cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Sistemi za uporabo deževnice

clock-img

14.04.2009, 06:55

clock-img

gg

pencil-img

20

POzdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo že izkušnje s črpalnimi sistemi za deževnico  - mislim te sisteme, ko imaž zunaj tank za deževnico in jo potem uporabljaš za zalivanje vrta in za splakovanje WCjev ter pralni stroj. Odločamo se med potopno črpalko ter zunanjo črpalko, pa me zanima, če ima kdo že izkušnje s temi sistemi. Načeloma smo bolj za zunanjo črpalko, ker naj bi se manj kvarile, vendar nas skrbi zaradi hrupa.
So še kakšne "skrite težave", ki jih je pomembno vedeti, preden se odločimo in stvar vgradimo?
Je kdo "doma" na tem področju?
Hvala!

clock-img

14.04.2009, 07:40

clock-img

mika

pencil-img

6485

Mi smo ravno prejšnji teden prvič uporabili deževnico za zalivanje. rezervoar imamo vkopan v zemljo. Okrog hiše smo morali naredit drenažo, ker smo naleteli na vodno žilo in smo jo speljali v rezervoar-betonske cevi. Potem pa smo noter še speljali meteorno vodo.
Mož je kupil zunanjo črpalko in sem dobila rahli ****is, ker nočem, da se vidi. Res pa je močnejša od potopne.
Rešitev smo našli, tako da se črpalka ne bo videla.
Ni pa ti treba skrbeti zaradi hrupa, ker ni moteče.

clock-img

14.04.2009, 08:07

clock-img

rija

pencil-img

15589

mi imamo te rezervoarje na vsakem oglu hiše in potopno črpalko. ampak detajlov ti pa ne vem povedat, ker se s tem nisem hecalauser posted image

_____________________________

...vox populi...

clock-img

14.04.2009, 10:35

clock-img

matejkov

pencil-img

31

Pri nas doma smo cisterno za olje preuredili v zbiralnik deženice. Cisterno je blo treba kemično očistiti - to nam je opravil nek servis. Potem pa je bilo treba čimbolj preprosto speljat deževnico iz žlebov v cisterno. Za črpanje vode iz cisterne imamo hidrofor in iz njega potem speljano cev na vrt. Če je cisterna prazna pa je v cisterni nivo meter in hidrofor takrat ne deluje.
Če take cisterne nimaš potem jo je potrebno še vkopat ali pa je vidna.Najlažje je zbiranje deževnice iz žlebov, saj enostavno povežeš žleb z cisterno in priklopiš črpalko (potopno ali zunanjo).
V primeru,da šele zidaš hišo in že razmišljaš o takem sistemu zalivanja in uporabe dževnice pa lahko uporabiš drenažni sistem, kot ga ima že članica zgoraj. Drugače pa je ta drenažni sistem veliko bolj kompliciran in zahteva veliko več dela, če se to dela ko imaš že hišo in tudi marsikaj postavljeno na svojem zemljišču.  

clock-img

14.04.2009, 11:40

clock-img

mala maja

pencil-img

3204

mi imamo zidano kapnico in premazano z eno rečjo za kapnice, da ne pušča.
Potlej pa zraven  črpalko in hidrofor, ter vse skupaj napeljano v hišo. Pred kapnico imamo filter iz kama in filca ter oglja, predno gre pa iz sistema v hišo pa še en filter.
edini problem takega sistema je da pozimi lahko hitro kaj zmrzne, če nimaš vse skupaj v hiši. Seveda se tudi sliši po ceveh ko se črpalka vklopi ampak mene sploh ne moti več. Mi imamo sistem trenutno na vikendu, vodo pa uporabljamo za vse, razen za pitje ne. Tudi za kuho jo uporabljam, razen za kakšen čaj ne. letos baje dobimo vodovod, samo bomo imeli samo tolk vodo da če nam jo zmanjka zaradi suše, uporabljali je ne bomo. Ni lepše kože kot tista ki je umeta s kapnico, da en govorim o lepo umitem perilu.
Dela  pa vse skupaj tako kot vodovod.
Lahko pa imaš samo hidropak, ki je sicer prav tako dober samo ima manjši pritisk voda.

clock-img

24.04.2009, 13:15

clock-img

grezilo

pencil-img

42

V kolikor ste sami nakoliko mojstri , je najcenejša varianta bet. cevi premera 120mm. Postaviš eno na drugo ali za zaporedno , še kakšno morda. Črpalke za zalivanje je kvalčitetna "hidropak" izvedbe, saj imaš zadovoljiv pritiska za zalivanje in dovod v sanitarije.
GG, ti pa potrebuješ se sekundarni vodovod oz. sekundarno napeljavo za uporabe le-te. Uporabite ogljeni filter.

LP

clock-img

29.04.2009, 08:50

clock-img

k1

pencil-img

1649

mi smo skopali zemljo in sami zbetonirali cca 9000 litrski bazen. sedaj je pokrit z zemljo in travo in sploh se ne ve, da imamo "skrite" rezerve. tu so še črpalke, filtri in n vem kaj še vse... to je imel mož preko. ampak zadeva laufa in hvala bogu za to vodo, drugače ne vem koliko bi je plačevali.

clock-img

25.05.2009, 11:24

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: k1
mi smo skopali zemljo in sami zbetonirali cca 9000 litrski bazen.


user posted image Mi imamo 30.000    K enkrat betoniraš ni več dosti razlike ,meter gor al dol user posted image . Pričakujem da bo vode  v času suše vedno manj. Filter (ali filtra) z granulacijami in ogljem bo pred vtokom v hranilnik , da ostane voda čimbolj čista - opcija za priklop pralnega stroja.

Kjer pride cev iz hranilnka vode v hišo (ob terasi) bom izkopal in zabetoniral in izoliral prostor v zemlji (nekje 1,5x1,5x1,5m) v katerem bo prostor za hidropak - ker v hiši ni zanj prostora. Prostor bo toliko velik, da bo lahko vodovodar zlezel vanj in kaj popravil. Do zidu hiše bo 2cm dilatacije stirodurja zaradi hrupa in tresljajev.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.5.2009 11:25:38 >

clock-img

08.07.2009, 14:36

clock-img

wyanet

pencil-img

33

Pozdravljeni
Ravno kupujemo hišo in smo naleteli na "težavo", saj ogledana hiša ni napeljana na vodovod, ampak uporablja kapnico in sicer iz betoniranega vodnjaka na dvorišču. Hišo bi morali prenoviti, s tem pa verjetno tudi zamenjati črpalko in namestiti filtre (zgrajena je bila leta 1920, ne vem pa kdaj je bila nameščena črpalka). Ker nismo navajeni na uporabo deževnice, me zanima nekaj stvari:

- kako je z uporabo deževnice v sušnih obdobjih - ali bi v primeru suše ostali brez vode?
- količina vode je verjetno omejena? npr. dnevna poraba
- okvirna primerjava cen nove napeljave vodovoda oz. prenovitve obstoječega zbiralnika vode, torej kaj bi se po vašem mnenju bolj splačalo?

Hvala za vse odgovore user posted image





< Sporočilo je popravil wyanet -- 8.7.2009 14:39:21 >

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem