cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

IZVID -RAZLAGA

clock-img

18.03.2006, 10:23

clock-img

Piškotka~

pencil-img

335

Punce pri mojem Maticu je ugotovljena alergija na jajčni beljak in na kravje mleko user posted image .Miško ima malo suho kožico drugače pa je ok. Kožni testi pri alergologu so bili neg. na krvi pa je bilo ugotovljeno naslednje:
IgE za jajčni beljak:0,44kU/L, jajčni rumenjak pod 0,35 KU/L, kravje mleko 0,54kU/L. Sedaj pa me zanima kaj dejansko ta izvid pomeni- nikjer ni nobene lestvice kolikšna vrednost pa je le dovoljena za ta živilauser posted image . Hvala za pomoč in lep dan želim vsem skupaj Piškotka~user posted image


Aja pa še to-  kaj ste ponudile malčkom za malico- mislite da se je treba strogo držat diete- brez jajc, brez mlekauser posted image ? Matic pa je star 1 leto.

_____________________________

Mamica Luku in Maticu!

clock-img

18.03.2006, 10:33

clock-img

dix

pencil-img

897

ja diete se je res treba strogo držati, saj če boš komu škodila boš njemu, ne sebi! Tega pa mislim da ne želiš.

Glede teh izvidov sem jaz nekak tako preštudirala laično, da vse kaj je pod 0,10 ni alergija in spada v razred 0. Pol so pa mislim da še 4 razredi. Ne vem točno več, ampak mislim da ni tako huda alergija, nekateri imajo vrednosti nad 1 ali pa še več, ,mi smo tudi imeli vse pod 1, mleko na srečo pod 0,10.

clock-img

18.03.2006, 21:00

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Mislim,da kar je nad 0,35 je pozitivno.Nisem pa sigurna.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

20.03.2006, 14:30

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

Koda ima prav meja je 0,35 kul, dieta je sigurno pomembna saj se lahko v nasprotnem primeru lahko vrednosti zvišajo in posledice so lahko še kakšna druga bolezen. Res pa je,da ni močna alergija in s primerno dieto se stvar lahko hitro popravi. Naš fantek je imel večje vrednosti, pa se že znižujejo, ker se držimo diete.Pa saj si najbrž dobila navodila alergologa.

clock-img

20.03.2006, 14:54

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: Piškotka~

Aja pa še to-  kaj ste ponudile malčkom za malico- mislite da se je treba strogo držat diete- brez jajc, brez mlekauser posted image ? Matic pa je star 1 leto.


Tudi brez izdelkov, ki vsebujejo sir, mleko, skuto, maslo,... in laktozo in laktacid ter podobno in enako še za jajce.

Tudi ob strogi dieti se nam je alergija za mleko dvignila na 0,75, na beljak je pa na novo ker je nismo imeli prej in je sedaj takšna kot pri tebi. Je bilo pa jajce edina konkretna hrana za zjutraj - če nem, bi dojenje bilo resno vprašljivo.

Namesto mleka - pregomin (dobiš ga na recept do mislim nekje 15tega leta). Obstaja tudi alergija na mleko 2,25 samo če sedaj ne boš imela stroge diete pri 0,54 je kar lepa možnost da alergija naraste namesto da pade.

clock-img

20.03.2006, 15:03

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Mi smi imeli lansko leto,kljub dieti 8,20.Zadnje testiranje je pa pokazalo 1,40.
Če se ne držiš diete,narediš otroku samo medvedjo uslugo.
Danes je velika izbira dietične prehrane,pa malo iznajdljivosti(kuharske),pa je.
Lažje je,če otrok ne pozna ostale hrane,tako kot naš.Najtežje pa je preit iz normalne hrane na dieto.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

20.03.2006, 15:51

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

Se popolnoma strinjam,lažje je z dieto preiti na normalno hrano kot obratno,tudi mi smo prišli z dieto do negativnih vrednosti z jajcem, mleko se je znižalo na 0,56 zadnji izvid 0,48 in upajmo,da bo šlo še dol, res pa se nam je zvišala pšenica, ampak še ni kritična.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem