cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dvomesečni otrok zavrača dojenje

clock-img

18.12.2007, 21:30

clock-img

novakatja

pencil-img

130

Čisto sem znervirana, ker je moj 2,5 meseca star sinček kar naenkrat začel zavračati dojko. Samo dojim ga in je v prvem mesecu pridobil 1100g,  v drugem 600g, sedaj sva bila po 14 dneh na dodatnem tehtanju in je pridobil le 190g!!user posted image   Sploh nisem opazila da bi manj jedel (čez dan na 2 uri, ponoči je večkrat spal od 6-8h). Zadnjih nekaj dni pa  prav joka na dojki in se obrača stran. Vendar ne pri vseh obrokih. Mleko imam, če si izčrpam ga je 80ml-100ml iz ene. Zavrača tudi mleko po steklenički.  Če "normalno" sesa, se mi zdi da je ok, ampak ne vem več, če dovolj dobi. Čez 3 dni smo naročeni na kontrolo in pregled, pa me je prav groza. Ali je bila katera v podobni situaciji?

clock-img

18.12.2007, 21:35

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

A si zadnje dni kaj takega jedla,ki spremeni okus mleka? Kakšne ananas...

A je mogoče preutrujen, ko ga daš na prsi in se zato obbrača vstran? A ima mogoče krče in ga napenja ali zvija, ko ga daš zraven? A je bil kdo prehlajen in bo tvoj dojenček tudi, pa ga mogoče kaj boli?

Drugače pa je pri 2 tehtanju normalno, da se zredijo nekje med 600-800g. Ne vem zakaj bi se ti sekirala.

clock-img

18.12.2007, 21:46

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

Bodo že vzeli kri in bo videla.zdaj je veliko viroz na pohodu žal.če jutri še ne bo jedel kar do P

clock-img

18.12.2007, 21:49

clock-img

helimaša

pencil-img

1165

kaj pa če bi si izčrpala mleko in mu dala po flaši.potem bi videla koliko ti spije.

clock-img

18.12.2007, 22:23

clock-img

Anonimen

meni je isto delala, pa je minilo...res pa je da sem vztrajala izključno pri dojenju, flaša zame ni obstajala....ker moje mnenje je, da otrok ki se izključno doji, se ne more sam odstavit, kot eni pravijo, ker to je edino kar pozna....in če mleko je, je treba pač vztrajat in zaupat vase, nekak pregurat to fazo, da ne izgublja na teži...je pa hudo, ko ne veš kaj je...meni je edino ponoči, napol v spanju lepo jedla, čez dan pa groza....verjetno so bili tudi krči krivi, pa ko sem na brezmlečno dieto šla se je vse to umirilo....

clock-img

18.12.2007, 22:25

clock-img

novakatja

pencil-img

130

Ne, nič nisem spremenila v svoji hrani.
Je pa prav grozno, ker je miren, če ga pa pristavim, se pa začne obupan jok. Za umret. Tudi, če si izčrpam (80-100ml), mu moram na silo nalivat v usta in se enako joka, ful pljuva, tako da pojma nimam, koliko dobi. user posted image
Nihče ni prehlajen, ko ima krče se čisto drugače joka in zvija.

clock-img

18.12.2007, 22:43

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Moja je jokala in se obračala stran, ko je imela krče.

clock-img

19.12.2007, 09:31

clock-img

bušbuš

pencil-img

29

Ali mažeš prsi s kakšno kremo ali oljem? Zadnjič mi je maserka povedala, da se olja, mleka in kreme za telo nekatera močno vpijejo pod kožo in posledično jih otrok okusi v mleku in ga zato ne mara. Poskusi mu dati nadomestek, da vidiš, če bo le tega pil.

clock-img

19.12.2007, 10:50

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

samo ne si preveč k srcu jemat težo - pol kile na mesec je OK! naša je od rojstva naprej pridobivala "samo" cca pol kile na mesec in babica, ki jo pregleduje pravi, da je to super. tko da nič panike glede teže.
za dojenje/hranjenje boš morala pa bit vztrajna. naša nikol ni bla požeruh in moraš pač bolj pogosto hranit. samo vedi, da se bo vse uredilo slej ko prej. dojenčkom se ful dogaja in kar je ta teden aktualno al pa kriza, je lahko naslednji teden že pozabljeno. vso srečo vama želim pri hranjenju user posted image

clock-img

19.12.2007, 11:27

clock-img

novakatja

pencil-img

130

Hvala punce za podporo. Trudimo se. Danes sem ga še ponoči zbujala na 3 h, da je vsaj nekaj minut sesal - čisto v komi. Revež! Pa ravno je začel spat.

clock-img

25.12.2007, 08:04

clock-img

anju

pencil-img

2573

zaenkrat ni še nič kritično, če se je v 14 dneh zredil samo 190g. pri mojmu je tudi 3 tedne stagniralo in šlo potem v enem tednu 250g gor. in to kar naprej od kakih 2.5m, ko je isto začel protestirat ob prsih. nič kaj dosti nisem dosegla - jedel je ko in kolikor je hotel. se mi zdi, da dojenčki kmalu ugotovijo, okrog česa delamo cirkus in je potem tam začaran krog neuspeha. tako je pri nas hranjenje še vedno problem, le da zdaj hoče prsi pa nič drugega...
jaz ga ne bi zbujala ponoči... ne vem, mogoče si dobila taka navodila, ampak poskusi sprostit napetost, zmanjšat pozornost na težo in hranjenje in bo mogoče bolj šlo.
...govorim, ja, ma mi še ni uspelo...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem