cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Hujšanje pod nadzorom zdravnika

clock-img

14.06.2007, 11:58

clock-img

Klara-1

pencil-img

202

Obupala sem nad vsemi diatami in sama nad sabo.
3 krat sem se poslužila ločevalne diete in trikrat odnehala, ker sem vedno po 14 dneh diete začela krvavet.

Je katera hujšala pod nadzorom zdravnika? Ste mogle k dietologu? Res me zanima kako in kaj.
Vem, da bom mogla za idealno težo njaveč postorit sama, ampak lažje bi mi bilo če bi mi kdo pomagal.

Imam pa 30 kg preveč.

clock-img

14.06.2007, 12:26

clock-img

filipinka

pencil-img

947

Tudi jaz sem mela po porodu ene 35 kg prevec in ti povem, da za spremembo za izgubo kg nisem iskala diete...ampak sem preprosto rekla, jedla bom zajtrk in kosilo (pravilo-jej malo!), vmes kaksno sadje. Tudi pred nosecnostjo sem mela kakih 10 kg prevec in sem vedno iskal in poizkusala neke diete...od nobene ni blo uspeha, vedno sem le se kaksen kg pridobila.
No po enem letu te diete "manj zri"sem  imela isto kg kot, ko sem zanosila, se po nem letu pa se 10 manj. Zdaj? Spet mam jih malo prevec, ker jem ko mi pase in kaj mi pase!
Tako, da ne se zatekat k dietam, ker so itak larifari. Najboljsa preizkusena dieta je "manj zri"!
Probaj!

clock-img

14.06.2007, 12:31

clock-img

Klara-1

pencil-img

202

Saj problem je v tem, da sploh ne jem veliko (rodila še tudi nisem).
Ne jem zvečer, niti sladkarij ne user posted image  
Ma ne vem...

clock-img

14.06.2007, 12:42

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Klara-1, daj zapisuj si en teden vse, kar popoješ in kar poješ. Mogoče boš šele tako opazila, kaj je tisto, kar ti "dela" odvečne kilograme. S tem zapisom bi jaz šla do zdravnika in ga prosila za strokovni nasvet. Po tej poti res nima kaj zgrešiti, ker zdravnik naj bi tudi sicer poznal tvoje zdravstveno stanje. Lahko je pa ščitnica, ali pa slaba presnova, al pa 100 drugih stvari, o katerih ne vemo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

14.06.2007, 12:43

clock-img

Klara-1

pencil-img

202

Cmokec, hvala za nasvet.

Nikoli nisem imela težav s težo, potem pa pred kakimi 3 leti sem se pa kar čez noč zredila in ne gre več dol (ščitnica je pa ok).

clock-img

14.06.2007, 13:03

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

IZVIRNO SPOROČILO: Klara-1

Saj problem je v tem, da sploh ne jem veliko (rodila še tudi nisem).
Ne jem zvečer, niti sladkarij ne user posted image  
Ma ne vem...



Če dejansko ne ješ zvečer, niti ne ješ sladkarij, potem ti srčno priporočam zdravnika. Ker velika verjetnost je, da je kaj narobe s tvojo ščitnico. Na tvojem mestu bi šla do zdravnika in mu razložila svoje težave. Ker 30 kg preveč je pa res veliko preveč. Prosi ga, naj te da na pregled ščitnice in potem bosta že videla kako in kaj naprej.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

14.06.2007, 13:09

clock-img

Naja31

pencil-img

5653

Čez noč 30kg? user posted image
Tudi če si se v enem letu zredila 30 kg, pa nisi bila noseča, je biloto ogromno.
Jaz ti svetujem obisk pri zdravniku.
Za napotnico za hujšanje z zdravniško pomočjo moraš imeti ITM več kot 30, se mi zdi, ampak to nisem prerpičana. Mož od moje prijateljice že pol leta hujša pri dr. Sentočnikovi in mislim, da mu gre odlično.
Je pa imel preveč več kot 30 kg.

clock-img

14.06.2007, 14:00

clock-img

puncica

pencil-img

9847

No sicer sama nisem imela nikol toliko kilogramov preveč ampak kaj pa Montignac, a si to knjigo prebrala?
Notri je lepo opisano zakaj se redimo in da so nizkolaročne diete nekaj najhujšega in prava past, ker se dolgoročno rediš in na koncu ješ tako malo pa se vseeno rediš. pa fora je v tem da slinavka ne sprošča pravilno insulina in se zato delajo zaloge. Ma če imaš možnost si sposodi knjigo Jem torej hujšam od M. Montignaca. Sej škodit ne more če jo prebereš, mogoče ti bo kaj več jasno, pa mogoče se poslužiš tega načina.

Kaj pa vem, drugače pa k zdravniku.




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

14.06.2007, 15:01

clock-img

Klara-1

pencil-img

202

Hvala vsem.
Bom vse poizkušala.

Vam sporočim rezultate.

clock-img

14.06.2007, 21:13

clock-img

njelci

pencil-img

283

živjo...če res ne gre z nobeno dieto je mogoče fajn da se naročiš oz poiščeš pomoč v splošni bolnišnici v Slovenj Gradcu, tam deluje strokovna ekipa, ki pomaga pri hujšanju ...najprej te pregledajo, ugotovijo "zakaj" imaš toliko kg, zakaj se jih ne moreš rešiti in potem skupaj najdete rešitev...v naslabšem primeru ti pomagajo tako da ti vstavijo balon v želodec, ti zmanjšajo želodec, ti vstavijo SAGB trak, seveda je tu odvisno za kakšno debelost gre...baje so te operacije zelo uspešne in stroške take operacije pokrije zdravstveno zavarovanje...je pa res da brez lastne volje ne gre, to da ti naredijo operacijo je samo začetek, potem moraš pa še sam delat na tem...ne vem, če ne gre drugače poskusi....
pa veliko uspehov in dobre volje

clock-img

28.06.2007, 12:44

clock-img

Badeja

pencil-img

223

Moj mož hujša preko dr. Pirnata in je full zadovoljen. Prvi cilj jima je shujšati in naslednji obdržati oz. vzdrževati težo. Daje mu full volje in ga motivira za cel teden, ko se ponovno vidita. Naredi mu akopunkturo, da ne čuti lakote, da mu ni slabo, da nima glavobolov in mu predpiše dieto. Res je da je moj mož že po 1 mesecu postal popolnoma drug človek. Pred kratkim sem tudi jaz spraševala na forumu glede tega in bila popolnoma obupana, ker se mu na kratko ni dalo več živet kaj šele ukvarjat z otrokom ali kaj postorit. Za popolnoma vse sem bila sama! Zdaj ko ima že 20 kg manj je postal tak mož, kakršnega sem si vedno želela! Zdaj sta približno na polovici hujšanja in kar prekipeva od energije.
Odkrito povedano sem že skoraj obupala nad vsem, ni se mi dalo več gnjavit in prosit naj vendarle naredi kaj zase, njemu pa je postalo že popolnoma vseeno. Pa vendarle se je nekje prižgala lučka in mu pokazala pravo pot in jaz sem sama pri sebi rekla, končno bo najin otrok imel zdravega očeta jaz pa nekoga, ki bo spet tak kot je bil nekoč!
Jaz ti svetujem, da si poiščeš pomoč. Vem, da je težko pa vendar je nekje nekdo, ki ti lahko pomaga, verjemi!!! Želim ti vso srečo in veliko veliko volje!!! Srečno!!!

clock-img

20.07.2007, 22:25

clock-img

matalin

pencil-img

15

Tudi jaz sem hujšala pod nadzorom dr. Pirnata, ker se enostavno nisem mogla spopast z kg. Postopek je tak kot je opisala Badeja. Meni je uspelo, v 7 mesecih 35 kg.  Sem vesela in ponosna  user posted image . Veliko uspeh vsem, ki se borite s kg.

LP user posted image

clock-img

29.07.2007, 13:49

clock-img

Andra

pencil-img

825

Ko prebiram takšne zgodbe, dobim ogromno volje.
Iskrene čestitke vsem, ki vam je uspelo.
Prepričana sem, da bo enkrat tudi meni...

clock-img

31.07.2007, 21:24

clock-img

mojca75

pencil-img

1833

Po kakšnem postopku pa prideš do tega dr. Pirnata? Kaj rabiš? Napotnico? se plačuje obiske?... več informacij PROSIM!

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

clock-img

31.07.2007, 21:27

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: Klara-1

Saj problem je v tem, da sploh ne jem veliko (rodila še tudi nisem).
Ne jem zvečer, niti sladkarij ne user posted image  
Ma ne vem...



Če dejansko ne ješ zvečer, niti ne ješ sladkarij, potem ti srčno priporočam zdravnika. Ker velika verjetnost je, da je kaj narobe s tvojo ščitnico. Na tvojem mestu bi šla do zdravnika in mu razložila svoje težave. Ker 30 kg preveč je pa res veliko preveč. Prosi ga, naj te da na pregled ščitnice in potem bosta že videla kako in kaj naprej.



Tako.

In če ti ugotovijo ti glede teže ne morejo ne vem kako pomagati. Verjemi. Si boš mogla kar sama.
Ti pa povej zdravniku za težave...ti bo svetoval hujšanje v skupini...organizirano v večini zdravstvenih domovih....jaz začnem ta mesecuser posted image .

clock-img

31.07.2007, 21:30

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Čez noč 30kg? user posted image



O ja....možno verjemi....

Jaz sem se v enem letu zredila za 40 kg.....ogabno....pa nič kaj dost si ne moreš pomagat.
Najhuj je k se tolk zrediš da ne moreš več migat....mene je to čist zamorilo. Sam se počasi spravljam k sebi.
Pri meni je bila vzrok ščitnica....pa zdravniki ki me niso resno jemali.

clock-img

02.08.2007, 07:07

clock-img

matalin

pencil-img

15

Mojca 75 - do dr. pirnata prideš, da pokličeš v ordinacijo in se naročiš. Obiski se plačujejo tedensko 35 eurov. Mislim da ima tudi v LJ ordinacijo. Če te kaj zanima ti še rade volje dam inf. Samo vprašaj. Enkrat na teden se tam javiš, da te nadzoruje in dela akupunkture.


LP

clock-img

02.08.2007, 13:38

clock-img

Miškolin

pencil-img

182

IZVIRNO SPOROČILO: matalin

Mojca 75 - do dr. pirnata prideš, da pokličeš v ordinacijo in se naročiš. Obiski se plačujejo tedensko 35 eurov. Mislim da ima tudi v LJ ordinacijo. Če te kaj zanima ti še rade volje dam inf. Samo vprašaj. Enkrat na teden se tam javiš, da te nadzoruje in dela akupunkture.


LP



koliko časa pa je potrebno hoditi k njemu??? za recimo kakšnih 15 kil??? A je to samo za shujšanje, ali potem hodiš k njemu tudi za vzdrževanje??? In koliko časa potem še ko že dosežeš željeno težo??

clock-img

02.08.2007, 17:50

clock-img

matalin

pencil-img

15

Ja k njemu hodiš tako dolgo dokler ne shujšaš na željeno težo. Če se natančno držiš od 8-12 kg mesečno. Za 15 kil nekje 1,5 do 2 meseca (to pa je odvisno od telesa koliko na mesec). Ko končaš je še eno leto vzdrževanje, takrat pa je obisk samo enkrat na mesec (ni nujno je pa ta drug del priporočljiv).

LP

clock-img

02.08.2007, 18:41

clock-img

Miškolin

pencil-img

182

Matalin, najlepša hvala za odgovor.
Vem da je vzdrževanje pomembno, ampak 1x na teden potem hoditi še k njemu je pa malo preveč, predvsem z finančnega vidika. Tako da je 1x na mesec bolj vspodbudna novica.

Hvala še enkrat! Jih pokličem takoj 4.9. - do takrat so namreč na dopustu.

clock-img

03.08.2007, 06:10

clock-img

matalin

pencil-img

15

Ja moram ti povedat da sem jaz kar denarja zapravila, tako da na vzdrževanje nisem več šla, se trudim sama in mi kar uspeva.

LP

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem