cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kdaj in kakšna kontracepcija

clock-img

27.09.2006, 18:51

clock-img

Alisa

pencil-img

1808

Verjamem da je na tem forumu že kar veliko pisalo o tem.
Pred zanositvijo nisem imela kakih 6 let nobene zaščite, še prej pa sem jemala tabletke Cilest. In zdaj po porodu pa bi želela imet neko zaščito, ker bi rada imela kakšno leto vmes preden bi ponovno zanoila. Na gin. pregledu ko sem ga imela je gin. ustrajala pri tabletkah. Meni pa to glih ne odgovarja, ker bi rada že zdaj imela neko zaščito. Tabletke naj bi začela jemat takrat ko bom dojila 2x na dan, Kaj naj pa do takratuser posted image , ne maram pa kondomov (slabe izkušnje). Pa še to dojim malčka do 7x na dan in nimam pojma kdaj se bova dojila  sam 2x na dan. Anže pa je star 2,5 meseca.
Hvala vsem za odgovore,
Alisa

clock-img

27.09.2006, 19:53

clock-img

LEJLA

pencil-img

402

Hi Alisa

jaz sem si zelela dat IUD pa sem ravno danes skenslala pregled pri g, ker mi ga zavarovalnica ne krije. Sama pa si ne morem privoscit 600$ + .  Ma sem tolk razpuser posted image   in sploh ne morem verjet, da  nam studentom  da univerza  tako zavarovanje. Sploh ni NOBENA kontracapcija krita. user posted image
Sem pa tudi jaz cca 4 leta nazaj jemala Cilest ampak mi sploh ni za tabletne oz. nic hormonskega.

clock-img

27.09.2006, 20:11

clock-img

LEJLA

pencil-img

402

na tuki ti prilimam se en link o kontracepciji...upam, da ti bo kej pomagal
http://plannedparenthood.org/birth-control-pregnancy/birth-control/intrauterine-devices.htm

clock-img

27.09.2006, 20:19

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

G ti je rekla, da dobiš tabletke, ko boš le še 2x na dan dojila? user posted image  Meni jih moj G. po 1. in 2. porodu ni hotel dat, dokler sem dojila. Zdaj - po 3. pa bom videla, ker se 1x ali 2x pri 15 mesecih še vedno doji.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

27.09.2006, 21:41

clock-img

*Uršula*

pencil-img

237

jaz sem naročena da mi g vstavi MIRENA maternični vložek. Ga je ful pohvalila pa tud prebrala sem da je super. Je pa samoplačniški in stane 30.000 SIT.

clock-img

28.09.2006, 08:29

clock-img

Pikapolonica

pencil-img

653

No, jaz sem dobila pa injekcijo (Depo Provera) - traja tri mesece, NI samoplačniška, in jo lahko dobiš trikrat zapored, vendar samo dokler dojiš. Največ do 9 mesecev otrokove starosti, ker potem dojenje oz. tvoje mleko ni več osnovno pri njegovi prehrani. Takrat pa potem lahko greš spet na tabletke, katerih hormoni se namreč v mleko izločajo in jih zato prej G. ne predpisujejo.

Men osebno je injekcija dobra ideja, ker mi ni treba razmišljati o tabletkah in ni nevarnosti da bi kdaj kakšno pozabila pojesti....


LP, Pikapolonica user posted image

clock-img

28.09.2006, 16:28

clock-img

smokvica

pencil-img

121

tudi jaz sem se pogovarjala o tem pa mi je najbolj priporočala obroček je pa tud samoplačniski stane 32000 sit

clock-img

02.10.2006, 19:15

clock-img

Alisa

pencil-img

1808

Sem se odločla da boš šla kar do gin. in povedala kaj si želim, pa tud če bo za plačat.
Hvala vsem za odgovore,
Alisa

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem