cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Zacetek dojenja- z nastavki ali brez

clock-img

17.09.2007, 13:42

clock-img

Rozmarinka

pencil-img

466

 
Zanimajo me vase izkusnje glede zacetkov dojenja. Ste zacele dojiti ze preventivno kar z nastavki za bradavice ali ste zacele uporabljati nastavke sele kasneje, ce je prislo do vnetja bradavic. Kaj torej priporocate za zacetek dojenja : brez ali z nastavki ?

Hvala za izkusnje/mnenja ! 

clock-img

17.09.2007, 13:46

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

V prvo so mi nastavke prinesli v porodnišnico, ker je imela tako močan sesalni refleks, da so mi bradavice spokale. Nastavke sem uporabljala tudi doma kar dolgo. Predvsem v prvi fazi dojenja, ko je pa začela bolj umirjeno sesati, sem jih odstranila in dojila naprej.

Drugič sem nastavke vzela že kar s seboj v porodnišnico, pa jih skoraj nisem potrebovala.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

17.09.2007, 13:57

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Pomoje jih kupiš če jih potrebuješ. Ker sicer imaš samo še eno delo več, imeti vedno čiste in pripravljene. Bradavice so vedno BP, nastavki pa so razred zase.

clock-img

17.09.2007, 14:01

clock-img

abc100

pencil-img

5390

Če boš pa v porodnišnici ugotovila, da jih rabiš, jih pa v pritličju prodajajo.

clock-img

17.09.2007, 14:28

clock-img

lex

pencil-img

6532

prvič jih sploh nisem nikoli uporabljala, drugič pa ko so mi po mesecu in pol popokale bradavice, jaz sem jih kupila potem ko sem jih rabla.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

17.09.2007, 14:28

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

jaz sem jih rabila, ker naša user posted image  ni znala drugače vleči, zato so mi jih dali v porodnišnici. potem tudi z njimi ni vlekla in so mi bili čisto odveč vsi ki sem jih preventivno kupila.

clock-img

17.09.2007, 15:12

clock-img

tinaaja

pencil-img

7450

ce jih ne rabis, definitivno brez.

Ker se drugace kot z nastavki nasa ni znala pristavit, sva se 2 meseca dojili z njimi. Po 2 mesecih je koncno uspelo brez njih in to je bila taka milina in nekaj popolnoma drugega kot z nastavki.

clock-img

17.09.2007, 15:48

clock-img

simona76

pencil-img

255

Po mojem ni potrebno prehitevat. Boš videla. Bradavice te bodo na začetku verjetno bolele, zato si jih maži, kremo ti bodo tako dali v porodnišnice, potem boš pa videla. Jaz sem obakrat dojila brez nastavkov, nisem imela problemov user posted image

clock-img

17.09.2007, 15:49

clock-img

Anonimen

Jaz sem začela brez, pa so me po kakem tednu dni tako bolele, da sem do stropa skoraj skočila. Potem sem enkrat poskusila z nukovimi nastavki. Pa ne vem....a moja nima dovolj velikih ust, ali so bili pretrdi (mogoče prestari). Meni se je zdelo blazno čudno z nastavki, ko je povlekla pa je vseeno bolelo, priteko pa ni nič. Sem jih kar opustila, pa zaenkrat še ni težav.

Res pa si vsakič namažem z lanolinom in še na blazinico ga malo nanesem, da imam Lanolinsko kopel.
Se mi pa zdi, da so se mi že malo utrdile (po 24 dneh).

clock-img

17.09.2007, 15:54

clock-img

mika

pencil-img

6485

 začela sem jih  uporabljati doma, ker sem iz porodnišnice prišla z razpokanimi bradavicami. ko je bil čas za dojenje, mi je šlo kar na jok. nastavek sem dala gor le toliko da je navlekla mleko, pol sem ga pa dala dol in je vlekla dalje. najbolj je bolelo na začetku dojenja, ko je bradavico prijela, potem pa ne več, zato jih nisem uporabljala cel čas dojenja.

bradavice sem mazala z lanolinom in so se mi pozdravile v 14dneh, tako da potem več nisem uporabljala nastavkov.

če pa ne bi imela težav z razpokanimi bradavicami, jih ne bi uporabljala.

clock-img

17.09.2007, 16:34

clock-img

Anonimen

punce s svojmu mleku namažte bradavice po vsakem dojenju in ne bo težav z pokanjem in bolečinamiuser posted image

preverjenouser posted image

clock-img

17.09.2007, 16:38

clock-img

baja*

pencil-img

2454

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja
Ker se drugace kot z nastavki nasa ni znala pristavit, sva se 2 meseca dojili z njimi. Po 2 mesecih je koncno uspelo brez njih in to je bila taka milina in nekaj popolnoma drugega kot z nastavki.



Točno tako je bilo pri meni. Rodila sem 5 tednov prehitro in mali ni znal vlečt drugače kot z nastavkomuser posted image . Najbolj srečna sem bila, ko se je po 2 mesecih matranja in veliiiike mere potrpežljivosti in vztrajnosti prisesal na golo bradavicouser posted image . Šele od takrat dalje mi je dojenje užitek!user posted image Z nastavkom me je ful bolelo pa še nepraktično je (morš umivat, zdaj pa sam zizo ven poknem in je vse lepo sterilno).

clock-img

17.09.2007, 18:09

clock-img

mika

pencil-img

6485

Z nastavkom me je ful bolelo pa še nepraktično je



baja  mene ni nič bolelo. jaz sem imela aventove. mogoče pa nisi imela prave velikosti

user posted image user posted image user posted image za vztrajnost

clock-img

17.09.2007, 19:23

clock-img

Naty*Taja

pencil-img

2696

Ja, v začetku boli,sam če lahko le zdrži brez, ker je direkten dotik malčka in njegovo vlečenje spodbuda za nastanek mleka. Kr nekaj jih po dojenju z nastavki kmalu ima premalo mlekca...
Pa po vsakem dojenju se namaži z lanolinom in bo za zdržat.
ČE pa res nebi šlo pa si jih kupi...

_____________________________

MONTIGNAC

clock-img

17.09.2007, 21:48

clock-img

baja*

pencil-img

2454

mika jaz sem mela pa nukove, so mi jih v P dali in sem pol kr te uporabljala. Saj, eni pravijo, da nastavek ublaži bolečine pri razpokanih bradavicah, jaz sem imela pa poleg tega še glivično obolenje bradavic in me je z nastavkom hudičevo bolelo; je kri tekla, pa solze tudi.

clock-img

17.09.2007, 22:15

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Niti pomisla nisem na nastavke in da nama ne bi šlo dojenje. Na srečo jih nisem rabla, kljub njenemu močnemu sesalnemu refleksu. Z lanolinom mi je uspelo, da mi niso popokale bradavice.

clock-img

18.09.2007, 13:57

clock-img

tonja

pencil-img

1112

Jaz sem začela dojiti z nastavki zaradi teženja sester, da imam slabe bradavice. Na njih sem bila jezna, ker mi je mali zagrabil tudi brez nastavka. Vendar sem jim sedaj hvaležna, saj nisem imela še (že trkam) nobenega problema z razpokanimi ali kakorkoli uničenimi bradavicami user posted image

clock-img

18.09.2007, 14:20

clock-img

Pinkyca

pencil-img

493

najprej brez, po bolečih bradavicah pa milina z NUkovimi nastavki, tudi doma sva jih uporabljala, tam cca. 3 tedne, postopoma sem poskusila brez in je ratalo, ... brez nastavkov bi bilo hudič ... še zdaj jih imam spravljene (sem jih kar iz P s sabo prešvercala)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem