|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:09:44   
eya
Ja, saj se mi vidi, da sem novopečena mamica...user posted image
Zanima me, če ve malčka zbudite, ko ga je treba skopat, al ga pustite, da se sam zbudi in ga potem skopate, četudi je to potem pozno? Naš je zaspal ob 6ih in bo najbrž sam spal do 10ih zvečer-midva pa bi ga prej skopala.
Pa še to: nahraniti ga je bolje po kopanju, samo če ga pustim, da se sam zbudi, bo najprej hotel imet zizo, prej ne bo miru.
Ko bo mal večji, pa tko verjetno ne bo več teh problemov, ker ne bo toliko spal (zdaj je star 3 tedne).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:15:27   
rija
Jaz ga na nežen način zbudim, sicer mi podere zdaj že fajn utečeni ritem. Hraniva se pa po kopanju, ker potem enostavno pade v komouser posted image

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:27:56   
TONČI.
Jaz otročka nisem nikoli budila ne za hranjenje in ne za kopanje. Kopala sem ga in ga še vsak dan (brez šampona), če ga je pa kdaj zmanjkal že pred 19 uro, se pa pač tisti dan ni kopal. To se tudi ni zgodilo velikokrat. Saj potem ujame ritem.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:30:22   
petja
Jaz na tvojem mestu tega ne bi naredila. Moja se je drla kot zmešana med kopanjem, če smo jo kopali prepozno. Sem jo zato začela bolj kmalu kopat. Če je pa prej zaspala, je bila pa tisti dan brez kopanja, pa še to je bilo le ene 3x (zdaj je stara 5m).

Ji je pa pri 2,5 mesecih postalo vseeno, kdaj jo kopam, zdaj nenormalno uživa v vodi.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:34:27   
soncek&luna
jaz se pri mojem user posted image  kar drzim ritma in ce je treba ga zbudim... razen cez dan ga pustim ce ravno zaspi pred obrokom in potem je... zvecer pa je najina obvezna vecerna rutina.... sem ga ene parkrat pustila, da je spal in je bil potem cist zblojen

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:38:52   
Andra
Kot je že ena napisala, jaz nikoli nisem zbujala otroka za hranjenje, še manj pa za kopanje. Predstavljajte si, kako bi se same počutile, če bi vas nekdo zbudil iz sladkega sna in vas nesel v kopalnico pod tuš. Vsaj jaz bi verjetno popuser posted image , zato tudi otrokoma tega nisem nikoli delala. Se pač en dan ne bo skopal.
Tri tedne star otrok tako ali tako še nima pravega ritma. Kar počasi in boste ujeli ritem, ki bo odgovarjal vsem.
Pustita otroka naj sladko spančka.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 20:45:57   
Anonimen
Nweeeee, jaz ga ne bi budila. Naj spi, revež. Pa kaj, če enkrat ni skopan.
Drugače ga je pri meni enkrat edino patronažna želela zbuditi, da bi mi pokazala kopanje. Pa ga ni uspela, tako da ga je kar skopala, medtem ko je sladko spal.user posted image

(odgovor članu Andra)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 21:06:45   
lelaval
Kot je že ena napisala, jaz nikoli nisem zbujala otroka za hranjenje, še manj pa za kopanje. Predstavljajte si, kako bi se same počutile, če bi vas nekdo zbudil iz sladkega sna in vas nesel v kopalnico pod tuš. Vsaj jaz bi verjetno pop , zato tudi otrokoma tega nisem nikoli delala. Se pač en dan ne bo skopal.
Tri tedne star otrok tako ali tako še nima pravega ritma. Kar počasi in boste ujeli ritem, ki bo odgovarjal vsem.
Pustita otroka naj sladko spančka.


Se kar podpišem pod Andiin post. Dojenčki se tudi potijo ne (razen poleti v vročini) in ne bo nič narobe, če se en dan ne skopa.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 21:19:47   
Anonimen
Jaz ne bi komplicirala, ko ga previješ ga pač umiješ z vlažno pleničko, saj pri 3 tednih se še ne umažejo, mogoče malo spotijo to je pa tud vse user posted image , če ga boš naslednji dan skopala mu ne bo nič hudega. Sicer pa prepogosto kopanje lih ne vem če je dobro za tako malega dojenčka user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 22:29:24   
NRMM
Jaz mojo čisto narahlo dvignem od tam kjer zaspi in jo dam ne previjalno mizo, kjer se sama predrami, mislim, da še ni bilo dneva, da se ne bi kopali, sicer že ima nek ritem, ampak včasih zaspi tik predn se treba it kopat, navadno je to za 15 min, ampak je navadno ne pustim, ker ob 21 že ona mora spat, ker če do takrat ni popapcane flaške zaspi brez nje.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
20.4.2006 22:41:14   
BlankaT
Kot je že ena napisala, jaz nikoli nisem zbujala otroka za hranjenje, še manj pa za kopanje. Predstavljajte si, kako bi se same počutile, če bi vas nekdo zbudil iz sladkega sna in vas nesel v kopalnico pod tuš. Vsaj jaz bi verjetno pop , zato tudi otrokoma tega nisem nikoli delala. Se pač en dan ne bo skopal.
Tri tedne star otrok tako ali tako še nima pravega ritma. Kar počasi in boste ujeli ritem, ki bo odgovarjal vsem.
Pustita otroka naj sladko spančka.


Jaz nikoli nisem zbujala ne za kopanje in ne za hranjenje. Sicer je niti ne kopam vsak dan, ker se mi zdi nepotrebno, saj se ne poti. Jo pa zjutraj zato omijem in namažem z oljem. Tako, da je pri nas praksa vsaki 2 dan. Saj se nam je že naredilo, da smo od kod prišli pozno npr. 21 in se mi je revica kr zasmilila, ko sem pomislila, da bi jo mogla sedaj še kopat. Hodi pa drugače spat od 19-20 ure.

< Sporočilo je popravil BlankaT -- 20.4.2006 22:42:39 >


_____________________________

Ni lepšega kot, če te pogledajo otroške oči in ti rečejo "Mami, rad te imam!"

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
21.4.2006 7:53:41   
dory
JJst sem svojga nedonosencka le na zacetku parkrat zbudila,pa se to za jest, ampak je bil otrok cist znerviran tko da se zbujanje opustila...poleg tega se mi zbujanje zdi zlo nehumano...

Tud midva mava urnik in tega se drzim...amapk ce bi mi spal pol ure vec kot ponavadi,se zato ne bi sekirala...sploh ce gre za kopanje...

(odgovor članu BlankaT)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
21.4.2006 7:57:10   
Anonimen
js otroka ne budim za nič na svetu. ne za hranjenje ne za kopanje. spanc je bolš k žganc, kar se hranjenja tiče, kar se pa kopanja pa sploh ni panike. sej ni umazan, ga bosta pa jutr skopala!

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zbuditi malčka za kopanje?
21.4.2006 22:43:54   
Bonnie_RR
Jaz sem mojega user posted image samo na začetku ene 2x zbudila oz. predramila za kopanje, ker ga drugače nikakor nisem mogla skopat. Se je ravno takrat odločil, da bo spal, potem se je pa zbudil in je bil tako zelo lačen, da bi me menda prej pojedel, kot pa bi meni uspelo njega skopatuser posted image !

No, zdaj ga pa kar takoj, ko vidim, da je buden in še ni prevelike lakote (no, zdaj ga morem pa že včasih prav uspavat, ker zdaj bi pa on skoz bedel...) spakiram in ga skopam. Kopa se vsak 2. dan.
Se pa sčasoma res ustali nek ritem, katerega se navadita oba z otrokom.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Šola za starše
Michonne RR

Ali ste v nosečnosti obiskovale šolo za starše?

Da (96%)

Ne (4%)


Število vseh glasov: 123

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!