cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Dieta kemičnega razkroja - 15 dni

clock-img

23.01.2007, 15:03

clock-img

Anonimen

O dieti:

To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami. Dieta je sestavljena tako, da prihaja do kombiniranega delovanja vnesenih živil, ki skupaj učinkujejo na razkrajanje maščobnih celic v organizmu. Dieta je varna in zanesljiva, a vseeno priporočamo posvetovanje z zdravnikom, preden jo začnete uporabljati.

Dieto je potrebno STROGO upoštevati. V kolikor se držite pravil, lahko v 15 dneh izgubite do 10 kilogramov in v tridesetih do 20 kilogramov.

Ne mešajte med seboj in ne nadomeščajte nobenega živila v zgornjem jedilniku. Lahko uporabljate le sol in poper in nobene druge začimbe. Kjer ni podane količine, ni omejitev, a vseeno priporočamo, da ne pretiravate. PRIGRIZKI MED OBROKI NISO DOVOLJENI!

POZNA KATERA????BI KERA PROBALA??
 
jedilnik:





1. dan




Zajtrk:
črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla

Kosilo:
1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:
2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda



2. dan




Zajtrk:
1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:
2 hrenovki, 1 skodelica brokolija, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda



3. dan




Zajtrk:
5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:
1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda



4. dan




Zajtrk:
Danes se ne držite diete. Jejte normalno in zmerno.



5. dan




Zajtrk:
črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla

Kosilo:
1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:
2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda



6. dan




Zajtrk:
1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:
2 hrenovki, 1 skodelica brokolija, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda



7. dan




Zajtrk:
5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:
1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda



8. dan




Zajtrk:
Danes se ne držite diete. Jejte normalno in zmerno.



9. dan




Zajtrk:
črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla

Kosilo:
1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:
2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda



10. dan




Zajtrk:
1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:
2 hrenovki, 1 skodelica brokolija, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda



11. dan




Zajtrk:
5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:
1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda



12. dan




Zajtrk:
Danes se ne držite diete. Jejte normalno in zmerno.



13. dan




Zajtrk:
črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla

Kosilo:
1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Večerja:
2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda



14. dan




Zajtrk:
1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji)

Večerja:
2 hrenovki, 1 skodelica brokolija, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda



15. dan




Zajtrk:
5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj

Kosilo:
1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec

Večerja:
1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda

clock-img

23.01.2007, 15:22

clock-img

total

pencil-img

4453

Sam to ni zdravo....user posted image

_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!

clock-img

23.01.2007, 15:30

clock-img

Anonimen

neuser posted image

clock-img

23.01.2007, 15:46

clock-img

Anonimen

bi, samo en problm je..že iz prvega dne ne jem ne stročjiga fižola ne grenivke in ne tune in ne kikiriki masla in živil ne smem nadomeščati..kaj nej pol?

clock-img

23.01.2007, 16:17

clock-img

Tejči

pencil-img

1963

Jaz bi pa to probala. Men se zdi zdravo in ne vem zakaj ne bi bilouser posted image  Jem pa tudi vse kar je na seznamuuser posted image  Če se bo katera odločila to probat, mi naj javi, se pridružimuser posted image

clock-img

23.01.2007, 16:40

clock-img

BLAŽIKA

pencil-img

2664

To bi tudi jaz poskusila. Če bo akcija stekla me obvestite da se pridružim.

clock-img

23.01.2007, 17:48

clock-img

matejagm

pencil-img

54

Tudi meni se ne zdi slaba.Bi bilo za preizkusit.

clock-img

23.01.2007, 18:22

clock-img

Anonimen

Dieto sem probala in res veliko shujšaš,samo prehitro.Jaz sem imela sedem dni ta jedilnik,nato dva dni premora in spet sedem dni diete,čeprav je tam pisalo pet dni,pa dva dni pavza in spet naprej.V prvih sedmih dneh sem izgubila 6 kg,potem pa zaradi sile razmer prenehala.Sem bila pa manj lačna kot z ločevalno.
Vseeno sem bolj za ločevalno,saj gredo kile počasneje dol,kar je bolj zdravo.

clock-img

23.01.2007, 18:32

clock-img

kepa*

pencil-img

1558

Morda bi bila ta dieta tudi zame, ker imam za izgubit kar nekaj kg. Sicer sem zdaj na ločevalni, a bi jo začasno prekinila in se kakih 14 dni držala te, da vidim, če je kaj uspešna. No, če boste za to, pa lahko poskusimo, kajne? Niti se m i ne zdi tako nezdrava, kot je recimo ona z jajci. Sporočite.

_____________________________

Letos pa bo!

clock-img

23.01.2007, 19:17

clock-img

Anonimen

Tole je odgovor znanega dietetika:
Jože Lavrinec višji medicinski tehnik, dietetik, dietetik Bolnikom svetuje kakšna prehrana je za njih najprimernejša in jih uči o zdravem načinu življenja. Piše navodila, zloženke, brošure, sodeluje na različnih forumih, vodi delavnice o zdravem življenju in primerni prehrani za posamezne skupine bolnikov, izobražuje pa tudi medicinske sestre na področju prehrane. Že nekaj let vodi tudi kontaktno oddajo o prehrani na radiu Triglav na Jesenicah.

Vprasanje: DIETA KEMIČNEGA RAZKROJA Spoštovani. Zanima me vaše mnenje o tej dieti, ker sem jo našla na strani zdravniških nasvetov. A res zdravniki odobravajo to dieto? Meni osebno se zdi dieta o.k. le draga je zelo..vendar so vse diete drage. Zanima me le če res pride do izgube kilogramov kot piše, ali nima smisla imeti te diete. Kako dolgo jo lahko uporabljam?? dieta: To je dieta iz Birminghamske bolnišnice iz Alabame, ZDA, ki se daje srčnim bolnikom za hitro hujšanje pred operacijami. Dieta je sestavljena tako, da prihaja do kombiniranega delovanja vnesenih živil, ki skupaj učinkujejo na razkrajanje maščobnih celic v organizmu. Dieta je varna in zanesljiva, a vseeno priporočamo posvetovanje z zdravnikom, preden jo začnete uporabljati. Prvi dan Zajtrk: Črna kava ali čaj, pol grenivke, 1 preprečenec, 1 žlička arašidovega (kikiriki) masla. Kosilo: 1/2 skodelice tune, 1 prepečenec, črna kava ali čaj Večerja: 2 rezini mesa (90 g), 1 skodelica stročjega fižola, 1 skodelica pese, 1 majhno jabolko, 1 skodelica vanilijevega sladoleda Drugi dan Zajtrk: 1 jajce, pol banane, 1 prepečenec, črna kava ali čaj Kosilo: 1 skodelica skute, 5 slanih krekerjev (npr. Tuc krekerji) Večerja: 2 hrenovki, 1 skodelica brokolijev, pol skodelice korenja, pol banane, pol skodelice vanilijevega sladoleda Tretji dan Zajtrk: 5 slanih krekerjev, 1 rezina sira Gauda (z manj maščobe), majhno jabolko, črna kava ali čaj Kosilo: 1 trdo kuhano jajce, 1 prepečenec Večerja: 1 skodelica tune, 1 skodelica repe, 1 skodelica cvetače, pol melone (manjše), pol skodelice vanilijevega sladoleda Dieto je potrebno STROGO upoštevati. V kolikor se držite pravil, lahko v treh dneh izgubite do 5 kilogramov in v tridesetih do 20 kilogramov. V kolikor boste dieto uporabljali več kot 3 dni, vam priporočamo, da po tretjem dnevu četrti dan ne držite diete in ta dan jeste normalno (in zmerno!!!), šele peti dan pa ponovno začnite s prvim dnevom diete. Analogno velja za naprej. Ne mešajte med seboj in ne nadomeščajte nobenega živila v zgornjem jedilniku. Lahko uporabljate le sol poper in nobene druge začimbe. Kjer ni podane količine, ni omejitev, a vseeno priporočamo, da ne pretiravate. PRIGRIZKI MED OBROKI NISO DOVOLJENI! hvala.

Odgovor: Pozdravljeni Če bi poklicali v omenjeno bnolnišnico bi tam z začudenjem povedali, da o tej dieti prvič slišijo! To ni dieta, ki bi jo podpirala resna medicina v resni bolnišnici. Za hitro hujšanje, če je že potrebno imamo bolj normalne variante, ki jih nikoli, nikoli in res nikoli ne priporočamo za izvajanje brez zdravniškega nadzora! Poleg tega so hitre diete takoi nezdrave, da se jih lotevamo le v izrednih situacijah. Dieta, ki jo opisujete je namenjena za nekakšno vabo k nakupu preparata, ki žal nima skoraj nobenega učinka na opisano! Predpisana dieta, ki ste jo navedli pa poceni, mar ne. In če boste po tej varianti kaj shujšal boste shujšali v začetku - pa ne na račun izgube maščevja, temveč na račuun izgube vode in nekaj izgube mišične mase. Nato se bo hujšanje ustavilo. V trenutku malce bolj sproščene hrane, boste tam kjer ste bili - z vsemi kilogrami, ki se bodo hitro vrnili, pa še kakšnim pooelg za obresti. In ne računajte, da boiste zgubiuli 20 kg! Toda, odločate se sami in sami odgovarjate za svoje zdravje. Srečno
Jože Lavrinec

Dieta kemičnega razkroja







clock-img

23.01.2007, 19:23

clock-img

Anonimen


Če je po tej teoriji-dieti možno v 15 dneh izgubiti 20 kg - ALI JE MOŽNO TUDI 20 KG PRIDOBITI V ISTEM ČASU?! Odgovor je NE - ni možno!

Dejstvo je, da se odvečne kilograme izgublja dvakrat dalj, kot se jih pridobi. In če uporabite malo logike in matematike boste hitro ugotovile, da je shujšati v tako kratkem času absurd, kot je absurt pridobiti 20 kg v istem času.


Prilagam še link omenjene bolnišnice iz Alabame, če katera najde to dieto, jz jo (še) nisem:

http://www.stv.org/search/search.aspx




< Sporočilo je popravil caffee -- 23.1.2007 19:28:15 >

clock-img

23.01.2007, 19:25

clock-img

Anonimen

Dietetik Lavrinc dela v jeseniški bolnišnici in ima ob ponedeljkih oddajo na radio Triglav.Zmeraj ga poslušam in tale njegov odgovor bi kar vzela resno.Res hitro izgubiš,potem pa še veliko več dobiš.To pa ni zdravo.Ostala bom na ločevalni dieti.

clock-img

23.01.2007, 19:48

clock-img

kepa*

pencil-img

1558

Punce, saj to je logično, da ne moreš shujšati 20 kg v tako kratkem času. Verjetno pa nekaj kg le shujšaš. Jaz bi se je držala predvsem zato, da mal razbijem monotonost ločevalne diete. Ne zdi pa se mi tako zelo nezdrava, če se je držiš res zelo kratek čas. Sama sem bila pri zelo znani zdr., ki se ukvarja z dietami in hujšanjem in me prv zanima, kaj bi rekle na monotonost njene diete, ko je dan enak dnevu.
To, da pa se lahko po deti zrediš nazaj, je pa itak možno pri vsaki dieti, če se kasneje ne paziš.


_____________________________

Letos pa bo!

clock-img

23.01.2007, 19:49

clock-img

Anonimen

Dietetik Lavrinc dela v jeseniški bolnišnici



moj sovaščanuser posted image user posted image

clock-img

23.01.2007, 21:20

clock-img

sjug

pencil-img

334

Dekleta brez zamere, ampak bistvo vsakega hujšanja je spreminiti življenjski slog. To pomeni vnesti več gibanja v vsakdan in namesto sladkarij jesti sadje in zelenjavo. Zelo priporočam tek oz. jogging v kombinaciji z jogo. Boljšega recepta še nisem srečala in odkar sama ne izvajam teh dveh dejavnosti več tako vestno - beri samo občasno (razlogi sploh niso pomembni), se mi pozna na zdravju in oblogicah okoli bokov. A, še to, pomembna je vztrajnost in ne kampanjsko delo.


_____________________________

Never Ever Give Up!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem