", rekla NE, probala vse živo, ampak nič ni pomagalo. Po 2 dnevih pa je kar sama od sebe nehala, hb, ker res boli ko svinja, ko te vgriznejo v bradavico. Pol je spet prišel en tak dan, ko me je grizla, drug dan pa je spet bilo vredi. Tako, da ne vem kaj ti naj svetujem, ker sem sama že obupala tiste dni, ko me je grizla. Saj bo minlo, s tem se tolaži user posted image  user posted image  user posted image Aja, pa tvoj ima itak samo 2 zobka, moja pa 6, veš kako bolj me pol vgrizne, ne? user posted image  

_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

clock-img

18.11.2008, 13:08

clock-img

t5t6

pencil-img

611

Mene je pri 8 m tako vgriznil, da sem dobesedno videla vse zvezde, še danes po 4h letih se mi posna črtica. Nadaljevala sem z dojenjem, in še lep čas jokala vsakič ko sem ga dojila na vgriznjeni prsi, ker je tako bolelo. Sem pa tako zakričala, ko me je vgriznil (ker nisem pričakovala, saj se nikoli prej ni zgodilo), da se je verjetno vstrašil in nikolo več ni vgriznil.

clock-img

18.11.2008, 13:14

clock-img

Anonimen

Zaenkrat nimamo še teh težav.user posted image

clock-img

18.11.2008, 13:51

clock-img

sxy

pencil-img

197

Ja naš škratek je star šele 5,5m in s tem da mu dopovedujem da to ne sme da me boli, ne bom nič dosegla saj ne ve kaj mu govorim, sem poskusila, pa se mi začne režat nazaj. Pa tudi zakričala sem ko se je prvič zgodilo, pa tudi ko me je drugič in tretjič, saj je vsakič nepričakovano in boleče kot user posted image , da se niti zadržat nemorem.Pa me pogleda debelo in mu ni jasno zakaj tulim.
Sj zaenkrat boma nadaljevala z dojenjem in upam, da bo čimmanj grizenja. Upam, da pusti bradavice na svojem mestu, še za kakšnega brateca in sestrco.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...



clock-img

18.11.2008, 20:42

clock-img

lidija***

pencil-img

884

Bodi pozorna na to kdaj te ugrizne in imej pripravljen prst, da rešiš bradavico. Verjetno ne grize takrat, ko pije, ampak potem, ko je že situser posted image
Pa sveda NE, samo pri 5,5 mesecih verjetno ni kakšne koristi.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , veliko potrpljenja...

clock-img

19.11.2008, 10:54

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

19.11.2008, 11:43

clock-img

sxy

pencil-img

197

ponavadi ugrizne takoj na začetku, ko da bradavico v usta preden potegne, potem pa zagrabi naprej normalno in začne vlečt. Tako da sedaj mu poleg bradavice dam v usta še prst, da ne ugrizne takoj v bradavico ampak se ustavijo zobki na prstu. No zaenkrat uspešno user posted image in za njega manj uspešno user posted image saj me manj grize. user posted image Upam da bo šlo še naprej tako....
Hvala za nasvete...
Pa čim manj pogrizene bradavice tudi vam...


_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...



clock-img

19.11.2008, 17:31

clock-img

anju

pencil-img

2573

novo foro ima, saj ima novo sredstvo. vztrajaj, da ne sme. kako leto nazaj sem tudi sama to spraševala. in še dojim. bradavici celiuser posted image

clock-img

21.11.2008, 10:52

clock-img

ronja

pencil-img

15289

Ali se ga da tega odvadit???


Da, ampak je treba res VEDNO, ko te ugrizne dat škrata dol! Jaz sem nekje prebrala, da se kao ne sme nič jezno reagirat in sem seveda to probala - jo dala nežno dol in ji povedala, da tega ne sme počet, tako čisto nežno. Pa se je seveda drla ko jesihar in sem jo dala nazaj gor. No, seveda je spet ugriznila. Potem sem ji malo manj nežno rekla, da tega na sme in jo dala stran, pa nič nazaj gor par minut.
Vseeno me je kmalu spet ugriznila: takrat sem vedela, da če ne bom nekak takoj tega nehala, bom kmalu morala nehat dojit in sem se prav grdo zadrla nanjo: "NE!", česar naj se ne bi delalo - ampak pri meni je to potem pomagalo. Dala sem jo stran in spet par minut nič gor, kaj se pa to reče! In potem ni več grizla. Ko so ji zrasli še zobki, je spet parkrat probala, pa sem ponovila proceduro in potem ni več grizla, vsaj ne nalašč.

clock-img

21.11.2008, 13:57

clock-img

sxy

pencil-img

197

ja naš škratek pa še vedno grize, kljub temu da sem prvič parkrat ko me je ugriznil zatulila, ne nalašč ampak od bolečine, tk da me je debelo prestrašeno gledal, pri ponovnih ugrizih sem ga umaknila od bradavice za nekaj časa, pa ne pomaga, sem mu že tudi bolj strogo rekla da to ne sme,... A kaj ko nič ne pomaga, zdaj me pogleda in se mi smeji v obraz, ko ga jaz poskušam kregat. Eh....

_____________________________

When we wake up in the morning, we have two simple choices. Go back to sleep and dream, or wake up and chase those dreams.
Choice is yours...



clock-img

21.11.2008, 14:08

clock-img

annie

pencil-img

1049

Midva z mojim 14-mesečnim sinkom se še vedno dojiva in me je do sedaj HB samo enkrat ugriznil. Takrat sem se zadrla od bolečine on pa seveda v jok user posted image No, upam, da se to ne bo ponovilo, ker ima sedaj 7 zobk in bi ziher bilo še bolj boleče user posted image

clock-img

23.11.2008, 18:16

clock-img

lion

pencil-img

71

ja pa ja de...pri 5 mesečnem otroku ste zavpile in rekle ne pa je bilo uredu...

...in ni grizu več....user posted image user posted image




Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem