cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Trebušček

clock-img

10.03.2008, 06:59

clock-img

Natyy

pencil-img

309

Imam eno vprašanje. Z ločevalno klatim kg. Pozna sem mi. Vendar sem največ šla dol v noge in tazadnjo. Nekaj tudi v roke. trebušček se pa noče in noče zmanjšat. V kolikor bom tako nadaljevala bo moj izgled podoben user posted image . rekreiram se s tekom (cca. 3,4 na teden) in kolesarjenjem (ko je vreme za to). Ko pričnem s trebušnjaki pa mi nikakor ne gre. Boli me hrbet, vrat in kar hitro obupam.
Vse bolj se nagibama, da bi si nabavila Ab king pro. Zanimajo me izkušnje uporabnikov te naprave. Ali kakšne podobne ali drugačne naprave za trebušne mišice, ki resnično okrepi in posledično zmanjša trebušček.

clock-img

10.03.2008, 07:22

clock-img

jolly123

pencil-img

2465

Jaz te naprave n epoznam ampak sem delala trebušnjake na žogi. Ker mam krivo hrbtenico in še neko poškodbo vratnega vretenca me trebušnjaki bolijo ko hudič. Na žogi je pa to ful lažje delat, ker imaš oporo za hrbet tako da res čutiš trebušne mišice. 

clock-img

10.03.2008, 07:50

clock-img

facka

pencil-img

789

če te boli hrbtenica in vrat, ne izvajaš trebušnjakov pravilno. Sem imela sposojen ta Abking pro, tam me je pa res hrbet bolel.

ti predlagam, da si prebereš tale članek
http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?clID=12919

clock-img

10.03.2008, 07:58

clock-img

Anonimen

Jaz sem na trebušnjakih "diplomirala" in ti povem, da je 100% učinkovita metoda kombinacija blazine + pravilno izvajane vaje + disciplina (brez katere ni nič). Jaz sem jih delala po porodu vsak dan 15-30 min (4-5 vaj) , sedaj manj. Če vaje pravilno izvajaš, te ne boli hrbtenica, prej se moraš dobro ogreti. Sedaj si še verjetno bolj mlahava in ko se ti bodo okrepile še hrbtenične in medenične mišice, te ne bo več bolelo.
Jaz sem imela vedno problem s trebuščkom (pred in po porodu), dokler nisem začela redno telovaditi.
V knjižnici si sposodi knjigo od Jane Fonda o aerobni vadbi (stara izdaja), kjer imaš lepo opisane in fotkane vaje. Škoda denarja za nevem kakšne naprave, ki učinkujejo prvih 14 dni, ko imaš slab občutek zaradi cene, potem pa je isto kot z navadno blazino za 5 - 10 EUR - brez redne vadbe ni nič.

clock-img

10.03.2008, 08:50

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

10.03.2008, 09:19

clock-img

Natyy

pencil-img

309

IZVIRNO SPOROČILO: jolly123

Jaz te naprave n epoznam ampak sem delala trebušnjake na žogi. Ker mam krivo hrbtenico in še neko poškodbo vratnega vretenca me trebušnjaki bolijo ko hudič. Na žogi je pa to ful lažje delat, ker imaš oporo za hrbet tako da res čutiš trebušne mišice. 


Ravno včeraj mi je hči rekla, da se pravilno delajo trebušnjaki (po novem) z žogo. Da jo stisnaš med koleni in se nato dviguješ do polovice, držiš tri sekunde in spustiš. Sem probala a je teško ko en sam hudič. Sem naredila dva in me je vse peklo.  Ali misliva isto?

clock-img

10.03.2008, 09:29

clock-img

Natyy

pencil-img

309

IZVIRNO SPOROČILO: jerebika

Če vaje pravilno izvajaš, te ne boli hrbtenica, prej se moraš dobro ogreti. Sedaj si še verjetno bolj mlahava in ko se ti bodo okrepile še hrbtenične in medenične mišice, te ne bo več bolelo.   Sedaj bo zvenelo verjetno popolnoma neuko. Pa vendar so vaje za trebušnjake eno za hrbet in medenico pa drugo??
Jaz sem imela vedno problem s trebuščkom (pred in po porodu), dokler nisem začela redno telovaditi.
V knjižnici si sposodi knjigo od Jane Fonda o aerobni vadbi (stara izdaja), kjer imaš lepo opisane in fotkane vaje.  Sem preverila v knjižnici vendar knjige nimajo s tem naslovom in od te avtorjice nimajo. Sedaj pa ne vem kje naj iščem? Škoda denarja za nevem kakšne naprave, ki učinkujejo prvih 14 dni, ko imaš slab občutek zaradi cene, potem pa je isto kot z navadno blazino za 5 - 10 EUR - brez redne vadbe ni nič. Definitivno a sem tako obupana, da bi kupila kar koli le da bi delovalo. Upam, da me razumeš.

clock-img

10.03.2008, 09:32

clock-img

Natyy

pencil-img

309

IZVIRNO SPOROČILO: živka

Mogoče ti lahko priporočam še pilates vadbo, ki je zelo učinkovita. Jaz sem v dobrem mesecu izgubila 14 cm v trebuh, seveda me čaka še enkrat toliko, vendar napredek je. Sem tudi sama o tem premišlevala a bi se odločila za skupinsko vadbo če bi vedela kje v okolici Žalca jo izvajajo. Pri teku in kolesu izgubljaš le v noge in rit, zato sem tja navidneje izgublila cm zato se obvezno loti trebuha in večino časa ga kar notri drži  Kako notri??? Ves čas ali samo pri telovadbi. Se počutim popoln bedak ko takole sprašujem. in ko izdihneš močno napni streznik,...

clock-img

10.03.2008, 10:32

clock-img

timika

pencil-img

159

hojla,
ja, trebuh je lahko vrag - za lepega moraš biti pri vadbi zelo vesten, že teden brez trebušnjakov se pozna. Je pa tudi res, da se vadba tudi zelo hiitro pozna, ko enkrat delaš redno.
Moja izkušnja - morda pomaga;
vse življenje se mi zdi, da sem delala trebušnjake, trebuh se mi pa zdi, da imam sedaj - pa še nosečnost vmes - lepši kot prej, ko sem bila najstnica. Namreč, ves čas sem delala trebušnjake z nogama v opori, dokler nisem sama enkrat skontala, da jih lahko naredim 300, pa ne bo veliko od tega, ker krepim vrat in zgornji del telesa, ne pa trebuh. Potem sem začela delat drugače, jih je potrebno bistveno manj, ampak so težji: samo podlaga, normalno pokrčiš noge, in dejansko si vizualiziram, kako pritiskam hrbtenico v tla, torej se dvigujem zelo malo, ampak trebuh peče že pri 30-tem. Tako da, jaz jih sedaj ne delam več kot 50 na dan. je pa res, da je za to vajo treba imeti že malo podlage in čutiti, kje imaš mišice. Ker če ne stiskaš pravih mišic, jib lahko delaš kot nor, pa ne bo veliko od tega. Rezultat je fenomenalen - nimam sicer radiatorčkov, ker mi nikoli niso bili všeč, ampak tak lep raven ženstven trebušček...je pa res, da so se mi dojke po porodu povečale za eno številkouser posted image in postava izgleda tako dosti lepše.
Ne obupat in ne se matrat preveč - vse se da tudi z manj vadbe, pa da je tista taprava za določeno mišico.
Veliko uspeha!
T

clock-img

10.03.2008, 10:46

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

10.03.2008, 11:52

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Natyy

IZVIRNO SPOROČILO: jerebika

Če vaje pravilno izvajaš, te ne boli hrbtenica, prej se moraš dobro ogreti. Sedaj si še verjetno bolj mlahava in ko se ti bodo okrepile še hrbtenične in medenične mišice, te ne bo več bolelo.   Sedaj bo zvenelo verjetno popolnoma neuko. Pa vendar so vaje za trebušnjake eno za hrbet in medenico pa drugo?? Ko delaš vaje za trebušnjake , delaš s tem tudi za hrbtenico in medenico (če delaš pravilno), saj delajo pri tem vse te in verjetno še katera.
Jaz sem imela vedno problem s trebuščkom (pred in po porodu), dokler nisem začela redno telovaditi.
V knjižnici si sposodi knjigo od Jane Fonda o aerobni vadbi (stara izdaja), kjer imaš lepo opisane in fotkane vaje.  Sem preverila v knjižnici vendar knjige nimajo s tem naslovom in od te avtorjice nimajo. Sedaj pa ne vem kje naj iščem? Dobita se dve knjigi od nje : Jane Fonda:  Moja metoda in Zrele godine . Če ni od nje nobene, pa najdi kakšne podobne o aerobiki. Saj so vse na enak princip.  denarja za nevem kakšne naprave, ki učinkujejo prvih 14 dni, ko imaš slab občutek zaradi cene, potem pa je isto kot z navadno blazino za 5 - 10 EUR - brez redne vadbe ni nič. Definitivno a sem tako obupana, da bi kupila kar koli le da bi delovalo. Upam, da me razumeš. Ja, te popolnoma razumem! Po 1. porodu sem imela jaz trebušček do 2. poroda user posted image , tako da so me vmes (3 leta)ko še nisem bila noseča spraševali če sem že - kriza user posted image !! Boš videla, pridno v akcijo, vsak dan po malo in bo rezultat občuten že po 1 mesecu.


clock-img

10.03.2008, 12:11

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Ab king je super. Če pa imaš preveč raztegnjeno prečno trebušno mišico, kar je po porodu kar pogosto, so primerne tele vaje:

http://ourworld.compuserve.com/homepages/meriam/asciiexers_.htm

Oboje priporočam iz lastnih izkušenj.

clock-img

11.03.2008, 09:52

clock-img

Natyy

pencil-img

309

Punce hvala za takšne in drugačne odgovore. Vse ste mi pomagale. Sem včeraj probala predvsem po napodkih timike. poleg tega sem na plano privlekla knjigo lepota in zdravje. Tudi tam je nekaj malega napisano o pravilni vadbi za trebušne mišice. Sem še pri manj zahtevnih vajah a danes čutim rahlo bolečino na trebušnih mišicah. Mislim, da sem zadela bistvo. V naslednjih dneh skočim še v knjižnico. Nek efekt mora biti.
Tako, da zaenkrat se ne bom posluževala nobenih naprav, metala denar zanje. Bom raje kak nov kos garderobe kupila, ko še kakšen kg oklestim.

clock-img

12.03.2008, 16:25

clock-img

smotka lonib

pencil-img

2043

IZVIRNO SPOROČILO: jerebika

Jaz sem na trebušnjakih "diplomirala" in ti povem, da je 100% učinkovita metoda kombinacija blazine + pravilno izvajane vaje + disciplina (brez katere ni nič). Jaz sem jih delala po porodu vsak dan 15-30 min (4-5 vaj) , sedaj manj. Če vaje pravilno izvajaš, te ne boli hrbtenica, prej se moraš dobro ogreti. Sedaj si še verjetno bolj mlahava in ko se ti bodo okrepile še hrbtenične in medenične mišice, te ne bo več bolelo.




se podpišem pod to, ker to res delujeuser posted image user posted image user posted image . sem 3-krat dala skoz in je uspešno.


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)

clock-img

16.03.2008, 21:42

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

mene pa zanima kakšne vaje oz. trebušnjake je treba delat za špeh ob strani iz zadaj (od trebuha mislim)? 3x na teden tečem po pol ure v fitnesu, delam trebušnjake, jem res malo, pa imam občutek da ni nič bolje user posted image

clock-img

16.03.2008, 22:31

clock-img

smotka lonib

pencil-img

2043

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

mene pa zanima kakšne vaje oz. trebušnjake je treba delat za špeh ob strani iz zadaj (od trebuha mislim)? 3x na teden tečem po pol ure v fitnesu, delam trebušnjake, jem res malo, pa imam občutek da ni nič bolje user posted image



jest sem delala trebušnjake zvečer (včasih tud čez dan) ene 30 in to vsak dan 3-4 mesece.


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)

clock-img

17.03.2008, 13:50

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

samo 30? jaz jih naredim precej več...user posted image

clock-img

18.03.2008, 06:35

clock-img

Natyy

pencil-img

309

Sedaj že teden dni delam trebušnjake (poleg teka, klebnice, kolesa) in naj povem, da se mi že mičkeno pozna. Delam pa zjutraj cca. 10 minut in zvečer cca 15-20 min. Boli in peče ko hudič a stisnem zobe in gre.
Tako, da prepričale ste me, da ne rabim nikakršnih dragih naprav le voljo in pogrnjena tla v dnevni sobi (se razumeme, da sam za trebušnjake, ostale aktivnosti se vršijo zunaj ob lepem vremenu)........

clock-img

18.03.2008, 11:51

clock-img

smotka lonib

pencil-img

2043

IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

samo 30? jaz jih naredim precej več...user posted image



ljudje smo si različni. imam pač očitno bolj eladtično kožo. je pa res, da če res delaš vsak dan redno, da se po 3-4 mesecih pozna.


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)

clock-img

18.03.2008, 11:52

clock-img

smotka lonib

pencil-img

2043

IZVIRNO SPOROČILO: Natyy


Tako, da prepričale ste me, da ne rabim nikakršnih dragih naprav le voljo in pogrnjena tla v dnevni sobi (se razumeme, da sam za trebušnjake, ostale aktivnosti se vršijo zunaj ob lepem vremenu)........



res ne rabiš metat denarja za drage naprave. bravouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejc 15.9.1995 (53cm, 3320g)
Vanja, 24.11.2000 (59cm, 4880g)
Zala 29.3.2007 (54cm, 3970g)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem