cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Babica in otroški pediater

clock-img

06.09.2006, 12:43

clock-img

nelly

pencil-img

172

Mene pa namreč zanima glede babice in pediatra. Ali moraš sam poklicati v ZD, kjer stanuješ in sporočit, da si doma da pride babica na obisk? Ali pa to sporoči bolnišnica, ko te odpustijo? Pa še nekaj a moraš sam naročiti otroka na prvi pregled pri pediatru ali kako drugače? 

clock-img

06.09.2006, 12:45

clock-img

darjakb

pencil-img

28

Pri nas je tako, da dobiš v porodnišnici en zelen kartonček, ki ga ob odpustu iz porodnišnice odneseš na patronažo v ZD, pa naslednji dan pride patronažna- babica. Za posvetovalnico pa pokličeš izbranega pediatra in se naročiš.


LP,
Darja

clock-img

06.09.2006, 12:46

clock-img

Anonimen

Glede babice,babica je že obveščena kam mora prit ,tako da ni potrebe da jo obvestiš ti.
Na prvi pregled se obvesti ,če se pravilno spomnem ,ko je star 1 mesec.Pokičeš v zdr.dom -pediatra

clock-img

06.09.2006, 12:48

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

pri odpustu iz bolnišnice ti izpolnijo kartonček. v nekaterih ga pošljejo po pošti (MB), v nekaterih ti ga pa dajo in ga moraš odnest osebno (MS). lahko pa babico pokličeš tud po telefonu in se zmeniš.
kaj več ti pa ne znam povedat, ker je jaz  nisem rabila nobenkrat, k meni niso hodile na mojo zahtevo.

pediatra pa si izbereš sama, z kartico greš pol tja in tvojemu otroku nastavijo karton. vse se lahko tam zmeniš, tud glede cepljenja in cepilne knjižice  itd.. saj boš vidla kako prakso imajo.

clock-img

06.09.2006, 12:52

clock-img

darjatimci

pencil-img

1828

Iz Ljubljanske porodnišnice obveščajo patronažno službo.Za pregled v svetovalnici,pa moraš izbrat pediatra in se naročiti.

clock-img

06.09.2006, 15:45

clock-img

sarazan

pencil-img

968

Ja, v Ljubljani naj bi bile patronažne službe obveščene o naslovu, kjer je nova porodnica. Ampak, če patronažne sestre 2. dan po prihodu iz porodnišnice domov ni, moraš sama poklicati v ZD in potem pride.

Otroka sama naročiš na pregled pri enem mesecu. Jaz sem morala poklicati 14 dni prej za datum. Je pa priporočljivo, da se že pred porodom srečaš s pediatrom, če je mogoče. Ali pa vsaj med. sestra da napotke o njihovem "režimu".

clock-img

06.09.2006, 16:31

clock-img

Bonnie_RR

pencil-img

5189

Pri nas so patronažne avtomatsko obveščene o otroku in pridejo na dom brez klicanja.

Pediatra si moraš pa najprej izbrat, potem pa poklicat tja in naročit otroka za 1. posvetovalnico. Ta naj bi bila najkasneje nekje pri 6 tednih.


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

clock-img

07.09.2006, 21:55

clock-img

soncek&luna

pencil-img

1589

jaz sem morala sama poklicat patronazno, ker sva bila z user posted image  se na pediatriji. pa pediatra sem tudi sama morala kontaktirat

_____________________________

Mami, pika moja!

clock-img

08.09.2006, 07:11

clock-img

diva 4

pencil-img

1199

Ko sem prvič rodila v Mb , je patronažna  bila obveščena s strani bolnice.Drugič pa sem rodila na Ptuju , pa so rekli če želim , da pride naslednji dan jo naj sama pokličem , v nasprotnem primeru pride čez nekaj dni.Doma pa sem oz. spadam v občino Slovenska Bistrica ( se pravi čisto tretja občina). Najbolje , da vprašaš v porodnišnici, ko boš rodila ( predvidevam da še nisi).Takrat pride ena teta , ki vpraša za podatke za roj. list in ona tudi to ureja.
Pediatra pa pokličeš sama, ko prideš iz porodnišnice.

< Sporočilo je popravil diva 4 -- 8.9.2006 7:12:56 >

clock-img

08.09.2006, 07:24

clock-img

Mina1

pencil-img

3638

Babico ti oni "zrihtajo", je že obveščena o tvojem dnevu poroda in tako.

Pediatra pa si sama izbereš v tvojem ZDju. Malo povprašaj ostale, katera je recimo fajn zdravnica, čeprav naj bi bile vse strokovne in tako, ampak vsaka ima svoje "metode".

Mi smo res krasno pediatrinjo izbrali v ZD Bežigrad.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

clock-img

09.09.2006, 14:19

clock-img

Alisa

pencil-img

1808

Pri meni je babca pršla sama. V soboto so naju odpustil iz porodnišnice v pon. dopoldan pa je prišla babca. V Lj. porodnišnici so rekl da oni obvestijo v ZD, če pa jo ne bo pa naj pokličem.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem