cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Adaptirano mleko, več vprašanj'

clock-img

17.01.2008, 21:44

clock-img

m*t*?

pencil-img

54

Zanima me več stvari v zvezi z adaptiranim mlekom in sicer:


- Uporabljate mleko tudi po pretečenem roku uporabe? Na Novalacu piše, da je potrebno porabit 3 tedne po odprtju?

- Se lahko meša  skupaj, npr. formula proti kolikam in proti zaprtju, za isti obrok?

- Je Aptamil cenejši kot Novalac?

clock-img

17.01.2008, 22:06

clock-img

aleks7

pencil-img

21

- ga ne uporabljam po preteku roka, ker ga prej porabimo
- js mešam dve formuli, navadni novalac pa tistega proti kolikam
-Aptamil je bolj poceni, ker ga je več (mislim da 900g), Novalaca pa je 400g

clock-img

17.01.2008, 23:12

clock-img

lex

pencil-img

6532

Aptamil je pri nas 900g pride pa okoli 12,5 €, v avstriji pride 11,5€

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

clock-img

18.01.2008, 06:07

clock-img

Mat3ja22

pencil-img

570

Novalac pa je v Avstriji bolj poceni - navadni 900g - 9,95 evr.

clock-img

18.01.2008, 12:19

clock-img

kristinaj

pencil-img

3311

ga boš porabila pred potekom roka :=)))).

jaz sem uporabljala samo aptamil, najpej 1, sedaj 2,

v baby centru je skoraj 12 eur, v lekarni pa 2 eur dražji, za druga mleka pa ne vem...

clock-img

18.01.2008, 12:32

clock-img

melani99

pencil-img

217

- ga vedno prej uporabimo kot preteče rok
-glede mešanja formul je najbolje da vprašaš v lekarni ali pa pediatrinjo, ti bodo najbolj znali svetovati (mojauser posted image  je bila zaprta in po nasvetu pediatra smo lahko mešali aptamil 1 ter aptamil comfort1)
-se mi zdi da je aptamil cenejši, če gledaš pakiranje po gramih

clock-img

18.01.2008, 13:10

clock-img

kmarija

pencil-img

304

Pri nas smo imeli aptamil comfort, zdej pa mešam po pol novalaca proti krčkom in  pol proti zaprtju user posted image
Imam pa eno vprašanje: včeraj ponoči sem naši 3 m dala 60 ml novalaca proti zaprtju, pa mi je danes mal driskala (1x) (drugače kakamo na 6 dni). A ta novalac proti zaprtju je tok učinkovit, k se mi zdi mal prehuda , še po glicerinski svečki ni driskala user posted image

clock-img

18.01.2008, 22:34

clock-img

Anonimen

Vprašala si, če lahko uporabljaš tudi po preteku uporabe oz. če je več kot tri tedne odprt in ne po dejanskem preteku, kot ti piše na škatli npr 1. 10. 2008. Uporabljaš ga, dokler ga ne porabiš. Seveda paziš, da ga pri zajemanju ne zmočiš, ter sproti zapiraš. Nima kaj bit narobe. Lep pozdrav

clock-img

19.01.2008, 17:05

clock-img

m*t*?

pencil-img

54

IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Vprašala si, če lahko uporabljaš tudi po preteku uporabe oz. če je več kot tri tedne odprt in ne po dejanskem preteku, kot ti piše na škatli npr 1. 10. 2008. Uporabljaš ga, dokler ga ne porabiš. Seveda paziš, da ga pri zajemanju ne zmočiš, ter sproti zapiraš. Nima kaj bit narobe. Lep pozdrav



To ja!

Zanima še me, če ste hranili mleko v hladilniku, kako ste ga pogrevali? Topla voda, grelec flašk, kaj pa mikrovalovna?

clock-img

19.01.2008, 21:26

clock-img

piko12

pencil-img

636

jaz ga prej porabim, preden poteče rok. uporabljam aptamil, pa ne ker je cenejši, ampak, ker ga je dobil že v porodnišnici pa smo pač nadaljevali. ga ne pogrevam in ne pripravljam v naprej, ampak 2x na dan prekuham vodo in jo imam v termovki in potem sprot mešam. Stran ga pa itak vedno zlivam.

clock-img

20.01.2008, 20:13

clock-img

banki

pencil-img

74

Jaz dvakrat na dan vodo prevrem in pri pripravi mleka v mikrovalovni grejem vodo do ustrezne temperature (sem dolocila s preizkusanjem) in potem v tako segreti vodi pripravim mleko. To mi je najhitreje. Max 60 sek za segrevanje in potem par min za pripravo in ohlajanje pod tekoco vodo. Ce gremo na potep, imam vodo v termosu  in adaptirano mleko pa si prej pripravim v dozice za v steklenicke. Jaz mam Tommi Tipee steklenicke, vendar se dobijo dozice tudi pri drugih steklenickah.

clock-img

20.01.2008, 20:24

clock-img

Anonimen

Vodo prekuham vnaprej. Ko se zbudi, jo samo pogrejem na temperaturo za zmešat (samo toliko, kot jo potrebujem za obrok), potem pa mleko ohladim. Skuham pa vnaprej za dva ali tri obroke, vodo hranim pokrito. Včasih pa jo shranim vročo tudi v termovki. V porodnišnici pa delajo tako, da skuhajo mleko za 24 ur vnaprej, hranijo v hladilniku, vendar jaz tega raje ne bi. Mogoče včasih za en obrok vnaprej ja, drugače ne. Lp

clock-img

21.01.2008, 22:47

clock-img

nerka

pencil-img

134

jaz sem vseskozi uporabljala vodo za dojencke iz italije, tko da sm jo sm v flaski pogrela.. veliko manj dela kot z vsem ostalim.
porabim ga vedno pred rokom, uprorabljamo novalac, vcasih sm mesala novalac 1 in novalac 2. drugo pa ne.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem