cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Aptamil 1 - hranjenje mleka

clock-img

17.08.2010, 18:52

clock-img

natasarobi

pencil-img

1391

Pozdrav!

Našemu dodajam aptamil, pa me zanima kako ga hranite. Jaz ga naredim počakam da se ohladi in ga dam v hladilnik.

Zanima me pa ali lahko mleko naredim in hranim v torbi kar tako? Naprimer, če gremo kam na izlet in če vem, da ne bom mogla pripravit dodatka, bi ga rada pripravila doma in nesla s seboj.

clock-img

17.08.2010, 19:01

clock-img

tlb

pencil-img

226

jaz sem imela s seboj prevreto vodo v termovki in "prahec" že razdeljen na npr. 4 merice (sem imela AVentov razdelilni lonček; če ne pa daš v kake manjše posodice, mogoče v majhno vrečko za zamrzovanje), pa sem po potrebi zmešala in je pač malo trajalo, da se ohladi (sem večinoma našla kako tekočo hladno vodo in ohladila flaško pod curkom hladne vode).

Sem pa že videla pri pediatrinji, ko sem čakala a pregled, da so imele nekatere mame kar narejen "dodatek" in ga po potrebi dale otročku. Ne vem pa, če je to "po propisu" user posted image user posted image

LP T
-------

clock-img

17.08.2010, 20:15

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Zakaj pa ne bi imela narejenega mleka s sabo? user posted image V porodnišnici naredijo za dojenčke, ki se ne dojijo, umetno mleko za 24 ur vnaprej pa ni nič narobe. Hraniti ga je treba v hladilniku,ko se enkrat ohladi.
Jaz sem imela včasih s sabo že narejenega v termo torbici, če sem vedla, da bo kmalu jedla. Drugače pa sem tudi mela s sabo vrelo vodo, mrzlo vodo in AM in naredila sproti.

clock-img

17.08.2010, 20:29

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

wiiii naja kak so pa mene okregali zaradi tega, ker sem pripravljeno mesanico mela v hladilniku! in ne 24 ur, ampak najvec 12 ur. sestra pri pediatrinji je skor znorela, da kaj se gremuser posted image
sem isto rekla, da v bolnici so jih tudi tak hranli (vem, ker sem dobivala odmerke mrzle in sem si jih sama pogrevala). pa sem poslusala o sterilnosti v bolnicah in kak je to cisto drugace tam user posted image

sicer sem potem ugotovila, da mi je hitreje, ce imam pripravljen odmerek prahu (tudi aventov loncek, se prej pa kr v PVC vreckah) in toplo vodo lih prave temperature v pollitrski termovki. tak da tisti grelec caka, da bomo mogoce greli kaksne loncke s kasicami v njemu al pa na prodajo na bolhiuser posted image

natasarobi zakaj pa pripravljas toplo mleko!? jaz sem mela liter prekuhane (al pa humanine) vode, naredila kr hladno mesanico in jo dala v hladilnik. v adaptiranih mlekih se MENDA bakterije najhitreje in najbolj razvijajo ravno v toploti... 

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 17.8.2010 20:32:29 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

17.08.2010, 21:01

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Očitno so spet različna mnenja med zdravniki. user posted image V Lj P tako delajo in so mi rekli, da si lahko tudi jaz doma tako delam, da si poenostavim. Ampak nisem, ker mi je bilo bolj enostavno zjutraj zavret vodo in jo met za cel dan hladno prevreto, sproti sem pa čist mal zavrela in sem pol mešala. Bere se zakomplicirano vem ja, sam ni. user posted image Imaš pripravljeno hladno in zavreješ čisto malo. Se bi pa o sterilnosti v bolnici lahko pogovarjali na dolgo, pa se raje ne bomo. user posted image

clock-img

17.08.2010, 21:07

clock-img

m_o_i

pencil-img

3646

hahaaaaaaaa sterilnost v bolnicah-zakaj pa mislis, da sem dala na koncu stavka tistega smajleka z vprasajem nad glavo user posted image
sem bla malo predolgo tam, da bi mi kaj uslo izpred ock/usesuser posted image

o (ne)enotnosti mnenj pa samo tole: v ENI bolnici so mi na VSAKI IZMENI(zdravniki in sestre) govorili VSAK SVOJE o eni in isti stvari in sicer tocno o prej omenjanem bujenju in hranjenju otroka...dokler mi ni film pocu in sem sla s solzami besa, nemoci, jeze...do zdravnice, za katero se mi je zdelo, da me najbolj razume, se vsedla dol in ji povedala, da se mi ze mesa od bombardiranja z informacijami in da mi naj ona pove. mi je in potem sem pri vsakem drugacnem komentarju oz. navodilu rekla, da sem "jaz tako dogovorjena z dr. to in to"user posted image
MENE bojo oni ob zivce spravljali?! a-a user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

clock-img

17.08.2010, 21:20

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

hahaha zdej si pa ti mene nasmejala, ker imam čisto iste izkušnje, namreč o tem kako vsak drugače govori. Tudi jaz sem bila kar nekaj časa v bolnici, ker je tadruga nedonošena in reeees vsak je drugače govoril. 

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem