cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Sočutno spremljanje žalujočih staršev

clock-img

18.10.2006, 20:16

clock-img

Solzice

pencil-img

162

Pozdravljeni,
rada bi z vami delila moje veselje, ki sem ga doživela danes v Slovenj Gradcu.
Torej, društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenj Gradec je v svoj sklop strokovnih predavanj vključilo tudi predavanje o Sočutnem spremljanju žalujočih staršev.
V predavanje jih je popeljal "glasbeni slide" potem pa so prisluhnili o pomenu žalovanja in kar je najbolj bistveno kaj starši potrebujemo, kaj čutimo in kaj pogrešamo ob tragičnem dogodku.
Po odmevih, pogovorih, vprašanjih sem začutila, da jim je srečanje sedlo v srca. In naj še napišem, da se je predavanja udeležilo kar 62 medicinskih delavcev.
Ob tej priložnosti se bi rada zahvalila vsem, ki so se udeležili predavanja in vsem družinam, ki so dovolile, da predstavim ( brez imen seveda ... ) njihove poti žalovanja.

Vse skupaj pa prav toplo pozdravljam in objemam,
petra, Solzice

Ps. in še ena zelo lepa novica - spominski park v Celju bo kmalu pripravljen :)


_____________________________

Čas je dober do nas.
Vedno nam vrne to, kar smo izgubili - preko modrosti in spominov.
( D.Steel )

clock-img

18.10.2006, 22:37

clock-img

Anonimen

Takšno predavanje bi več kot nujno potrebovali tudi v Mariboru.Sama sem še študentka zdravstvene nege in me ta stvar zanima.Bo kaj podobnega tud pri nas?

user posted image user posted image user posted image

Lep pozdrav!


clock-img

19.10.2006, 17:42

clock-img

anajmad

pencil-img

2780

Lepo,da se premika naprej. Prav vesela se,da ste prišli tako daleč,da ti ljudje bodo lahko pomagali žalujočim staršem,ob boleči izgubi. Le tako naprej!!!

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

clock-img

20.10.2006, 06:02

clock-img

Solzice

pencil-img

162

Elanor,

v Mariboru smo bili pred enim letom na Strokovnem posvetu Babic Slovenije. Bilo je tudi zelo aktivno predavanje in ni bilo zadnje. Pripravljeno imamo tudi izkustveno ( aktivno ) delavnico in upamo na vse veš takšnih predavanj in vse boljšega povezovanja s porodnišnicami in patronažnimi službami ter ostalimi.
 
Anajmad, hvala
obema pa lp
 
   


_____________________________

Čas je dober do nas.
Vedno nam vrne to, kar smo izgubili - preko modrosti in spominov.
( D.Steel )

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem