cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Težave z dojenjem

clock-img

25.04.2009, 10:52

clock-img

miskajus

pencil-img

11

Moj sin je star 4 mesece in pol. Se dojiva. In ravno pri tem je nastal problem. No, ne vem, če je to problem ali je pa normalno. Zato vas prosim za nasvet.

Začelo se je pred nekaj dnevi. Ko sem ga dala k dojki je začel godrnjat, se branit. Sem mislila, da še ni lačen. Sem malo počakala, ponovila. Isto. No pol sem ga nekako nahecala, da je začel vlečt, ampak se je še zmeraj bunil in godrnjal. Ko je prišlo do izcejalnega refleksa se je umiril za nekaj sekund, potem pa spet začel. Sem mislila,da ga moti kupček, ga je podrl in ni več hotel.
Ta ista zgodba se ponavlja pri vsakem dojenju. Razen ponoči, takrat mirno pije.

Naj povem še to, da sma do zdaj pila na 2 uri, podnevi in ponoči. A je možno, da se  mu ritem uravnava oziroma, da ni več tako pogosto lačen? Ker zdaj že nekaj dni pije brez ritma (na 2, 3 ali 4 ure). Aja, pa še to. Sicer ne vem koliko popije iz dojke, ampak se mi pa zdi, da se izredno hitro naje (max. 3 minute). A je to normalno za tako starost?  Lula in kaka obilno, tudi raste in razvija se normalno.


Hvala  za vsak komentar in nasvet.


clock-img

25.04.2009, 11:01

clock-img

Petr_a

pencil-img

803

clock-img

25.04.2009, 20:10

clock-img

tinaaja

pencil-img

7450

lahko napisem samo to, da imamo identicne probleme s 3 tedne staro pupo user posted image enostavno nimam vec ideje, kaj narest.. Pa sem veliko prebrala o dojenju, veliko dala skoz s ta prvo,.. skratka kr neki.. Upam, da se kmalu znormalizira stanje.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

clock-img

26.04.2009, 12:07

clock-img

žab*ca

pencil-img

395

Jaz imam 5mesecev starega sina in tud že kar nekaj časa opažam,da se naje v parih minutah,tudi ko je izcejalni refleks pogolta,pol se pa odmika od dojke,pa ne ravno da bi se kregal,ampak se bolj igra-se vozi gor pa dol po dojki.
V glavnem ko imam občutek,da se nikakor ni dosti najedel,bo zdržal 3,5 ure.
Ni nekega pravila,to da se krega na dojki,pa se mnoge mamice srečujejo in pravijo,da mine(pač neko obdobje).

clock-img

26.04.2009, 13:45

clock-img

majaS80

pencil-img

215

Ja, tudi jaz poznam to... začelo se je pri 3-4 mesecih.
Sem se tudi spraševala, če se sploh naje  ali če je kaj narobe.
Dojil se je 3 ali 4 minute - ekspresno, ampak je pediatrinja rekla, da je to čisto ok,
in vsekako rolje kot da bi visel na meni po 20 min. ali več... 
tisto pa potem spet druge težave  user posted image

Pri 4 mes. znajo že dosti bolj močno povleči in mleko je že zelo kalorično.
Torej če se lepo razvija, nič ne skrbite. Na koliko ur bo jedel, vam bo pa že sam povedal.
Čez čes bo pa spet začel sesati verjetno kakih 8 minut, ker so že bolj živahni... in rabijo več hrane.

No, mi smo dali vse to skozi in je sedaj star 7 mesecev in je še samo na žlico, se je kar sam odstavil.  user posted image

LP

_____________________________

MajaK

clock-img

28.04.2009, 13:10

clock-img

vandame

pencil-img

371

jz sm mojo pediatrinjo prašala glede tega k men pa k poje v 5 min. in včasih tud kr jokat se začnepa noče jest.

pa me je pol prašala če ponoč tud tko včasih joka ali je bol umirjen ampak jz tega ne vem ker okol pol devetih v zadno je pa zaspi pa spi do 6 -7  zjutraj. Rekla pa je da je možno da sm kao jz bl napeta pa posledično on zravn nervozen.

da mi pa v 5 min se naje  mi pa ful mlek teče mu sploh ni treba skor nč vlečt in je rekla da je možno tud da joka da pride do prevelikega navala mleka in pol golta dol in s tem velik zraka zravn poje.

mogoč maš tud ti podobno ne vem upam pa da sm ti kej pomagala.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem