cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Motnignac za resne :-)

clock-img

20.03.2006, 10:25

clock-img

Anonimen

Berem knjigo in imam kar nekaj vprašanj:

1. marmelada brez sladkorja
Kar sem jih do zdaj, tudi pred branjem knjige, s firbca gledala, so imele vse dodan sladkor. Če ne saharoze pa fruktozo. Tudi marmelade, na katerih piše 100% sadje, imajo v sebi dodan sladkor.
V knjigi piše, da mora biti marmelada samo iz sadja in pektina (pektin pridobivajo iz jabolk ali kutin in je popolnoma naravna snov). Jaz doma delam marmelado s pektinom 1:2 ampak še vedno ostaja 33% sladkorja. A ne bi bila brez sladkorja čisto tekoča?
Če katera dela doma tako marmelado, prosim za recept.

2. polnozrnati kruh
Za katerega VESTE, da je polnozrnat? Je tisti Merkatorjev primeren?

3. neoluščen riž, testenine iz polnovredne moke
Katere uporabljate?

4. V moji knjigi (prva izdaja) ni nobenega recepta. Je v teh novejših priložen kak recept? Obstaja kaka knjiga z recepti?
Iz tistih primerov mi ni čisto jasno kaj in kako se lahko je in kombinira.

clock-img

20.03.2006, 10:36

clock-img

Anonimen

 
1. Za saharozo pa fruktozo res nisem 100-odstotno prepričana, ampak mislim, da je moja marmelada nima. Ampak če si gledala v Mercatorju tuste s 100-odstotnim sadnim deležem, potem je možno, da jo ima. So pa tudi te marmelade take, da ne "držijo skupaj", ampak sadje bolj leti posebej.

2. V Mercatorju so ene polnozrnate štručke, take kvadratne oblike, pakirane po 4 v vrečki. Jaz kupujem te, ker se res vidi, da so iz polnotrnate moke. Ko jo prerežeš, je namreč taka pisana, malo na rdeče vleče, kot graham. Pa precej zbito je vse skupaj. Tudi polnozrnat kruh je tak. To je po moje v redu.

3. Neoluščen riž - jaz imam trenutno Basmati, ampak menda ni v redu. Ne vem, piše, da se ga kuha 35 minut, torej je nepredelan, toliko naj bi se namreč ta riž, ki ga Montignac omenja, kuhal. Makarone pa pač kupil tiste, na kateih piše, da so iz polnotrnate moke, ne vem firme. Ali pa graham ene kupujejo, menda so te tudi v redu.

4. Jza imam izposojeno knjigo, zadnjo izdajo, in v njej je nekaj receptov. Vsaj zdi se mi ... bom popoldne doma pogledala. Drugače pa so v zadnjih Janah izhajali recepti prav za Montignacovo dieto.

clock-img

20.03.2006, 10:43

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Pojdi na MON forum Hujšanje.user posted image

Kruh-primeren je koroški črni in nekaj polnozrnatih iz linije zdravo življenje.Večina "pravih" montijevk ga peče sama doma.

Fruktoza je dovoljena kot sladilo, marmelade tudi same kuhajo, ne vem točno kako.Mislim da pomaranča in jabolko skupaj, ampak nisem sigurna.

Riž je različno.Ene uporabljajo zlato polje,jaz sem kupila od Bali, amnpak je drag kot hudič (jaz ga jem poredko).Dovoljen je tudi Basmati vrsta.

V novejši različici menda je samo par receptiov, najbolje da si sposodiš knjigo v knjižnici.

Poglej na stran http://mackice.gajba.net/
je en kup nasvetov itd.

LP,
Sibil 

< Sporočilo je popravil sibil -- 20.3.2006 10:48:51 >

clock-img

20.03.2006, 10:45

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Btw-recepti iz Jane NISO po Montiju oziroma so po neki prirejeni II. stopnji.Samo v vednost.user posted image

LP,
Sibil

< Sporočilo je popravil sibil -- 20.3.2006 10:49:26 >

clock-img

20.03.2006, 10:49

clock-img

Anonimen

Sibil,  ali ne piše, da so po Mintignacovi dieti?

clock-img

20.03.2006, 10:54

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Če malo bolj natančno pogledaš imajo kar nekaj kiksov.Sicer pa nekako naj bi bili primerni za II. stopnjo, kakor sem rekla.Za I. pa nikakor ne.user posted image

LP,
Sibil

clock-img

20.03.2006, 11:42

clock-img

Andreja-14

pencil-img

4

V Mercatorju lahko kupiš marmelado brez sladkorja = St. Dalfour, francoska marmelada brez sladkorja, s pektinom.

clock-img

20.03.2006, 12:13

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Mercator ima pod svojo znamko Zdravo življenje 100% sadni namaz (=marmelada). Tudi v Sparu dobiš eno znamko, se ne spomnim več, kako se ji reče. Jaz sem jo enkrat kuhala doma, pa mi je hitro splesnela, se bolj splača kupit.

Polnozrnat kruh je sigurno oni temni ciglast, ki je pakiran in je v takih tankih rezinah, pa vsako seme se posebej vidi. Pumpernickel recimo. Najcenejši je v DM-u, pa še kar veliko izbiro imajo.

Riž - pač kar enega rjavega s police z zdravo hrano, itak ga ne maram kaj posebej, špagete pa kupim Mercatorjevo znamko (so Žitove, samo večja pakunga je in cenejše). Če se mi zlušta svedrčkov, kupim kar nekaj s police z zdravo hrano, trenutno imam Byodo, kupljeno v Mercatorju.

Knjiga z recepti obstaja v hrvaščini, imajo jo v celjski knjižnici. Kolikor vem, je trenutno v Ropotuljičinih rokahuser posted image . To ni tista osnovna knjiga z navodili, ampak prav knjiga receptov.

clock-img

20.03.2006, 13:11

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Kako je naslov tisti hrvaški knjižici, da vidim, če jo imajo pri nas...
Hvala


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

20.03.2006, 15:09

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Montignacovi recepti i jelovnici ili Kako do
vitkosti, zdravlja i vitalnosti

clock-img

20.03.2006, 15:30

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jančika hvala

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

20.03.2006, 17:25

clock-img

Anonimen

No, saj sem vedela, da se lahko na vas bolj zanesem kot na katerikoli drugi vir. user posted image
Hvala za vse nasvete!

Zdaj bi bilo pa lepo, če bi katera napisala še par primerov jedilnikov. Ampak takih čisto 100%, brez grehov in približkov.
Ker meni še vedno ni jasno kako gre s tem ločevanjem, če lahko ješ kruh in skuto skupaj. Pa enkrat piše ja stročnice drugič pa ne stročnice.
Predvsem me zanimajo jedilniki kombinacije predjed, glavna jed in sladica, samo glavno jed spravim skupaj brez večjih problemov.

Npr.
predjed - zelenjavna juha
glavna jed - riba in katerakoli zelenjava, solata
desert - nemasten jogurt
kot primer beljakovinskega kosila

predjed - ?
glavna jed - mineštra s stročnic, ?
desert - ?

Kdaj vse je lahko nemasten jogurt desert in kdaj sadna čežana?
Je sir lahko spremljevalec stročnic?

Pojma nimam! user posted image

clock-img

20.03.2006, 18:50

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Katerakoli zelenjava-ne.Krompir strogo prepovedan.Stročnic jaz tudi ne bi, kombinacija kruh in skuta je "pogojna", ne priporočljiva.Mleko je manj mastno, za desert delajo nekatere zelo dobro skutno-jogurtovo strjenko (ki bi tebi bila zelo všeč), sadje s skuto al pustim jogurtom je vedno dovoljeno kot desert.

Kako pa misliš sir spremljevalec stročnic?Kako bi to naredila?user posted image

Jedilnik:
-Zelenjavna juha (brez moke, krompirja, stročnic), goveja juha brez zakuhe, gobova juha, sirova plošča...
-Ribe, meso na žaru in zelenjava, solata
-Polnozrnate testenine z zelenjavno omako, solata
-Polnozrnat riž z zelenjavo in solata
-zelenjava na žaru s sirom
-Skutna strjenka, skuta s sadjem, jogurt s sadjem,Frutabela v zelenem ovitku, košček jedilne čokolade.

Še ena finta je-če hočeš v obroku vseeno malo mešat, lahko med jedili nižaš GI skupnega obroka.Če imaš npr. 1/3 krožnika krompirja, 1/3 krožnika mesa in 1/3 krožnika dovoljeno zelenjavo, se sam GI krompirja niža.To ni čisto po Montiju sicer, ampak če je greh naj bo čimmanjši.Če vzameš dodatno porcijo hrane moraš vzeti vsega v istem razmerju-in tu je finta.user posted image

LP,
Sibil

clock-img

20.03.2006, 19:29

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Popravek-stročnice ja, ampak bolj redko in čimmlajše.Bolj ko semena zorijo bolj so škrobna.

Sladica so tudi polnozrnati rogljički z jedilno čokolado.user posted image

LP,
Sibil

< Sporočilo je popravil sibil -- 20.3.2006 19:42:01 >

clock-img

20.03.2006, 20:53

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Wow.. magic.. Kaj vse je tam na mackicah.. Hudo.. user posted image

Jaz sem si kupila Riz od Unclebensa - tistega rjavega... Testenine pa katerekoli najdem, da so rjave hehe.. user posted image no, une polnozrnate ali pa graham... Sojinih lih nisem hotela...

Meni pa tudi neki ni jasno... A je kaj doloceno, koliko pogosto moras jest beljakovinsko kosilo oz. drugo? Npr. ali lahko vsak dan jes meso in solato?
Pa, ce pojes recimo za kosilo meso, kaj mora bit za vecerjo? Tudi lahko meso ali morajo bit recimo testenine?

Vem, vem, da moram se ene parkrat prebrat uni del pred 1. stopnjo v knjigi... user posted image

P.S. Khm... V nasi knjiznici nimajo te knjige.. user posted image Sicer pa itak nisem dobra v hrvascini... user posted image

clock-img

21.03.2006, 07:58

clock-img

Anonimen

No, to, da krompir ni zelenjava, je itak logično. Pa da tudi stročnice niso - itak.
Kruh in skuta pa sta v knjigi zapisana kot navaden zajtrk, tudi za prvo stopnjo. user posted image

Kako zdaj za sladico sadje s skuto? A ni tako, da se sadja ne sme po obroku, ker fermentira in ustavi prebavo in se ga je lahko in samo absolutno zjutraj 20 minut pred pravim zajtrkom?

Sir kot spremljevalec stročnic v smislu najprej mineštro, potem pa solato z narezanim sirom notri. Ali pa tudi mineštro s sirom na koščke narezanim notri.

Pa kaj si mislila s tem - stročnice ja.
V knjigi piše, da so stročnice zelo priporočljive in da naj se bi jih jedlo čimvečkrat.

clock-img

21.03.2006, 12:32

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Stročnice sem vedno jedla same z drugo zelenjavo. Recimo prebranec in solato, ali pa zeleno solato s fižolom za večerjo. Nekako se mi ni zdelo prav zraven jesti beljakovine.

Glede jedilnikov ti težko pomagam, ker nikoli ne jem več kot glavno jed, prilogo  in solato. Tako da sem ponavadi jedla recimo ribo, pečeno zelenjavo in solato. Ali pa Pečeno zelenjavo s sirovo omako in solato. Omleto s tuno in solato. Itd.

Pri zajtrku mešanje ni tako problematično, ker je pač na začetku dneva, tako da komot ješ polnozrnat müsli z mlekom ali lahkim jogurtom, ali pa polnozrnat kruh z lahko skuto.

Sadja jaz ne bi jedla za poobedek, ravno zaradi fermentacije.

clock-img

21.03.2006, 14:50

clock-img

Sibil_

pencil-img

3508

Sadje se odsvetuje samo tistim, ki jih napihne.Če nimaš težav ga lahko ješ, seveda takega z manj cukra (banane prepovedane npr.).user posted image

Za več info poglej:
http://www.montignac.com/en/questions_reponses.php

Sicer pa nisem nek praktikant te diete, samo malo me je zanimala pa se izobražujem.user posted image

Upam da je kaj pomagalo, LP,
Sibil

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem