cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

No računalnik - HELP!!

clock-img

25.06.2006, 16:20

clock-img

Anonimen

Potrebujem en nov računalnik. Še nikoli ga nisem kupovala, spremljam tehnike tudi ne....pa vas prosim, če mi malo pomagate.

Potrebujem ga za slike, internet, MSN, nanj bi namestila kamero. Igrice in filmi odpadejo.

Kaj naj izberem, da ne bo "premočno" in predrago pa da bo še vedno hitro delalo??

clock-img

25.06.2006, 21:27

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Ko sem jaz kupovala računalki, sem šla v eno podjetje ki sestavlja računalnike. povedala sem jim za kaj ga potrebujem  pa da naj bot tud vse najnovejše da en bo glih zastarelo skupaj takoj zastarelo. No in so mi sestavli predračun in je blo čist ok.
Pozanimaj se, kako ej pri vas


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

26.06.2006, 03:04

clock-img

Anonimen

Ko malo pogledaš oglase, vidiš, da so računalniki, ki jih prodajajo, velikokrat razvrščeni v skupine KIDS, HOME in BUSSINES (ali pač nekaj podobnega).
KIDS ponavadi pomeni zmogljivejšo grafično in zvočno kartico (zaradi igric in filmov), več nastavitev zaslona (zaradi barv in ostrine) in lepši zunanji izgled (zadnje čase so popolnoma vesoljski, da pritegnejo otroke, ki potem "težijo" staršem za nakup). Pomeni pa tudi manj spomina (igrice so na CD-jih in filmi na DVD-jih). So najcenejši (v Ljubljani od 60.-100.000 SIT).
HOME ponavadi pomeni "zlato sredino" - računalnik ima vse, kar potrebuješ za nemoteno uporabo doma: za domačo administracijo (tabele, shranjevanje podatkov itd.) in za osnovne hobije (MSN, mp3 itd.). Se pa zna zgoditi, da imajo grafično in zvočno kartico integrirano, kar pomeni, da če ti crkne ena od teh dveh, moraš zamenjati celo notranjo ploščo s tistimi čipi. Vsaj tako so meni razložili. Srednji cenovni razred: 100.-120.000 SIT.
BUSSINES pa ponavadi pomeni veliko spomina in predvsem večjo hitrost. Večinoma imaš tudi operacijski sistem že inštaliran (kar pri prejšnjih dveh ni nujno). Cena: nad 120.000 SIT.

Noben od naštetih pa ponavadi ni najmodernejši, saj računalniki ponavadi "zastarijo" že v trenutku, ko jih sestavijo (vmes že naredijo novega). Moderno reč ti sestavijo samo po naročilu.

Če imaš v načrtu kupiti kolikortoliko spodobno reč, katero nameravaš uporabljati nemoteno vsaj nekaj let, potem je moj nasvet, da ne kupi ničesar, kaj ima manj kakor 2.8 Gb spomina in 512 Mb hitrosti. To je res že skoraj minimum za današnje potrebe (brez pretiravanja). Čez nekaj let seveda ne bo vreden nič.
Monitor? Če boš kupovala navadnega, je 17' že zdaj minimum, tako, da raje kupuj od 19' dalje ali pa LCD (tudi vsaj 15', bolje pa 17').

Pa malo poglej na akcije - marsikje ti ob nakupu "podarijo" zraven zvočnike ali tiskalnik (s kartušami vred). Ne kupuj Lexmarka, ker boš za kartuše dala več kakor za sam printer. Canon je še vedno zakon, drugače pa HP (Hewlett Packard). Glede znamk in modelov računalnikov ti pa ne vem nič povedati. Poznanih mi je veliko (po imenu), ampak nimam osebnih izkušenj.

Če sem se karkoli zmotila, naj me kdo popravi, če sem pa karkoli pozabila, naj pa kdo doda. user posted image

clock-img

26.06.2006, 08:16

clock-img

Anonimen

Naj še dodam, da prihaja Windows Vista, ki zahteva za normalno delovanje 1GB procesor.

clock-img

26.06.2006, 09:48

clock-img

Anonimen

Hvala vam za info!
Zdaj vsaj približno vem, kje začet....verjetno bom imela še kakšno blond vprašanje, pa ne se smejat, prosim user posted image

clock-img

26.06.2006, 10:15

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Naj še dodam, da prihaja Windows Vista, ki zahteva za normalno delovanje 1GB procesor.



Ubistvu samo polepšani XPji z malo več funkcijami. Baje se prava revolucija obeta šele z novejšo generacijo, katera še ni izdelana (in tudi par let še ne bo).

1GB procesor? Misliš 1GHz, ali morda 1GB RAM-a? Slednje mislim da ne bo potrebno (bi bil zelo začuden da bi bilo), prvo pa slabše kot to, novo, itak ne obstaja več, vsaj ne za hišno uporabo, kaj šele kake profi stvari.



Mič: za to kar ti rabiš, lahko kupiš skoraj katerikoli nov računalnik. Edino razni SPAR-i in podobno niso ravno taprave štacune, vsaj jaz nebi tam kupoval. Raje kaka računalniška firma, imaš tudi manj težav s servisi in podobno, poleg tega ponavadi dajejo malo starejše modele tja naprodaj.

clock-img

26.06.2006, 10:35

clock-img

Anonimen

A nekaj takega kot je napisala Kerensa bo ok?

A imaš kakšno internet stran od računalniške trgovine? Bi poskusila kar preko neta nekaj najt, tako da bi šla potem samo v trgovino iskat, ko pridem domov.
txh vnaprej user posted image

clock-img

26.06.2006, 10:35

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Nixxon

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Naj še dodam, da prihaja Windows Vista, ki zahteva za normalno delovanje 1GB procesor.



Ubistvu samo polepšani XPji z malo več funkcijami. Baje se prava revolucija obeta šele z novejšo generacijo, katera še ni izdelana (in tudi par let še ne bo).

1GB procesor? Misliš 1GHz, ali morda 1GB RAM-a? Slednje mislim da ne bo potrebno (bi bil zelo začuden da bi bilo), prvo pa slabše kot to, novo, itak ne obstaja več, vsaj ne za hišno uporabo, kaj šele kake profi stvari.



Mič: za to kar ti rabiš, lahko kupiš skoraj katerikoli nov računalnik. Edino razni SPAR-i in podobno niso ravno taprave štacune, vsaj jaz nebi tam kupoval. Raje kaka računalniška firma, imaš tudi manj težav s servisi in podobno, poleg tega ponavadi dajejo malo starejše modele tja naprodaj.




Bljah!user posted image
Ja, tiskarski škrat. 1GHz procesor.

clock-img

26.06.2006, 10:44

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: Mič

A nekaj takega kot je napisala Kerensa bo ok?

A imaš kakšno internet stran od računalniške trgovine? Bi poskusila kar preko neta nekaj najt, tako da bi šla potem samo v trgovino iskat, ko pridem domov.
txh vnaprej user posted image



Uf, tega je miljavžnt. Ne vem od kje si, ampak na spodnjem linku so vse online štacune v SLO:
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=75066#neprebrano

Drugače pa imam dokaj dobre izkušnje z AGT računalniki iz LJ, ter s Comtronom/Comshopom.

Tole, npr., ni slaba ponudba: http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=47690 Računalnik je že 64biten (v prihodnosti bodo počaaasi vsi novi programi prešli na 64bitno delovanje), edino ne vem, a rabiš tiskalnik ali ne.

clock-img

26.06.2006, 14:42

clock-img

markoh

pencil-img

30

Ne pretiravajte z računalniki. Jaz imam doma 8 let star računalnik in dela čisto v redu. ČE ne misliš na njem poganjati najnovejših in najhujših igric, je dovolj praktično vsak računalnik, ki ga prodajajo.

Na kaj se po mojem mnenju splača paziti:
- procesorji in grafične kartice so danes vsi dovolj hitri za običajna opravila (internet, word,...)
- splača se vzeti malo več pomnilnika, ki pa ni več tako drag (vsaj 512MB)
- disk je dobro če je malo večji, ker se hitro nabere slik, filmov, glasbe,...
- monitor je stvar, ki najkasneje zastari, zato se splača kupiti malo boljšega (glej, da ima DVI vhod)

clock-img

28.06.2006, 10:38

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Res je.

Za monitor bi pa jaz gledal samo LCD zaradi veliko manjšega sevanja in posledično manjše obremenitve oči, ter prihranek prostora. DVI vhod pa naj bo samo, če ima tudi grafična kartica tak vhod, vendar bi rekel da tiste s klasičnimi vhodi, nove, niti ne obstajajo več.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem