|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 10:59:28   
ninikamami
Pri G sem dobila informacijo, da kot nosečnica ne potrebujem nujno dopolnilnega zavarovanja, ker mi vse preglede, vključno s porodom, krije osnovno zdravstveno zavarovanje. Je to res?

_____________________________

ne glej v nebo, da bi videl boga. poglej v otroške oči, tam je.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:01:14   
*miska.mcc*
res je


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ninikamami)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:01:45   
ema tiara
res je,vse kar se tice nosecnosti krije osnovno zav. tudi porod


_____________________________

...točka moči je v sedanjem trenutku...


(odgovor članu ninikamami)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:17:04   
Teyla
Kako je pa s tem po porodu, če je otroček zavarovan preko tebe? je zanj vse zastonj, ali je bolje, če ima mamica dop.zavarovanje?

(odgovor članu ema tiara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:18:44   
*miska.mcc*
dodatno zavarovanje ne igra vloge pri zavarovanju otroka.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:23:09   
Teyla
OK, hvala za odgovor. Potem bom pa še razmislila kako je s tem, ker se mi zdi stran vržen denar, glede na to da ne grem velikokrat k zdravniku. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:23:41   
polho3006
Res je...sama nisem dodatno zavarovana in nisem ob vseh pregledih porodu - cr, plačala niti evra.

(odgovor članu ninikamami)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 11:53:42   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

OK, hvala za odgovor. Potem bom pa še razmislila kako je s tem, ker se mi zdi stran vržen denar, glede na to da ne grem velikokrat k zdravniku. user posted image


sam... kaj pa če se kaj drugega naredi??? ker pol se pa hitro nabere...

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 12:02:06   
Teyla
Ja, sem tudi to razmišljala, pa bi teh 24€ dajala mesečno na stran in bi pač imela fond za take primere. Sam se bom verjetno odločila kar za varno možnost in si pač plačevala zdr. Sem prevelik ziheraš. user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 14:01:00   
Katte
Nisem še noseča (no, upam na user posted image ), ampak si sploh ne predstavljam, da bi bila brez dodatnega zavarovanja (pa nisem bila pri zdravniku že leta...). Preveč verjamem v Murphy-ja user posted image .

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:19:43   
josec
Pa punce veste, da se plačuje penale (3% ) za vsako leto od leta 2006, ko nisi zavarovan. To pomeni, ko enkrat začneš plačevat, imaš doživljenjsko višjo premijo.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:22:13   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: josec

Pa punce veste, da se plačuje penale (3% ) za vsako leto od leta 2006, ko nisi zavarovan. To pomeni, ko enkrat začneš plačevat, imaš doživljenjsko višjo premijo.
  

kak link kje?
ker na prvo branje se mi zdi tole malo pretirano. ker necesa ne morejo kar vsiliti in zahtevati. zakaj pa je pol sploh obvezno zdr. zavarovanje?
dodatno je dodatno in po moji skromno logiki ga tudi jemljem kot nekaj dodatnega.
user posted image
ne verjamem ti.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 1.10.2010 18:24:46 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu josec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:28:04   
Klemy82
Paaa bo kr res, MIš, veš. Če si v roku enega leta, ko se moraš zdravstveno zavarovati, ne urediš še dopolnilnega zavarovanja, tečejo penali... saj te nihče ne sili, da se zavaruješ, če pa se kdaj kasneje, pač plačaš več. Takle imamo.
http://www.dopolnilno-zavarovanje.si/dopolnilno_zdravstveno_zavarovanje.aspx

< Sporočilo je popravil Klemy82 -- 1.10.2010 18:30:09 >


_____________________________

Jst.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:29:58   
zmajaz
Miška tole glede 3 % drži - evo ti link: KLIK

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:30:37   
zmajaz
Si me prehitela Klemy - nisem še videla tvojega posta, ko sem začela pisati svojega. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:31:33   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Si me prehitela Klemy - nisem še videla tvojega posta, ko sem začela pisati svojega. user posted image


Veš kolikokrat se meni to zgodi... user posted image ... je pa hec, da citirava isto stranuser posted image


_____________________________

Jst.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:43:41   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Klemy82
je pa hec, da citirava isto stranuser posted image

Ja sem opazila tudi to - verjetno zato, ker je ta stran prvi zadetek, če v Google vpišeš "dopolnilno zdravstveno zavarovanje" user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 18:55:36   
Katte
Punce, ne me razumeti narobe, nočem biti nesramna, ampak jaz sploh nisem vedela, da ni vsem v Sloveniji samoumevno, da bi imeli dopolnilno zdr. zavarovanje. Res je, da je 24 EUR na mesec veliko, sploh za tiste, ki nimajo službe. Ampak poglejte si stanje v Ameriki. Sicer ne bi o tem zdaj debatirala, pa itak je preveč kompleksno, vendar dejstvo je, da ogromno ljudi nima niti osnovnega zavarovanja in plačujejo mastne denarje za razne posege oz si jih sploh ne morejo privoščiti. Nikoli ne veš, kaj te čaka, zato vam polagam na srce, da tistih 24 EUR na mesec plačate, sploh zdaj, ko si ustvarjate družine user posted image .

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 19:12:48   
3x mami
premija se ti zvisa za +3% za vsako leto ko si brez dodatnega. ampak ce se ne motim, se ti tak penale pribije za najvec tri leta (torej ce si brez 3 al pa 7let, je penale isti).
in ni treba dozivljenjsko placevat previsoko premijo. obstaja preprost trik. placujes eno leto, potem prekines in hitro spet sklenes nazaj. edino, kar s tem naredis, je to, da se resis tistega penala in ti ostane sam se cista premija.

nosecnost, porod in prvi pregled po porodu pa je vse krito iz obveznega zavarovanja. otroci pa so itak 100%kriti ne glede na tvoje dopolnilno zavarovanje.

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 19:14:46   
3x mami
Katte, ves kaj je najbolj ironicno? da je to PROSTOVOLJNO dopolnilni zavarovanje. in zgleda, da je ta beseda zgubila svoj pomen? meni je veliko ljubsi predlog, ki ga je minister dal, da bi bilo obvezno visje in da bi se tole dopolnilno ukinilo. ker je ena sama farsa - kot en neuradno obvezen davek...

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 20:02:43   
hubi
Če se ne motim, so tebi iz obveznega zavarovanja kriti le pregledi in posegi povezani z nosečnostjo oz urgenca. Vse ostalo pa bi morala plačati, npr zobarja, splošnega zdravnika, bolnico... In po mojih izkušnjah, ko nimaš urejenih zadev, leti vse na kup. In kar naenkrat je znesek 24 evrov presenetljivo majhen glede na vse račune, ki te lahko doletijo.

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 20:11:10   
*miska.mcc*
pa res.
sama placujem par centov manj kot 24 e, pa pare let nazaj nisem bila kar kakih 5 let dodatno zavarovana.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 20:37:53   
Katte
IZVIRNO SPOROČILO: 3x mami

Katte, ves kaj je najbolj ironicno? da je to PROSTOVOLJNO dopolnilni zavarovanje. in zgleda, da je ta beseda zgubila svoj pomen? meni je veliko ljubsi predlog, ki ga je minister dal, da bi bilo obvezno visje in da bi se tole dopolnilno ukinilo. ker je ena sama farsa - kot en neuradno obvezen davek...


S tem se pa strinjam... Nisem rekla, da je sistem popoln user posted image ...

(odgovor članu 3x mami)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zdravstveno zavarovanje - je dovolj obvezno?
1.10.2010 21:50:05   
vesna_b
uf, se je debata razgrela. saj če se nič ne zgodi, če ne zboliš, je vse v redu. ampak... še če imaš dopolnilno zavarovanje moraš marsikdaj kaka zdravila doplačat, če ga pa sploh ne bi imel... ne vem, raje ne tvegam. ker - kot je že ena napisala... ko se začne, ko pride do tega primera, da bi dodatno zavarovanje rabil... ponavadi plačajo premijo za par let nazaj in še kako naprej...

(odgovor članu Katte)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?