cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Kako vedeti ali imaš dovolj mleka

clock-img

10.08.2008, 17:57

clock-img

simona2

pencil-img

474

Mene zanima kako lahko veš ali imaš dovolj mleka ali ne oziroma, če otrok dovolj poje. Ali mehke dojke pomenijo dovolj mleka. Sedaj, ko se toliko sekiram zaradi vseh težav že prvi teden, sploh ne vem več ali je mleka dovolj ali ne. Vendar je user posted image  najmanj 3-4x na dan pokakana in polulana tako da mislim, da nekaj ga že mora biti. S tehtanjem pa ne bi rad začela, saj sem že tako ali tako preobremenjena z vsem ostalim (možnost alergije, slabo pristavljanje...).

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

clock-img

10.08.2008, 18:09

clock-img

r1ta

pencil-img

2343

Kupi si prsno črpalko in stestiraj koliko mleka imaš!

Srečno!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)

clock-img

10.08.2008, 18:32

clock-img

madasa

pencil-img

287

Če ima user posted image  najmanj 6(mislim da 6 ali 8) polulanih plenic in če kaka normalno imaš dovolj mleka. Seveda pa ti  pove tudi z jokom. Če mu ponudiš eno dojko in še vedno joka, mu ponudiš še drugo- potem pa bi moral biti sit.
S prsno črpalko pa si ne moreš meriti koliko mleka imaš, ker ti user posted image  posesa veliko več kot črpalka- dojko lahko okroh prineseš ampak kar je naravno pa je naravno.user posted image user posted image
Pa čim manj sekiranja in veliko pozitivnih misli!

clock-img

10.08.2008, 18:58

clock-img

Anonimen

Če ima user posted image  najmanj 6(mislim da 6 ali 8) polulanih plenic in če kaka normalno imaš dovolj mleka.



Da.

Plus ce se ti zdi dojencek zadovoljen, ce spi, je to ze dober znak.

Zelo napete prsi pomenijo, da je mleka prevec glede na povprasevanje.

Tehtanje in crpanje ti odsvetujem, ker to pomeni samo dodatno psihozo. Tudi otrok ne je vedno konstantno, vsak dan in celo vsak obrok. Pametno je obdobno tehtanje, npr. na teden dni, ali dva, ne pa po vsakem obroku. Tisto je samo dodatno nepotrebno psihiranje.

Ti se ne sekiraj, lepo in veliko pocivaj, pa se bo v nekaj tednih vse uredilo.

clock-img

10.08.2008, 19:35

clock-img

simona2

pencil-img

474

Ja res nočem zapasti v začaran krog tehtanja. Glede črpanja sem si včeraj zvečer v minuti dveh izčrpala 50, tako, da mislim da mleko je. Tamala pa danes cel dan spi in jo komaj kaj zbudim smo imele do sedaj samo tri podoje (9-10) (12-13) (16-17) pa malo se je priklopla ob 19 in takoj zaspala. Pred spanjem imamo ponavadi še ne podoj. Vse skupaj traja skoraj celo uro, ker je bolj zaspan tip (morda še posledica zlatenice) vendar se mi zdi, da dojko čisto posesa, da me kar špika v njej. Ali res user posted image  več poje kot si lahko izčrpaš s črpalko?   

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

clock-img

10.08.2008, 20:13

clock-img

nia5

pencil-img

4698

Ja, user posted image definitivno poje več, kot si načrpaš, jaz si več sicer ne črpam, ampak sem enkrat probala, ker mala ni hotla dojke zagrabit, pa ni skoraj nič prišlo ven, ker se mi je mleko uravnalo z njenimi potrebami (za inf. mam pol zamrzovalnika sčrpanega mleka od začetka). Prazne dojke pa se ti zdijo le na otip, mleka pa je dovolj, vsaj pri meni je tako; sem tudi mislila da ni nič not, ampak se user posted image vedno naje in to le iz ene. Če kot pravijo pridno lula in kaka in če po dojenju ne joka da bi še, potem se nimaš kaj sekirat. Upam, da si vsaj malo potolažena, saj imam tudi sama en kup problemov z dojenjem, ampak nekak vozima z mojo pupo user posted image ; pa lep pozdrav.

clock-img

10.08.2008, 20:19

clock-img

Anonimen

Glede črpanja sem si včeraj zvečer v minuti dveh izčrpala 50, tako, da mislim da mleko je.



JA, res poje vec kot nacrpa crpalka :), ne zanasaj se nanjo.

clock-img

10.08.2008, 22:04

clock-img

Jelcy

pencil-img

436

Jaz nikoli nisem vedela koliko mi poje v ml, ali imam mleka dovolj? Mislim, da ga imam, ker ko poje...je dolgo sit, zadovoljen, nasmejan, redno polulan in pokakan in napreduje...ce bi jokal in iskal se, mu ocitno ni dovolj, tako da ne skrbi, ce bo otrok skozi lacen in jokav mu najbrz ni dovolj, sicer pa.

clock-img

11.08.2008, 01:28

clock-img

sirenetta

pencil-img

1106


Pošiljam ti
link na med.over.net: http://med.over.net/forum5/list.php?94,
kjer najdeš odgovore na vsa tvoja vprašanja user posted image .


Pa še nekaj zelo koristnih povezav prav tako iz
med.over.net:
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978042,1978042#msg-1978042
http://med.over.net/forum5/read.php?94,4366643
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1978480,1978489#msg-1978489
http://med.over.net/forum5/read.php?11,141876,142069#msg-142069
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1979195,1979195#msg-1979195


In ja, potrjujem, lahko mirno verajmeš, da otrok posesa veliko več kot še tako dobra prsna črpalka.


clock-img

12.08.2008, 13:01

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

12.08.2008, 13:03

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

12.08.2008, 13:31

clock-img

TinkiBinki

pencil-img

409

Ja, se strinjam, ne črpaj, otrok poje več kot lahko načrpaš, tudi potem, ko dojiš že 6 mesecev.
Čim manj se sekiraj in se skuliraj, to bo dobro zate in za otroka. Ne kompliciraj si življenja, če si ga ni treba. Če je otrok dremav in rumenkast je res lahko zlatenica, mi smo morali tamalo zbujat in hranit, da smo se k sreči izognili povratku v porodnišnico. Kar malo poforsiraj, da bo mleko nastajalo in jo večkrat zbudi.
pa uživaj!

clock-img

14.08.2008, 00:21

clock-img

Aurea

pencil-img

1232

Govorim iz izkušenj: ne črpaj in ne tehtaj - zaupaj vase in v nekaj dneh se bo vse uredilo, ko se bo dokončno vzpostavila laktacija. Otroka pa le pristavljaj, kolikokrat želi.

Super branje o dojenju najdeš na La leche league international straneh.

clock-img

14.08.2008, 09:49

clock-img

mama11

pencil-img

1385

IZVIRNO SPOROČILO: simona2
Mene zanima kako lahko veš ali imaš dovolj mleka ali ne oziroma, če otrok dovolj poje.



Nikoli po trdoti dojk, temveč po otroku:
  • ali napreduje pri teži
  • ali ima ob previjanju polulane plenice
  • ali kaka ustrezno za svojo starost -vidim, da je še novorojenček, torej cca 5x na dan.

Pa ne se obremenjevat s tehtanjem, sem šla čez to in je brez veze. Enkrat je pojedla 160 g, drugič pa 70 g, kolikor pač otroku paše. Za psiho je pa še težje.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem