cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Komarji - poletna nadloga:(

clock-img

29.06.2010, 21:55

clock-img

Eko Vila

pencil-img

214

Ali imate kakšne naravne recepte za boj proti komarjem. Ali ste že kdaj poizkusile kaj od TEGA?

Jaz vsak večer v izparilnku prižgem eterično olje (miks 31 ali koliko jih že je) in pomaga. Za enkrat :). Stanujemo ob tekoči vodi in zunaj brenčijo komarji.

No sporočite še vaše izkušnje, da se jih bomo ubranili brez kemikalij user posted image .

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

clock-img

29.06.2010, 22:16

clock-img

Spark

pencil-img

1863

Upam, da kdo pove res dober recept. Tamalo je v dveh dneh grozno popikalo. Ima take trde bule od pikov, in sploh ne vem s čim naj ji pomagam. danes zvečer sem jo pošpricala z enim izmed teh sprejev, pa upam, da bo kaj pomagalo. Otrdline sem ji namazala s kremo tea tree, pa zaenkrat še nobenega efekta.

clock-img

29.06.2010, 22:19

clock-img

Eko Vila

pencil-img

214

Spark kaj če imaš možnost probaj še olje sivke. Je pa res odvisno od posameznika kaj od naravnega "prime". Jaz vsak dan prižgem še eno kadilno palčko, morda jih tudi ta vonj odžene. Probaj, palčke so cenovno ugodne, dobiš pa tudi kakšne, ki imajo lep vonj.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

clock-img

29.06.2010, 22:29

clock-img

Spark

pencil-img

1863

Hvala za nasvet. Sivkino olje bom dobila čez teden na dopustu, kjer sami pridelujejo to olje.
Palčk in svečk pa sploh ne upam več prižgati, ker imam težave z ognjem.

clock-img

29.06.2010, 22:29

clock-img

Felicita

pencil-img

5145

mene so v soboto popikali (tigrasti) komarji sredi polja cvetoče sivke (čez cesto pa močvirje) - tko da pri meni to ne deluje. niti citronela, limona, ... nič (niti kemijske zadeve ne). pri meni deluje samo in edino mreža - trojna (okno, vrata, baldahin nad posteljo).
spark za po pikih res poskusi sivko, sicer ti pa preostane še fenistil.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

clock-img

29.06.2010, 22:30

clock-img

ledenaa

pencil-img

2488

Kupim v lekarni za v vtičnico- je pa na naravni bazi

clock-img

30.06.2010, 07:01

clock-img

Dashenka

pencil-img

1482

Učinkoviti repelenti, ki nudijo zaščito pred komarji so dejansko le tisti, ki vsebujejo DEET (na primer Autan) in pa Icaridin.
Poleg seveda mreže, ki je daleč najboljša izbira za zaščito bivalnih prostorov.

Vsi ostali "kao" naravni zvarki pa so neučinkoviti, ne nudijo niti minimalne zaščite pred piki komarjev. poleg tega pa so mnogi od njih dokazano zelo močni iritanti.

clock-img

30.06.2010, 13:56

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Mi imamo mreže na oknih, na verandi na morju pa prižgem eno zadevo iz eurospina. Sicer malo smrdi, ampak komarje kar prežene.

clock-img

30.06.2010, 21:03

clock-img

Jerneja_

pencil-img

4043

Jaz imam tudi dobre izkušnje z eteričnim oljem, dišečo svečo. Je pa res, da smo ljudje različno dovzetni za pike, mene ne marajo preveč :).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem