cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kokos in hujšanje

clock-img

13.05.2011, 12:14

clock-img

niwaj

pencil-img

219

Ali ste vedele da lahko shujšate z kokosom?
Kokos ima kratke in srednje dolge nasičene maščobne verige, ki jih telo raje porabi, kot pa da jih nalaga na maščobne celice. Skoraj polovico maščobnih kislin v kokosovem olju predstavlja lavrinska kislina, ki jo najdemo tudi v materinem mleku.  Kokos

clock-img

13.05.2011, 12:54

clock-img

madona77

pencil-img

229

Verjamem user posted image , samo jaz imam raje rafaelo, pa kokosove kocke....nasploh peciva iz kokosa, samo od tega pa ne shujšamuser posted image user posted image

clock-img

15.05.2011, 19:01

clock-img

niwaj

pencil-img

219

user posted image

clock-img

18.05.2011, 12:13

clock-img

TomTaylor

pencil-img

6915

IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

Ali ste vedele da lahko shujšate z kokosom?



ja, sem, ja. Kupujem neprečiščeno kokosovo olje/mast in rafinirano kokosovo maslo za cvrtje. Prvo da hrani eno tako sladkobno aromo, drugo je pa popolnoma brez vonja in okusa. Aja, pa sicer ne hujšam z njim, v bistvu sem ga začela uporabljat ravno zaradi njegovih lastnosti pri segravanju oz. zaradi zdravega načina prehranjevanja nasploh.
Priporačam, je res dobro to olje/mast.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

clock-img

01.06.2011, 17:30

clock-img

brezka

pencil-img

74

IZVIRNO SPOROČILO: niwaj

Ali ste vedele da obstaja hujšanje z kokosom?
Kokos ima kratke in srednje dolge nasičene maščobne verige, ki jih telo raje porabi, kot pa da jih nalaga na maščobne celice. Skoraj polovico maščobnih kislin v kokosovem olju predstavlja lavrinska kislina, ki jo najdemo tudi v materinem mleku. 



Tole pa moram nujno poizkusiti, ker mi je kokos neznansko všeč, pa sem veš čas mislila, da kokos redi. ZMOTA. Grem kar takoj v trgovino.

clock-img

08.07.2011, 07:12

clock-img

Poka

pencil-img

1696

V bistvu naj se pri segrevanju ne bi spremenila struktura maščob, zato je primeren za segrevanje, poleg tega ni kot druge maščobe in naj ne bi redil, celo prispeval k presnovi maščob. Ampak nekje sem prebrala od nekega strokovnjaka eno informacijo, da pa to v resnici ni tako in da vse te dobre lastnosti veljajo za nesegreto maščobo.

No, jaz ga sicer tudi uporabljam user posted image  Fajn je že zato, ker tako uporabiš manj maščobe, ko sem pa jaz hujšala pred leti, pa ni bilo še tega in sem pražila stvari kar v lastnem soku brez maščobe. Ko bom zdaj morala hujšat počasi spet :) mislim, da ne bom uporabljala nič - za vsak slučaj, moja mama pa uporablja konvekcijsko pečico, ki je meni bila najprej ful brezveze, ampak ko je naredila piščanca v njem, čisto brez dodatka maščob, je meni bil najboljši.

Te stvari moraš malo z rezervo jemat, po mojem si prehrambena industirja dosti izmisli oziroma prikrije, samo da proda.

Sicer pa samega kokosa - kokosova moka, uporabljam veliko - npr v kakih napitkih, šejkih...

clock-img

13.09.2011, 16:56

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

Rada uporabljam kokosovo maščobo za kuho in peko. Za peko peciva tako z okusom in vonjem po kokosu.

Drugače pa mi imamo tudi radi kokosov čips. Ga naredim doma skoraj vsak drugi dan novega. Kokosa res veliko pojemo. še največ jaz, ki sem najbolj suha- očitno res delujeuser posted image . Nam je to fenomenalen prigrizek- samo bog ne daj kupljen kokosv čips- ta nam pa ni všeč

clock-img

07.02.2014, 20:59

clock-img

cacaca

pencil-img

121

oj....

zastarela tema...po netu sem neki brskala pa slučajno na to naletela....

hope2 me zanima recept za kokosov čips...če ti ni odveč napisat recept...hvala in lep večer

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem