cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dojenje, dodajanje in gosta hrana

clock-img

07.09.2010, 14:28

clock-img

biga

pencil-img

838

Živjo, zanima me, kako prakticirate tiste, ki dojite in dodajate, zdaj pa še dajete gosto hrano? Delate vse troje? Zaenkrat sicer uvajam živilo 3-4 dni in poje malo, nato še podojim in še flaško, skratka, dela je dovolj. Je potem verjetno lažje, ko pojedo več goste hrane? Pa še tole: tiste mame, ki ste dude svojim otročičkom. Kako jih ponoči navadite, da zaspijo brez dojke? Moja 6-mesečna hči namreč ponoči več ne je tako kot prej, da bi jo dvignila in bi sesala 10 minut. Zvečer poje pri meni in dodatka z rižolinom, zaspi do kakih enih, dveh, potem pa ni šans, da bi v posteljici spala naprej. Jo moram dati k sebi in na dojko, sicer vrešči in se razčuje. Že tako in tako včasih bedi več kot uro. Potem pa seveda na dojko in zaspi slej ko prej. Kak nasvet razen tega, da bo minilo in bo enkrat zaspala sama?

clock-img

08.09.2010, 10:46

clock-img

divans1

pencil-img

2547

To pa tudi mene zelllooo zanima!!!!user posted image user posted image user posted image

clock-img

08.09.2010, 12:29

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

Jaz sem prvemu na začetku uvajanja GH delala ravno to: GH + dojenje + flaška. Ko je GH pojedel že nekoliko več (ne samo par žličk), sem se pa odločala naj zraven dojim ali naj dam le flaško. Vse troje namreč zahteva čisto preveč časa. Ker mleka skoraj nisem imela sem opustila dojenje v tem obroku. Če bi mi pa po flaški (poleg GH in dojenja) spil le okoli 30ml, bi pa verjetno opustila flaško. Sem namreč mnenja, da je 30 ml po flaški le za crkljanje in deser.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

08.09.2010, 13:59

clock-img

naja78

pencil-img

2169

ojla biga!

mi smo stari saj veš mesec manj.in zelo blizu.user posted image
že kake 3 tedne mu dajem kašico po žlici zvečer(od alnature 4 žita,ali samo riž,.... z alernovo),ali pa v leclercu sem kupila od humane kašico,ki ni z adaptirani mlekom in je edina z dobrim okusom-jabolko.malo še cukram ker drugače alernove ne sprejme in poje 100ml mleka  in nevem kok pride če zgostiš.vse poje.pa se mi glih tako zbudi tam nekje od 1-4 ponoč 1x.je pa res da ima dudo in ga dam nazaj v posteljico.vse delam od malega-rojstva v temi,prej sva se samo dojila.
no sedaj sva na istem.joška,gosta in flaša.
tako  da :
-ponoč dojenjeod 1x do 2x
-zjutraj od 7-8 gosti obrok,nič joška čez ker so prazne
-od 10-11 ure dop.jošek(oba,včasih še dodatekkakih 60ml)
-okol 13 flaška 120ml(več noče,tudi če podačljšam čas)user posted image
-16-17 jošek in flaška (več flaške)
-od 20-21 gosta-sto kot zjutri

včasih mu prileti v usta kak mix jabolka od kompota,opazila sem da ma rad toplo in kar malo v mikrovalovki pogrejem,včasih kake pol frutka od banane.....

ostalo bom kar počakala do 6 meseca,ko bova začela z kosilom.kaj ne vem,mislim da samo sol+ voda+krompir ne bo šlo in tudi ne mislim tako kuhat.
normalno bom solila,malo margarine gea,zelenjava prav tako.

tako sem pr prvem delala in je šlo.in kar hitro up.česen,peteršiljček,.....


eto to je to.

clock-img

08.09.2010, 15:13

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Jst mam pa zaenkrat še dovolj mleka in mi tud ni jasno, kako bo potem, ko mleka več ne bo, ko pa tako rad papčka ponoči, še bolj pa se seveda carta in tako zaspi nazaj. S čim ga bom potem uspavala????user posted image user posted image user posted image

Naja78, zakaj mu pa flaško daješ, če še dojiš?



clock-img

09.09.2010, 09:03

clock-img

palas

pencil-img

128

joj tud mene zanima kdaj bo ponoči zaspala nazaj brez dojenja :))))?
Jo samo dojim, začela sem malo že GH, stara pa je dobrih 5 mescov.
Ponoč se mi zbudi 1x-3x, pa more obvezno it na joško, da zaspi nazaj, ker drugače je samo vreščanje. Dudo mi pa zavrača:(


_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

clock-img

09.09.2010, 10:13

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Palas, moj je isti, sploh si ne predstavljam, kako bo, ko ne bo več zize....user posted image user posted image user posted image user posted image to bo po moje vreščanja hehehe...

Kako pa kej dodajaš GH, glede na to da polno dojiš kot jaz in kako si začela?

clock-img

09.09.2010, 11:34

clock-img

naja78

pencil-img

2169

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Palas, moj je isti, sploh si ne predstavljam, kako bo, ko ne bo več zize....user posted image user posted image user posted image user posted image to bo po moje vreščanja hehehe...

Kako pa kej dodajaš GH, glede na to da polno dojiš kot jaz in kako si začela?




divans: če nimam dovolj mleka potem mu dodajam pač flaško ,ne!!!user posted image

kako bo pa tvoj zaspal pa se ne obremenjuj,ker če imaš mleka dovolj bo takole sigurno še kako leto.in če na jošku zaspi,...so what??!!
tvoje zize so pač duda.zna bit potem ko boš TI rekla konec(če se prej sam ne bo odstavil,tudi to se zgodi,...),problem,ampak si v 1-2 tednih spet ok.bo pa možek malo vstajal,ne!!

clock-img

09.09.2010, 16:51

clock-img

RR raziskuje

pencil-img

205

Mamice, pozdravljene!

O pravilnem načinu uvajanja goste hrane si lahko preberete tukaj: http://www.ringaraja.net/clanek/pravilni-nacin-uvajanja-goste-hrane_2614.html?page=1

clock-img

09.09.2010, 18:01

clock-img

divans1

pencil-img

2547

Ja, ok, sam zanima me, kako pol nadomestit zizo, a mu flašo pol dajete al kako?? Al bo potem spal celo nočko, ker bo pač večji????

clock-img

09.09.2010, 18:12

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

Joj divans.......

Zakaj mu boš dajala flašo če imaš pa dovolj mleka? Pa daj imej malo zaupanja sama vase pa vsaj nekaj naredi po svojem občutku pri tem pa se ravnaj po svojem otroku. Kako ga boš brez zize uspavala? Ga že boš, še vsaka ga je, na tak ali drugačen način. Če ti bo pa spal celo noč ti pa nobena ne more povedat, ker nobena nima kristalne kugle - otroci so si različni, eni ponoči spijo, drugi pa ne, ne gledo na to ali so siti, ali so lačni, ali so nazizi, ali na flaši, ali so stari par mesecev ali pa več kot 1 leto.

Se mi zdi, da nonstop sprašuješ eno in isto zraven pa pretakaš solze (vsaj smajlije take prilepiš zraven), ki jih, za moje pojme, nimaš za kaj. Oprosti, ne bodi užaljena, ampak sem morala izbruhnit. user posted image

clock-img

09.09.2010, 19:01

clock-img

palas

pencil-img

128

divas : ne vem kako bo ko bom nehala dojit? bomo vidli. uvajat sm pa začela GH počasi, zdej dopoldan papcava en obrok GH, sam pol gre obvezn še na jošk, pa tud če sam parkrat potegne user posted image
Pri prvemu sem se tud spraševala kako bo ko bom nehala dojit glede uspavanja, pa se je kr naenkrat odstavu, enostavno ni hotu več joške, je pa potem dudo sprejel in je bo fajn.


_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem