cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Elidel - kdaj

clock-img

14.03.2006, 23:00

clock-img

poliloni

pencil-img

623

Ker smo tudi mi sedaj dobili Elidel mazilo (poleg Advantana, a mi je ta premočan), me zanima kdaj ste vi začele mazati svoje otroke z njim. Naš je star 6 mesecev...
To pa me zanima zato, ker je v navodilih napisano, da naj bi bil za otroke od 2.leta????!!!
Hvala za odgovore!

clock-img

15.03.2006, 07:54

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

V zadnjem času sem zasledila kar nekaj podobnih vprašanj na to temo. Ampak nobena mamica ne pove zakaj je dobila te kreme. Večina tudi pove, da kaj prida ne pomagajo. Nekaj  izkušenj imam tudi  sama in povem vam, da pri alergijah res v prvi vrsti najbolj pomaga stroga dieta, razne kreme samo ublažijo situacijo,ko pa jih prenehaš uporabljati je pa spet vse isto.

clock-img

15.03.2006, 08:08

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Za mojo pupo Elidela nismo nikoli dobili, tako da izkušnje nimam.
Na MON-u se je o Elidelu precej debatiralo:


http://med.over.net/phorum/read.php?f=136&i=3425&t=3425

http://med.over.net/phorum/read.php?f=136&i=6273&t=6250#reply_6273

http://med.over.net/phorum/read.php?f=136&i=6580&t=6456#reply_6580

Tudi pri nas se je najbolj obnesla dieta, mazila smo uporabljali samo, ko je bilo res hudo.


_____________________________

lp

clock-img

15.03.2006, 10:24

clock-img

poliloni

pencil-img

623

Elidel smo dobili zaradi atopičnega dermatitisa.
Kar pa se diete tiče: mali ima atopični dermatitis (alergičen je na mleko, jajca,določeno sadje - več testov mu niso naredili...) in kljub temu, da pije Pregomin, ki je narejen ravno za alergike, se mu stanje bistveno ne izboljša (je bolje, ni pa popolno) - tako, da je že to neke vrste dijeta... Sedaj smo pa začeli uvajati gosto hrano....

clock-img

15.03.2006, 10:39

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

Nekako sem predvidevala, da je nekaj takega AD. Naš fantek je imel  na začetku prepovedana ista živila,ampak dieta je pri tej kombinaciji precej razširjena ne samo na mleko,ampak brez konzervansov, umetnih barvil,kje vse se nahajajo sledi mleka si tudi predstavljati ne moreš, veliko smo že govorile o tem, priporočam ti posvet z dietetičarko, ker resnično le stroga dieta pomaga.

clock-img

17.03.2006, 18:31

clock-img

sharpy

pencil-img

570

Mi smo tudi poleg Advantana dobili kremo Elidel.
Dermatolog mi je rekel naj ga z Elidelom mažem samo po obrazu 2x dnevno, z Advantanom pa po telesu 1x dnevno.

Kar se tiče deklaracije, mi je dermatolog razložil, da je sicer deklarirano za otroke strarejše od 2-eh let, vendarda so mazilo uporabljali tudi na dojenčkih in že kar nekaj let, in ni bilo nobenih stranskih učinkov.
Tako mi je razložl takoj ko mi je predpisal to zdravilo.


_____________________________

14.11.2005 smo dobili našega sončka Marka

clock-img

17.03.2006, 23:29

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Jaz sem Elidel dobila šele lansko leto,ko je bil star še ne 3 leta.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

28.03.2006, 00:15

clock-img

@

pencil-img

136

Mi smo ga dobili pri 8 mesecih. Nikoli uporabili. Še zaprt v hladilniku.
Smo raje šli na strogo dieto, ko smo na bicomu videli, na kaj smo alergični.

Ni moj tip, ta Elidel :)....  Hvala bogu, je dieta zelo pomagala in nam ni bilo treba, saj bi prej obiskala še vse homeopate ipd. preden bi otroku kaj od uradne medicine za AD napockala na obrazek.

Imamo pa bolj blago obliko AD, to pa je res...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem