cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Trebušnjaki v nosečnosti

clock-img

01.12.2008, 08:44

clock-img

janja.k

pencil-img

98

Zanima me, če je dovolejno (priporočljivo) v nosečnosti delati trebušnjake (= dviganje trupa). Ali lahko to škoduje?
Hvala in Lp!

clock-img

01.12.2008, 10:55

clock-img

mamica_3

pencil-img

18

o joj, nevem zakaj bi nekdo delal trbušnjake v nosečnosti??

clock-img

01.12.2008, 12:19

clock-img

blazka

pencil-img

554

Moje mnenje: mogoče v začetku nosečnosti še, kasneje se pa začnejo trebušne mišice razmikati in mislim da bi s trebušnjaki zadevo le še poslabšala. Bo dovolj časa za delanje trebušnjakov po poroduuser posted image

clock-img

01.12.2008, 12:33

clock-img

Čebel@

pencil-img

16171

ne delaj trebušnakov-zato pa poudarjajo da se recimo iz postelje dviguješ iz boka.....sej slej ko prej jih itak ne moraš delati

clock-img

01.12.2008, 14:46

clock-img

ledenka

pencil-img

11848

lahko delaš trebušnjake, ampak lahko verzijo - obe nogi pokrčeni na tleh, dvigneš pa zgornji del trupa samo za par cm. stranske pa tako, da imaš eno nogo na tleh, drugo pokrčeno v zraku, in se nagneš k nogi, ki je v zraku.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!

clock-img

05.12.2008, 18:04

clock-img

naia

pencil-img

347

trebušnjake lahko delaš, a ne take kot si vajena, sama hodim na aerobiko za nosečnice, kjer nas vodi medicinska sestra in delamo trebušnjake...če lahko tako rečem...ležiš, noge na tleh, kolena malo pokrčena, obvezno je, da preden dvigneš trup, potegneš malo popek noter in potegneš medenično dno gor (keglova vaja) in trup malo dvigneš (10-20cm od tal), najprej naredimo tri take, kjer dvignemo samo glavo, nato tri take, kjer dvignemo tudi ramena in nazadnje še tri take, kjer greš vključiš še roke, pomeni jih dvigneš vzporedno s tlemi in malo naprej...zelo pomembno je, da dvigneš oz. stisneš medenično dno!!!...upam, da sem ti kaj pomagala...

clock-img

14.12.2008, 14:23

clock-img

ronja

pencil-img

15289

Tiste mini, kjer dviguješ samo zg. del od sredine hrbta gor, lahko delaš do konca, je celo priporočljivo, reče se jim nosečniški vzgibi. Tistih, kjer dviguješ cel hrbet, pa baje naj ne bi bilo najboljše delat, škodi pa lahko to samo tebi in tvojemu križu, user posted image pa čisto nič.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem