cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje pri 2 mesecih in več

clock-img

07.10.2007, 12:17

clock-img

Sisy

pencil-img

6750

Hojla

Mene pa zanima če dojite oz.ste dojile vaše dojenčke po 2.mesecu starosti poredkeje oz. z več časovnimi razmaki,recimo ne več na 3 ampak na 4 ure?

Jst pri naši opažam da ne potrebuje več tako pogostega dojenja zato ga prakticirava na 4 ure...Je to ok?

Pa še zanima me kako dojite starejše dojenčke, tiste stare 3,4,5 mesecev?Na kolk časa?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)







clock-img

07.10.2007, 12:24

clock-img

Anonimen

Ja, nekje pri dveh, treh mesecih (se ne spomnim več popolnoma točno) se je začela dojiti manj pogosto.

clock-img

07.10.2007, 12:30

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Če ni prej lačna, ni potrebe, da jo pogosteje dojiš. Je pa res, da sčasoma začneje jes redkeje, tako, da nič ne skrbi, če ne je več tako pogosto.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

07.10.2007, 12:49

clock-img

Petraa

pencil-img

1205

Se še vedno dojiva na 2-3 ure,čez cca 1 5 dni bo star 4 mesece

clock-img

07.10.2007, 13:03

clock-img

April

pencil-img

5459

kaj ok, to je super. jaz sem prvega otroka dojila na 2 uri vsaj do 6 m.

clock-img

07.10.2007, 13:06

clock-img

Anonimen

Jaz mojga trimesečnika še tudi dojim vsako uro in pol. user posted image

clock-img

07.10.2007, 13:25

clock-img

*lenc@*

pencil-img

4637

Tudi naša je manjkrat pa sem jo začela vagat, ker se mi je zdel full mal. Tud tako dolg se ne dojiva več. Mam feeling, da se pol manj dojiva k na začetku. Tud res, da tako hudu ne pridobiva na teži.

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.

clock-img

07.10.2007, 14:54

clock-img

baja*

pencil-img

2454

Moj je star 4 mesece in ga čez dan dojim na 3 do 4 ure, ponoči mi ga je pa začel nekaj sračkat in se doji (ali pa vsaj carta) na 2 uri, tudi na 1,5 ali celo 1 urouser posted image . Pa smo spali že 7 ur.

clock-img

07.10.2007, 16:14

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Sisy
Pa še zanima me kako dojite starejše dojenčke, tiste stare 3,4,5 mesecev?Na kolk časa?



Nikoli nisem gledala na uro, kdaj je nazadnje jedla ali kolikokrat na dan je jedla. Ne ko je bila stara 1 teden, ne sedaj pri osmih mesecih. Govorim seveda samo od dojenju, pri GH je drugače.
Ker ni hotela piti čaja, sem jo pač podojila kadarkoli je to želela.

clock-img

07.10.2007, 18:36

clock-img

Putka

pencil-img

3105

Ves čas. Na eno uro, včasih na 4, kadar pač hoče. Še vedno ponoči na 3-4 ure, pa je že 5 mesecev stara. Še čaj po flaški smo ukinili, poleti v vročini je še kdaj popila, zdaj nič.
A je treba na uro pri tem gledatuser posted image Ko otrok želi, jošk ven.

clock-img

07.10.2007, 20:03

clock-img

Sisy

pencil-img

6750

IZVIRNO SPOROČILO: Putka

A je treba na uro pri tem gledatuser posted image Ko otrok želi, jošk ven.



pa sej ne gledam na uro,sprašujem tko na približn,od oka recimo...gre za to da sem jo vsakič ko je zajokcala prklopla pa je blo sam slabš ker je parkrat potegnila pa zaspala...Zdej ko pa delam večje razmake med dojenji (če mal zajokca jo raj potolažm s čim drugim in ne joškom) zato pa zdej ful bolj vleče,vmes ne spi ampak res sesa,se bolj naje in tut posledično več spi....

če bi jo vsakič prklopla k mal pojokca bi jo loh skos na joški mela user posted image user posted image user posted image

mene je sam tko informativno zanimal na kok časa ve svoje user posted image  dojite...

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)







clock-img

07.10.2007, 20:16

clock-img

KT

pencil-img

2747

Sisy čist uredu ti gre. Tudi naša se je pri približno dveh mesecih in pol začela manj priklapljat user posted image . Čez dan sedaj je na 3-4 ure, ponoči pa na 7-8 ur. Ampak dejstvo je, da je vsak user posted image  zgodba zase zato, če se - ko zajokca - zamoti z drugimi stvarmi, potem že ni lačna, samo mamico pogreša. Aja, lupčkava in cartava se pa mi2 na 5 - 10 minut user posted image .  

clock-img

07.10.2007, 20:35

clock-img

vampirka

pencil-img

929

Mi smo sicer že 10 mesecev stari, ampak se še vedno dojiva tudi čez dan (poleg 3eh obrokov GH). Do 6. meseca se je dojila tam nekje na 2 uri. Je pa odvisno od otroka. Če ne kaže znakov lakote, potem je verjetno tudi na 4 ure ok. Mi je pa P rekla, da je boljše, če je večkrat in manjše porcije (prav tako velja za odrasle) - ker "basanje" z večjimi količinami manjkrat na dan privede do razširitve želodca in posledično debelosti pri otrocih. Sisy, verjetno Sara spada med "zaspančke", ampak buditi jo nikakor ni treba za obrok - očitno ima frajlica dovolj hrane user posted image .

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

clock-img

07.10.2007, 21:07

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Sisy

mene je sam tko informativno zanimal na kok časa ve svoje user posted image  dojite...



Pri tej starosti nič več non-stop. Tudi brez ure je bila razlika očitna user posted image .

clock-img

08.10.2007, 11:45

clock-img

muck

pencil-img

121

Mi imamo tudi dva meseca. Čez dan se dojimo zelo različno na 2,5 - 3 in tudi 4 ure. Odvisno od tega koliko spi. Pogostost dojenja pa je odvisna tudi od kvalitete mleka. Kvaliteta mleka pa je pogojena s tvojo prehrano. Predvidevam, da si pričela jesti vse več različne hrane, kar se sigurno pozna na kvaliteti mleka (vsaj pri meni je to res opazno). Sicer pa ne glej preveč na uro, jaz dam otroku za jest ko je lačen. 

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem