cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dojenje, duda, podiranje kupčka

clock-img

05.05.2005, 15:01

clock-img

iva23

pencil-img

6

Holja,

doma imam 4 tedne staro pikico, ki je bolj majhna, vendar vstrajno raste. Ko sva bili včeraj pri pediatru, sem jo spraševala za uporabo dude in mi je odločno odsvetovala- se dojiva. Ker si mala včasih tlači celo roko v usta, mi je pediat. svetovala naj ji dam dodatek, ker je še lačna in ne dude. Običajno sem jo pristavila na dojko, kjer se je umirila in zaspala, vlekla je do pol ure. Ko zaspi nikakor ne moreva podreti kupčka - pediatrinja pravi morata in ne gre in ne gre. Če bedi več kot uro postane rahlo utrujena in začne jokati, sedaj ne vem ali je zopet lačna ali ji naj dam dudo in bo zaspala. Poskusila sem oboje in deluje. Sedaj več ne vem kdaj ji dati dudo in kdaj jo dojiti. Če pa je zelo utrujena zaspi sama od sebe brez kakšnega dodatnega joka. Drage mamice, kakšne so vaše iskušnje ?:zmeden:

Hvala in lep dan :angel:

clock-img

05.05.2005, 16:02

clock-img

piščanc

pencil-img

3674

lahko ti povem po mojih izkušnjah - roko si tlači v usta ko je zadovoljen in sit, onavadi po dojenju, ko noče več sesati
Žiga dude ne mara, Tjaša jo je imela, pa bi raje videla, če bi jo imel tud žiga, da se sam pomiri (predvsem pomaga potem ko je star že kakšnih 6 mesecev)
s tjašo tud nisva dolgo podrle kupčka ker je prej zaspala, pa še polivala, če ne joka ko jo položiš, oz. čez kakšne pol urce, potem se pač zrak ni nabral, če pa zajoka, pa potem podreš kupček

no pri tjaši sem rešila to tako, da je po dojenju spala na trebuščku kar na mojem trebuhu, pa še jaz sem se spočila, včasih pa je spala tudi na moževem trebuhu

tako majhen otroček bo redko kdaj pokonci, ponavadi je že od previjanja tako zmatran da bo takoj zaspal, ampak saj hitro rastejo. glede pogostosti hranjenja pa, če zaspi je zaspan, če noče je pa lačen, samo to boš morala pa sama pogruntati, ker so si vsi različni - naš je zaspal in potem ko se je zbudil jedel potem je bil pokonci kake pol ure, sledilo je še previjanje in ko je začel jokcati je šel spat, samo to je čisto različno

upam, da kaj pomaga

clock-img

05.05.2005, 18:39

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Dudo ji lahko daš brez skrbi, saj z njo dojenček zadovoljuje prirojen sesalni refleks. Vsekakor je duda boljša rešitev kot rokica, ker je anatomsko oblikovana in ker jo boš kasneje dude lažje odvadila kot palca.

Obroke poskusi razporediti tako, da pretečejo vmes približno 3 ure - da se želodček spočije in da se mleko uspe naredit.

Kupčka pa naš pri 4 tednih še ni znal podret.

clock-img

05.05.2005, 20:45

clock-img

Annny

pencil-img

4837

Tudi jaz mislim, da je punčka sita, če tako dolgo sesa in potem zadovoljno zaspi!
Podiranje kupčka..tudi nam nikoli ni uspelo takrat, ko smo to hoteli..ponavadi ga je potem čisto nepričakovano podrla, ko sem jo npr. vzela v naročje...Nič se ne sekiraj glede kupčka, če se pač vedno ne podre!!!
Lp:metulj:

clock-img

06.05.2005, 08:30

clock-img

Anonimen

Kupček? Otroka obrni na trebušček čez svoja kolena, in nežno božaj (ne tolci) po hrbtu. Pri nas je bilo to najbolj zanesljivo.

clock-img

06.05.2005, 13:21

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Metoda 'al bina' je v moji knjigi opisana kot masaža za blaženje kolik.

clock-img

06.05.2005, 20:27

clock-img

mika

pencil-img

6485

se strinjam z babylove, razen pri času za dojenje. moja:duda: se včasih doji na 1 uro in nikoli na tri ure. to je odvisno od :duda:.
glede podiranja kupčka- mislim da je splišni napisala, da njen :duda: sploh ni podiral kupčka.

clock-img

06.05.2005, 22:33

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Pozdrav še od mene

tudi jaz sem pred kratkim spraševala o teh zadevah in so mi ženske kar znale svetovat

pri nas je tako, da pupa dude noče, zaspi pa na dojki, posebej zvečer, dopoldan pa gre tudi v vozičku, avtu ali z zibanjem

jaz tudi ne gledam strogo na uro za dojenje, včasih se dojiva, pa potem ne zaspi, pa je čez eno uro zaspana, pa ji dam isto dojko, potem pa zaspi, v glavnem skozi eksperimentiram

dodatka pa ji ne dajaj, če se le lepo redi

lp in veliko lepih trenutkov

clock-img

08.05.2005, 13:29

clock-img

iva23

pencil-img

6

Hvala za odgovore.

Sedaj nam gre nekoliko bolje. Sedaj se nam zvečer dogaja, da mala tuli ob dojki na obroke , ponavadi pozno zvečer ob 11 h ko jo vzamem v roke se malo umiri, nato jo zopet pristavim in nekajkrat povleče, moram povedati , da se prej nasiti na drugi dojki, kjer prav lepo sesa, na drugi pa je nato jok , malo sesanja pa zopet jok, nato pa zapre uste kot mumija in noče več vleči, čeprav meni še kar teče mleko. Nato se umiri in čez pol ure počasi zaspi.:zmeden::zmeden::zmeden: Enkrat sem ji poskusila dati dodatno svoje mleko po kapalki, pa je skoraj vse sproti izbuhala na koncu pa ni hotela več.

Pa vsak dan je drugačen.

Lep dan




clock-img

08.05.2005, 19:45

clock-img

cleopatra

pencil-img

215

če se pomiri ko da prstek ali dudo v usto zagotovo ni lačna; vsaj tko je pr nas še zdej-ker ko je lačna ne pomaga noben prstek in duda ampak zahteva da nekaj teče po grlu. mogoče je tko kot je bla naša, ko je imela zelo izražen sesalni refleks in mora skos nekaj met v ustih

clock-img

09.05.2005, 09:57

clock-img

Anonimen

Možno, babylove, ampak pri nas je bila to metoda za riganje ;)

clock-img

31.05.2005, 18:48

clock-img

t_t_y

pencil-img

549

No, moj si roke tlači v usta ko je lačen, z dudo pa je zadovoljen samo kadar je sit in mu gre samo za crtanje. Star je pa 4 tedne in pol.

lp

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem