cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Priprava obroka, ko niste doma

clock-img

23.10.2005, 16:53

clock-img

Anonimen

Ker ne bi rada zakomplicirala, bom vesela, če mi pomagate, kako ste otroke hranile ve.
Do sedaj sem dojila in ni bilo nobenih težav, če smo kam šli. Sedaj pa sem začela z dodajanjem in izčrpavanjem, ker je vedno lačen in ne pridobiva na teži. Zanima me, kako pripravite mleko, ko ste dalj časa od doma. Daste vročo vodo v termovko, že pripravite mleko doma, ali kako drugače?
Naj povem, da tudi izčrpano mleko pogrejem, ker ga drugače noče piti, saj se shladi predno ga izčrpam. 

clock-img

23.10.2005, 17:01

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Ker po 3 mes nisem več imela svojega mleka, sem pač morala dajati adaptirano mleko. Mi smo jemali termovko tople vode in škatlo hrane s seboj, pa sem pač kjerkoli smo bili hrano skupaj zmešala. Sem se bala, da če bi doma toplo mleko pripravila, da bi se "skisalo" oz. bilo kaj narobe. Je bilo 1,2,3 gotovo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

23.10.2005, 17:14

clock-img

ursk@

pencil-img

155

Enako kot Marogica, vedno sem sproti mešala.

clock-img

23.10.2005, 17:38

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

23.10.2005, 18:59

clock-img

Anonimen

Koliko časa pa vam ostane tolpa voda v termovki, ali daste noter vrelo vodo?

clock-img

23.10.2005, 19:08

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

23.10.2005, 20:45

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Jaz sem nosila s sabo termovko vrele vode in plastenko hladne. Potem sem zmešala, da je bila temperatura primerna. Pa manjšo količino mlečnega prahu v mali plastični posodi s pokrovom, ki je dobro tesnil.


< Sporočilo je popravil Jančika -- 23.10.2005 20:46:06 >

clock-img

23.10.2005, 21:07

clock-img

Anonimen

Saj za prah prodajajo prav posebne dozirne posodice. Po moje, da se jih kupi v lekarni. Posodica ima tri prekate in en pokrovček, ki se premika na vrhu od prekata do prekata. Torej lahko pripraviš za trikrat. Jaz sem to skozi počela, tudi doma.
Vodo pa po moje lahko daš v termovko toplo, ravno pravo za obrok. Nekaj ur pa že mora zdržati.

clock-img

23.10.2005, 21:17

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Jaz sem dala toplo, takšno, kot sem potrebovala za obrok. Saj zato se imenuje termovka, da drži temepraturo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

24.10.2005, 08:37

clock-img

Tiamo

pencil-img

3782

Hy,

 
jaz sem na začetku ful komplicirala, zdaj ne kompliciram več toliko. imam pa vse preštudirano o temperaturi v termoski....
 
Če gremo za dalj časa ven, kar naredim mleko in ga dam v termosko, cca za 2 obroka. V termoski vlijem mleko z cca 50 stopnj, po 5 urah je na primerni temperaturi se pravi 37 stopinj, po 9 urah pa je 31 stopinj. Je pa odvisno od termoske, jaz sem sprobala ene 3, da sem našla ta dobro. Če je mleko prehladno ga držim cca 2 min pod vročo vodo ali obratno, če je prevroče, ga shladim pod mrzlo.
 
Imam pa tudi s seboj prah v posebni posodici (v Leclerku pride 300 SIT, v Baby centru pa čez 1000 SIT, pa je ista) za vsak slučaj, če se mi zgodi kakšna nesreča (naprimer, da polijem mleko). Tako pripravim tudi mleko za ponoči, za dva obroka, enega popije okoli 2 ure , drugega pa zjutraj ob 7. Pa ni nič narobe s tem prakticirave že teden dni.  lp Tia74  

clock-img

24.10.2005, 11:09

clock-img

Barbela

pencil-img

239

Jaz imam za na pot ali če smo kje kar kupljeno že prekuhano vodo od milupe. Potem pa pripravim mleko in pogrejem v grelniku. Imamo takega, ki ima nastavek za vtičnico za gretje v avtu. Tako, da ni problema, za daljšo pot. Drugače, pa če se le da, jemo doma, ker drugod so sami problemi, ker je razvajen in noče drugje jest ko samo v svojem ležalniku. Niti na rokah user posted image

Lp, Barbara

clock-img

24.10.2005, 19:07

clock-img

ninocka

pencil-img

3080

Pogrejem vodo in jo dam v termovko, mleko mam pa v enem mini taperveru. Ko je lacen mu zmesam in to je to. Adaptirana mleka tud ni dobr, da ful dolg stojijo, ker ratajo taka, kot bi se sesirla. Nam so v porodnisnici, rekle (za aptamil) najvec 2 uri lahko stoji (na skatli pise sicer 1), za Hipp pa na skatli pise, da sploh ne sme stat. 

clock-img

24.10.2005, 19:47

clock-img

kimi

pencil-img

3836

jaz sem delala isto kot jančika.

clock-img

25.10.2005, 17:26

clock-img

špelin@

pencil-img

16873

Moj postopek: vroča voda v termovki, mrzla v flaški in mlečni prah v posodici. Skrajno enostavno - potem odmerim ustrezno količino vode in zmešam user posted image user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

clock-img

26.10.2005, 08:19

clock-img

miševi

pencil-img

888





Tiste posodice s prekati so res super - si že vse prej nameriš in potem samo streseš. so pa res v leclercu cenejše, pa še luštne so, ker so ene figurce (levčki, žirafe...) gor narisane, une od aventa so pa prazne (in dražje).
Drugač je pa res najbolj sprot pripravljat. So že punce napisale - termosko z vročo in mrzlo vodo, pa je mleko 1,2,3 nared.


clock-img

28.10.2005, 11:36

clock-img

Anonimen

Hvala vam za pomoč, res ni nič groznega priprava mleka na poti. Sedaj se mi zdi, da je še lažje, kot pa če dojiš. saj je pripravljeno 1,2,3, kot ste rekle, edina pomanjkljivost je ta, da moraš vedno vse s seboj nesti, drugače je pa v redu. Cel dan smo bili od doma, pa ni bilo nobenih težav. Še enkrat hvala za nasvete!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem