cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Boleče bradavice

clock-img

05.05.2009, 15:59

clock-img

nina166

pencil-img

1786

Doma imam 3 mesece staro punčko, s katero se polno dojima. Do sedaj ni bilo nobenih težav, sedaj pa mi je desno bradavico ranila (verjetno od tega, ko kar naenkrat obrne glavo ko se doji in mi zelo nategne bradavico). Dojenje na tej dojki me sedaj grozno boli, na drugi pa nimam dovolj mleka, da bi jo lahko dojila samo na tisti strani. Iz ranjene dojke sem si stiskala in ji dajala po flaški, vendar mi tudi pri stiskanju začne kar kmalu tečt kri. Bradavico si sicer mažem, vendar mi pri vsakem novem stiskanju spet poči in začne krvavet. Kaj naj naredim, da se mi bradavica čimprej zaceli in se boma lahko spet vredu dojile?

Prosila bi za nasvet tiste, ki ste imele kak podobne primer. Hvala!

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

clock-img

05.05.2009, 16:03

clock-img

Anonimen

obe bradavici sem imela rapokani do krvi...kaj sem naredila?
mazala, jokala ob vsakem dojenju in vztrajala....se zaceli...

clock-img

05.05.2009, 17:10

clock-img

Anonimen

pred in po podoju si maži s svojim mlekom. najbolj pomaga. pa probaj več dojit na neranjeni dojki, če boš več tam pristavljala, se bo pač povečala proizvodnja, boš vidla, da bo šlo. ko se pa zaceli, pa nazaj na normalno, sej joške se hitro prilagajajo potrebamuser posted image

clock-img

05.05.2009, 18:06

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

06.05.2009, 11:22

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

Jaz sem par dni dojila z nastavkom in se je vse zacelilo. Zdaj spet pije po dojki in brez bolečin.

clock-img

09.05.2009, 09:54

clock-img

Pikicapokica6

pencil-img

655

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

obe bradavici sem imela rapokani do krvi...kaj sem naredila?
mazala, jokala ob vsakem dojenju in vztrajala....se zaceli...



To jaz zdaj doživljam - pa ni bilo nič bruhanja krvi ali kaj podobnega? Ker moja punčka po dojenju velikokrat bruha še malo krvi. Me je kar groza, kaj ji delam. Si ves čas vztrajala ali včasih dodala kaj po flaški?

clock-img

13.05.2009, 07:49

clock-img

tenodi

pencil-img

1

Pri meni je na srečo razpokana samo ena bradevica. Težavo rešujem tako, da si razpokano bradevico negujem z Bepanthenom, mleko iz te dojke pa si črpam z ročno brizgalko, izčrpano mleko po iztisu zavržem (ne hranim po steklenički). Tačas pa dojim samo na nebolečo dojko. Je pa res, da je sedaj doječa dojka potrebna dodatne nege, ki jo prakticiram z Lanolinom in kompresami od Multi Mam. Strnjeno: Bepanthen, lanolin in seveda kot so napisale zgoraj - pomaga, če si namažeš bradevico z mlekom in posušiš na zraku. Baje se splača vztrajati, čeprav sem sama na trenutke že čisto brez motivacije.

clock-img

19.05.2009, 12:10

clock-img

Pacota

pencil-img

234

Poskusi nekaj dni uporabiti na tej dojki nastavek. Meni je najbolj vsec Nukov, ker je najtanjsi od vseh ostalih.

clock-img

04.06.2009, 18:44

clock-img

_sanja_*

pencil-img

1444

Se podpišem pod tenodi.
 
Bepanthen, lanolin in aloe vera blazinice od multi mam.
To je to, kar je mene reševalo.

Dojila sem samo 2 meseca, ker mi je potem zmanjkalo mleka. In ta 2 meseca sem imela velikokrat krvaveče bradavice. Redno sem uporabljala nastavke, pa ni popolnoma nič pomagalo. Stanje se je izboljšalo samo, ko sem uporabljala črpalko.

clock-img

05.06.2009, 09:25

clock-img

mama2009

pencil-img

44


Bepanthen, lanolin in aloe vera blazinice od multi mam.


To je najboljša rešitev.

Kar pa se tiče "bruhanja" krvi pa ni nič narobe je meni dejala patronažna ker je to vse normalno, kajti če pije mamino mleko lahko tudi zaužije tisto malo krvi in ni nič narobe.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem