cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje-služba-1/2 ure manj

clock-img

20.12.2006, 15:41

clock-img

mml

pencil-img

4156

Punce pomoč!!!

Mogoče katere ve kako je s uveljavljanjem "pol ure na dan za dojenje", ko greš v službo???

Vem da ti po ne vem katerem zakonu, če dojiš, pripada na dan pol ure za dojenje. Samo ne vem, do katere starosti otroka in kako v službi dokažeš, da še dojiš user posted image .
Če ima katera kakšno izkušnjo s tega področja, bom zelo vesela

< Sporočilo je popravil mml -- 20.12.2006 15:42:09 >


_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

clock-img

20.12.2006, 15:54

clock-img

mojcab

pencil-img

60

čisto odvisno od delodajalca kako ti bo šel na roko. po zakonu ti pripada 1 uro na dan. potrdilo ti napiše pediater.
povprašaj v kadrovski službi svojega podjetja in malo se pozanimaj ali je to uveljavila že katera iz tvoje firme, potem pa uredi papirje in bo ok za oba.

_____________________________

*********************************
Življenje je lepo, zato ga je vredno živeti.

clock-img

20.12.2006, 16:18

clock-img

MarijaPo

pencil-img

1807

to pa ne bo res

po zakonu - zakon o zaposlovanju - ti pripada 15 min na vsake 2 uri, torej vseskupaj 1 ura (8/2 = 4 in 4 * 15 min = 1 ura), vendar lahko to uveljavljas samo na vsaki dve uri - torej, ce bi ti nekdo otroka nosil, bi ga lahko dojila 15 min, ni pa res, da gres lahko 1 uro prej domov, ker ta ena ura velja samo v razmaku 2 ur in je ni mogoce sesteti, podobno, kot vecinoma ni mogoce hodit po 7.5 urah domov in tiste 0.5 ure za malico porabit ob koncu.

clock-img

20.12.2006, 17:17

clock-img

Anonimen

Jaz sem hodila domov okoli 11.00. In sicer sem se prilagajala otroku. Po ZDR ti pripada 1 ura na dan. Potrebuješ pa potrdilo pediatra. Sama tega nisem izkoriščala (proste ure zaradi dojenja), sicer pa sem sama šefica, zato je moralo biti potrjeno na svetu zavoda in s strani ustanovitelja. Sem se pa domov vozila še 4 mesece.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem