cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

[Brisano sporočilo]

clock-img

27.08.2006, 11:58

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

27.08.2006, 12:20

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Nalin, to je pogost problem pri dojenih otrocih. Ampak lahko te potolazim, dojeni otroci dobijo 80% vseh potrebnih snovi preko mleka nekje do enega leta. Sele potem se je potrebno zaceti resno sekirati.

Dokler ti Zan lepo napreduje, se jaz nebi kaj prevec obremenjevala. Lej, jaz imam ze dva nejescna otroka, pa se lepo razvijata. Jakob je sicer med bolj suhimi, ampak jaz zagovarjam pravilo, da je bolje za otroka, ce je nekoliko bolj suhec, kot pa debelinko, ker bo kasneje imel vec problemov.

Jaz sem se ravno v tem casu, ko si ti zdaj potozila pediatrinji in se je zasmejela, ter rekla: "Ehhh, nic ne je? Ja, nic hudega, saj se doji, taksni so pogosto dojeni otroci".

Sama na tvojem mestu ne bi nic na silo. Reci si, a bo tule sred razvite evrope kaksen otrok hin od lakote?!? Ne bo.

Pa fajn zrihtajta!


_____________________________

Gospa sem.

clock-img

27.08.2006, 13:38

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

27.08.2006, 13:49

clock-img

Anonimen

Po mojih izkušnjah tako velik dojenček natančno ve, da pri mamici lahko dobi dojko pri ostalih pa ne.

Mala Mič je pri tej starosti pri meni še vedno iskala dojko, ko je bila pa v varstvu ali z očkom pa je slastno jedla gosto hrano.

Na  tvojem mestu bi si vzela daljše obdobje uvajanja v varstvo oz. vrtec, da Žan ne dobi občutka, da je čez noč ostal brez dojenja. Upam, da imaš to možnost.

clock-img

27.08.2006, 14:08

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

27.08.2006, 14:42

clock-img

HuAnita

pencil-img

5576

Naša Capinka je imela tudi obdobja, ko je pojeda vso GH, kar sem ji pripravila, ppotem pa kak teden le kakšno žlico, večinoma pa dojenje. Pa so me puncena RR potolažile, podobno kot tebe, no, potem pri 1 letu smo pa morali hrano skrivati pred njo, bog ne daj, da sem odprla hladilnih, je prilezla do mene in se drla: am-am!
Še zdaj rada je, pa se je dojila skoraj do 17m (seveda večinoma ponočiuser posted image ), sploh v varstvu je prava sneda. Je pa čisto vse, od zelenjave, sadja, vseh vrst kruha - glede tega nimam pripomb.

Aja, jaz ji nikoli nisem odrekla dojenja. Točno je vedela, kje je zizaland, se je pač priklopila, ko se ji jezazdelo, tisti jok je zame prehuduser posted image

clock-img

27.08.2006, 14:58

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

27.08.2006, 15:12

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

jaz tudi mislim, da se ne rabiš sekirat; v vrtcu te ne bo zraven, ne bo problemov, boš videla; doma pa hop na zizouser posted image user posted image user posted image

Moja ta mala je stara skoraj leto in pol, pa se podnevi še vedno dojiva. zdja gre tudi v jasli, pa dojenja ne mislim ukinjat.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

27.08.2006, 15:34

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

27.08.2006, 21:26

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Nalin. Moja Ema gre septembra v vrtec in tudi ona se pretezno doji. Verjemi, da bo cisto drugace tam. Ce ni mame v blizini, so otroci zelo drugacni. Nas znajo ful presenetit..

Vso sreco!


_____________________________

Gospa sem.

clock-img

28.08.2006, 09:39

clock-img

Magi*

pencil-img

4856

moja praktično ni jedla GH do enega leta. sem tudi obupovala, zraven sem jo pa dojila - kaj sem pač hotla. nekako pri 11. mescih je začela malo več jesti - ampak malo več, ne prav zadosti. v varstvu je na začetku jedla bolj malo...potem pa čedalje več. sedaj je vse po vrsti, lepo, brez problema. mogoče Žan enostavno še ni pripravljen na GH.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

clock-img

29.08.2006, 01:19

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

29.08.2006, 20:59

clock-img

tina104

pencil-img

1639

Nalin, podobne skrbi in dvomi obdajajo mene, s tem, da se pri meni zdi situacija še bolj kritična, vsaj v nekaterih pogledih. Naš je gosto hrano 1. dobil pri 5,5 mesecih, da je 1 celoten obrok nadomestil z GH, je traaaaajalo - do 8. mesecev, še nekaj čez. Zdaj ponavadi poje tri goste obroke dnevno, s tem, da se še vedno hoče nonstop dojit, če sva sama, pa sploh. Dojiva se še kakih 7x dnevno, od tega 2-3x ponoči. V vrtec se že uvaja - naš vrtec ima taki sistem, da ga zdaj ta teden vozimo tja po kaki dve uri, nič ne je tam, potem naslednji teden starši več ne smejo bit poleg. Ker pa jaz že v petek začnem delat, tako ali tako ne bom več zraven in bo cel dan sam. Bomo sicer poskušali uredit, da bo vseeno čim manj ur tam.
V glavnem, zdaj ga je dva dni ati imel skoraj celo dopoldne in noben dan ni nič sitnaril, celo zelooooo dobre volje je bil. Ko pa me je videl, je seveda takoj hotel zizo.
Naj povem, da drugače prej nikoli ni od atija jedel več goste hrane, verjetno, ker je videl, da sem v bližini in pričakoval zizo. Zdaj ta dva dni je super jedel, upam, da bo tako v naprej. Držim nam pesti. Upam, da res ne bo prehudo. Meni je še najbolj grozno to, ker ne zna zaspat drugače kot na zizi.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

clock-img

31.08.2006, 18:29

clock-img

petra.horzi

pencil-img

761

moj bo drug tedn str 8m, pa tud še nisva mela celga obroka gh, k po vsakem obroku, ne glede na to kok poje, hoče jošk, sm bla lih dons v ZD, da so mi ga stehtal (mene je sam zanimal), ma skor devet kg in sm tud rekla da nimava še nobenga celga obroka, pa mi je sestra rekla da je to prej dobr k slabo edin da pač vse že je (razn seveda jajc, meda pa rib k še ne sme)
glede vrtca so ti pa že druge napisale, k tega pa jz ne vem;)
moj gre v vrtec decembra, ko bo 11mescov star

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

clock-img

31.08.2006, 20:55

clock-img

žanai

pencil-img

176

Ojla Nalin!

Naša bučka je podobno stara kot tvoj Žan in se čez dan 3 krat dojiva in 3 kraj ima obrok gh.
Počasi začenjam opoldansko dojenje menjati za kosilo. Najprej sem hotela dojenje kar preskočiti, ker se je dobro najedla gh, ampak ni šlo- se je čez eno uro spomnila, da še ni zizala in mi je začela vlečt majico gor... seveda sem jo podojila oz. pocrkljala.
Od takrat naprej ji dam najprej kosilo, potem pa obvezno še na zizo, kolikor ji paše- včasih 10 min, včasih pa le 3 min. Poje pa za kosilo enkrat veliko, drugič pa bolj malo...

Če tvoj Žan občasno poje samostojne obroke gh brez dojenja, je tega očitno že sposoben in zato se ne sekiraj, v vrtcu bo slej ko prej lepo jedel, ko bo lačen. Brihtni so pa naši otroci veliko bolj, kot si mislimo- točno ve, da se lahko doji le pri tebi. Ampak očitno te še rabi, da se poleg še malo pocrklja.
Eni dojenčki se pač radi cartajo, tako kot tudi mi starejši. user posted image  Upam samo, da rada dojiš in ti ni v preveliko breme.

Poslušaj svoje srce, kaj ti pravi... Žan te rabi!

Saj se bo enkrat že nehal dojiti- še vsak se! In potem ti bo žal... no, vsaj meni bo, ker jo zelo rada dojim
.
Pozdravček! 

clock-img

31.08.2006, 22:47

clock-img

žanai

pencil-img

176

Še nekaj sem pozabila pripomniti...
Mogoče bi bilo dobro, da mu vedno ponudiš najprej obrok goste hrane in naj poje kolikor mu paše, potem pa ga lahko še malo podojiš... ne pa ga silit. Drugače bo lahko iz principa štrajkal z gh, ker bo imel občutek, da mu na silo odteguješ nekaj, kar mu veliko pomeni.
Slej ko prej bo začel več gh jesti in se manj dojiti...

Podobno je bilo pri naši bučki, ko se je uspavala le z dojenjem. Nekega večera pa je le naslonila glavico na mojo dojko in tako zaspala v mojem naročju... bil je blažen občutek, ker sem dojela, da me nima le za dudo. user posted image  Počasi že pride čas, ko te zadeve prerastejp sami od sebe...

Lahko noč! Pa čim več cartanja...

clock-img

01.09.2006, 08:43

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem