cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

dodajanje-pomoč

clock-img

16.05.2008, 13:00

clock-img

maktub

pencil-img

659

zdravo..

a mi lahko katera odgovori na vprašanje, saj  v zdravstenih institucijah mi vsak pove drugače..
Tamalega dojim vendar ko greva v večje kapupovalne center oz. bare  in ga prime njegova lakota mu dam flaško z dodatkom, vandar se vedno lovim z pripravljanjem.
A lahko jaz naredim doma flaško in ko jo rabim samo pogrejem v kozarcu vrele vode?oz.koliko časa lahko stoji narejena flaška?..
Kaj pa ponoči...se lahko za hude noči da flaško v hladilnik in pol pogreje z vreli vodi?

clock-img

16.05.2008, 13:11

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Jaz mislim, da pripravljenega melak ni ravno primerno nositi naokrog - se hitro pokvari.
Jaz sem to rešila tako, da sem imela vedno s seboj termovko vroče vode, flaško s hladno, prekuhano vodo in mleko v prahu. Ko sem potrebovala mleko, sem najprej v eni prazni flaški zmešala vodo, da je bila primerne temperature, potem sem pa notri stresla potrebno količino mleka. Meni je bil super sistem in sem se ga zelo hitro navadila.

clock-img

16.05.2008, 13:31

clock-img

jajula

pencil-img

1191

tudi na embalaži piše, da hrana ne sme stati več kot pol ure. jst se tega kr držim, ker tist mlek k stoji začne mal smrdet..
sicer pa se mi zdi da je najbolj zamudno met flašo v hladilniku, ker še kr dost časa traja, da se hrana segreje (pa še predtem moraš vodo segret...).
tko kt je napisala sazi - najhitrej je če maš in doma in za ven vedno prehuhano toplo  in mrzlo vodo s sabo, pa dozirček za hrano (ni ti treba cele škatle s sabo nost...) in vse to zmešaš in takoj hop v ustauser posted image sicer pa jst če grem ven vodo zavrem in dam kr v flaškico in v termo del previjalne torbe..cca 2 urci zdrži toplo.
 

clock-img

16.05.2008, 14:05

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

jaz sem naši vodo zavrela in jo dala v termos. ko je bil čas za papico sem vodo primerno ohladila, dodala mleko in je blo.....

tako pripravljeno mleko lahko čaka največ urco.

jaz sem enkrat za ponoči si pripravila obrok in ga dala v hladilnik. ko je bil čas da to pogrejem je trajalo več, kot če bi vodo iz termosa dala v flašo jo ohladila pod toplo vodo in vmešala mleko tako, da shranjevanje v hladilniku pri meni ni prišlo v poštev....

clock-img

16.05.2008, 14:57

clock-img

Sandra*

pencil-img

1726

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???

clock-img

16.05.2008, 15:00

clock-img

katra55

pencil-img

1970

IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???


Se strinjam.

clock-img

16.05.2008, 23:37

clock-img

nananaja

pencil-img

1498

tud jst se nism nikol s flaškam ukvarjala, razen tistih s čajem - naša ga je pač pila. najdeš plac, dojiš, pol pa greš dalje. pa še za mamico je to bolje.

clock-img

17.05.2008, 08:25

clock-img

Lunc_a

pencil-img

1258

Flaško stran in jošek na plan!!

clock-img

17.05.2008, 08:40

clock-img

misar

pencil-img

1892

se strinjam, zakaj flaška, če dojiš?? a ni vedno pripravljeno in na pravo temperaturo pogreto mleko v dojki?? pa še pokvari se notri ne..men se zdi to manj zamudno, kot pa, da vso kramo sabo vlačiš. če v kaki trgovini ni previjalnice, pa v avtu podojim...probaj, boš videla, da je najbolj praktično user posted image

še bolj neumno je ponoči delat flaško...priklopiš na zizo in evo, že lahko dremaš dalje user posted image user posted image


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

clock-img

17.05.2008, 08:46

clock-img

Anonimen

Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru?



Jaz tudi ne razumem.

clock-img

17.05.2008, 10:52

clock-img

buček

pencil-img

143

tudi jaz dojim in sem si ko je bila mala samo na mleku tako olajšati potepanje kot ti.... pa ni šlo ker ni hotela flaše... pa sem to opustila ker je bil pol cel halo ko se je branla flaše.. jaz sem raje podojila tik pred sem šla pd doma če pa je bila še potreba pa sem dojila v avtu ali pa v previjalnici...ker sem velika potepinka sem jo zato začela navajati na GH pri 4M pa je lepo sprejela in sem pri 5m ze imela seboj ali banano ali pa kašico ... čaj pa je ssprejela šele zdaj pri 7m 

clock-img

17.05.2008, 10:54

clock-img

buček

pencil-img

143

a pa še za ponoči sprašuješ.. mislim da je treba mleko delati sproti...

clock-img

17.05.2008, 13:33

clock-img

Pia77

pencil-img

612

IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

Flaško stran in jošek na plan!!



Se strinjam tudi jaz user posted image

clock-img

17.05.2008, 22:28

clock-img

Solero

pencil-img

466

IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???



To je čisto njena stvar (in stvar vsake mamice posebej), kako bo hranila svojega otroka in zakaj se je tako odločila.
Maktub pa sprašuje nekaj drugega. Če nimate zanjo konkretnih odgovorov, je vaše dojenje verjetno niti malo ne zanima.

Sicer pa: pripravljenega mleka ne shranjuj in ne nosi s sabo, vedno ga pripravi sproti. Termos, kot so ti napisale je v redu za vročo vodo, pa plastenka s hladno, pa mešaj.
Ponoči pa isto. user posted image

clock-img

18.05.2008, 12:57

clock-img

anny1

pencil-img

414

IZVIRNO SPOROČILO: Solero

IZVIRNO SPOROČILO: Sandra*

Sori, ampak tole mi je pa mal mem! Zakaj mu daš flaško če ga sicer dojiš? V čem je fora, da je flaša kj drgač kokr dojenje če sta v nakupovalnem centru? Jaz tut velik po štacunah hodm, pa če je mali pač lačen grem ga v previjalnico podojit, al pa v avto, ne vem zakaj bi mu dajala flašo???




To je čisto njena stvar (in stvar vsake mamice posebej), kako bo hranila svojega otroka in zakaj se je tako odločila.
Maktub pa sprašuje nekaj drugega. Če nimate zanjo konkretnih odgovorov, je vaše dojenje verjetno niti malo ne zanima.

Sicer pa: pripravljenega mleka ne shranjuj in ne nosi s sabo, vedno ga pripravi sproti. Termos, kot so ti napisale je v redu za vročo vodo, pa plastenka s hladno, pa mešaj.
Ponoči pa isto. user posted image



Se čisto strinjam, jaz tudi dojim samo če pa je treba pa imam v termoski vedno prekuhano vročo vodo da lahko pripravim flaško- enostavno nameriš količino dodaš mleko in zmešaš, ponoči isto-termos- ne imej pripravljene ker se ti bo skisal in bodo potem problemi. lpuser posted image


_____________________________

Sreča moja so moji sončki, ki sto po čudežu prišli v moje življenje....Čeprav je mami biti težko je to najlepša naloga, ki jo ena ženska lahko ima...

clock-img

18.05.2008, 14:07

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

kolikor vem, se da adaptivno mleko naknadno pogreti. samo ga moraš že na začetku pripravit z mrzlo vodo in nato mleko segreješ šele, ko ga potrebuješ.

samo če že želiš po flaši hranit - raje si spumpaj svoje mleko in ga tako pogrej kot sem zgoraj opisala. jaz sem namreč morala pumpat, ker moja ni mogla sesat in sem svoje mleko kasneje tako pogrevala za stekleničko. sem ga pa pred tem mela v hladilniku (mogoče ga maš ti tudi lahko v kakem mini hladilniku sabo in potem samo naročiš vrelo vodo za čaj in segreješ?).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem