|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
13.2.2010 17:14:45   
MARTINŠČICA
Morda sem malo paranoična, ampak me vseeno zanima, kako oz. s čim se zasigurate, da bo vaš otrok, ko pridete ponj, še vedno tam in da ga ne bodo nekam prodali ...
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?

_____________________________

200% MAMI
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
13.2.2010 18:51:31   
benika
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?


Ne razumem, kaj bi pa ti rada podpisalauser posted image Glej, če bi jaz imela npr. namen tvojega otroka nekam prodat, potem lahko podpišem miljavžent pogodb in ne vem še česa, pa me ne bo nič ustavilo.
Če varuški nimaš namena zaupati in se tresti za vsako malenkost a bo vse ok al ne, potem nima smisla, da otroka daš v privat varstvo.



(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
13.2.2010 18:54:45   
FLASK_A
Joj to pa res nisem nikol pomislila.user posted image

Naši varuški zaupam in nisem podpisovala ničesar. Moj otrok se tam zelo dobro počuti, z varuško se tudi sama dobro razumem. Nesreče? Se dogajajo- povsod. Se pomenimo sproti. (pa ni nekih nesreč- kakšen ugriz pa je že bil recimo)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
10.5.2010 23:14:01   
DragonLady
Ti natur tak kompliciraš al si rabla leta in leta, da si izpilila to lastnost?
Glej, varuške so neformalna oblika varstva za otroke, ki pač niso dobili prostora v vrtcu, itd.
Na starših je, kako si organizirajo varstvo. Glede na to, da sem sama po izobrazbi vzgojiteljica, sem v času brezposelnosti tudi čuvala otroke. Pa verjemi, da jim ni bilo nikoli hudega.

Bodi pa realna...otrok ti lahko pade medtem, ko stojiš poleg njega, pa tega ne moreš preprečit. Malo utopično je zahtevat od varuške, da bo mela otroka v vatki cca 9 ur na dan. Otroci padejo, buške se popihajo in otroci pocartajo...pa se svet še zmeraj vrti dalje.Malo grobo rečeno, sam je tko. Pa verjemi, da mi ni vseeno za nobenega otroka, sploh ne tistega, ki ga jaz hipotetično čuvam.

Malo več zaupanja in pozitivnega razmišljanja...ti pa dam prav pri eni stvari. Če  imaš slab feeling glede potencialne varuške, jo kratko malo odpikaj. Imaš vso pravico. Intuicija je močna stvar. Samo probaj najti ravnovesje med intuicijo in paranojo...da ne bo tvoj otrok tedensko menjal varuške.

Pa good luck pri iskanju POPOLNE varuške...

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 9:08:52   
koala
ne vem no na koncu koncev ti otroka lahko kdo odpelje tudi iz vrtca, lani menda je bil primer na Hrvaškem ko je dedek odpeljal napačnega otroka in so to ugotovili po štirih urah, ko je prišla mamica otroka domov...
Kar se pa nezgod tiče, a tio lahko vse preprečiš? Pa imaš enega ali dva otroka za pomerkat. Nezgode se pač dogajajo, mojega sina je ravno prejšnji teden punčka pri malici ugriznila in to konkretno, se mu še zdaj modrica pozna, pa kaj naj vzgojiteljici zdaj, se zgodi otroci so otroci.

Če varuški ne zaupaš poišči drugo variatnto, ker to tvoje nezaupanej se bo preneslo naotroka, vrjami imajo radar za take stvari in stvar ne bo klapala.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu DragonLady)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 10:25:06   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Morda sem malo paranoična, ampak me vseeno zanima, kako oz. s čim se zasigurate, da bo vaš otrok, ko pridete ponj, še vedno tam in da ga ne bodo nekam prodali ...
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?


Ce hoces imeti nekaksno potrdilo, potem si najdi varstvo, ki je urejeno v neko pravno obliko ( s.p. ipd..) Z njimi lahko potem podpises pogodbo in pravno formalno uredis razmerje. Isto velja za v primeru nezeljenih dogodkov. Ce je na crno je pac na crno, ce je pa uradno urejeno so standardi, pravila, zavarovanja ipd..., ki jih nekdo, ki opravlja doloceno dejavnost mora imeti. Čeprav sem mi zdi, da bos pri nas taksne tesko nasla.

Verjamem, da te je strah. Ta strah bo verjetno zelo kmalu izzvenel, samo navaditi se moras na dejstvo, da nisi ti vedno z otrokom, pa sprejeti, da mu je tudi pri komu drugemu dobro in zanimivo :)


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 10:51:54   
2violina
IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Morda sem malo paranoična, ampak me vseeno zanima, kako oz. s čim se zasigurate, da bo vaš otrok, ko pridete ponj, še vedno tam in da ga ne bodo nekam prodali ...
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?


Moja hčeri se je v varstvu zgodila nesreča. Zadobila je odprt zlom desne podlahtnice. Niti na kraj pameti mi ni prišlo, da bi jo tožila ali se ji  kako drugače zoperstavila. Bili smo brez nesreč do petega leta nato pa je padec s stola zadostoval za zlom. Aja in nikoli nisem niti pomislila, da bi mojega otroka varuška prodala. user posted image

< Sporočilo je popravil 2violina -- 11.5.2010 10:52:18 >


_____________________________

Drobec ljubezni je lahko kot kaplja vode, ki podari roži moč, da se ponovno dvigne. Verjamem v moč ljubezni. Ljubezen je edini ključ, ki odpira rajska vrata." Phil Bosmans

(odgovor članu MARTINŠČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 10:52:28   
mate0ja
če je varstvo uradno prijavljeno kot dejavnost, potem podpiši pogodbo, vendar vedi, da ta pogodba ne zavaruje otroka pred padci, ugrizi .... o kraji otroka sploh ne bi razglabljala user posted image user posted image . Osebi, ki bo čuvala tvojega otroka moraš zaupat, sama moraš verjet v to, da se bo otrok tam dobro in varno počutil. V kolikor tega ne verjameš ne boš mirno spala niti v primeru, da podpišeš sto strani dolgo pogodbo.



_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 11:01:32   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Morda sem malo paranoična, ampak me vseeno zanima, kako oz. s čim se zasigurate, da bo vaš otrok, ko pridete ponj, še vedno tam in da ga ne bodo nekam prodali ...
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?


Moja hčeri se je v varstvu zgodila nesreča. Zadobila je odprt zlom desne podlahtnice. Niti na kraj pameti mi ni prišlo, da bi jo tožila ali se ji  kako drugače zoperstavila. Bili smo brez nesreč do petega leta nato pa je padec s stola zadostoval za zlom. Aja in nikoli nisem niti pomislila, da bi mojega otroka varuška prodala. user posted image

MARTINŠČICA, če greš s tako paranojo (da ti ne bodo otroka prodali) v zasebno varstvo, potem to očitno ni zate.

Meni se poraja na omenjeno vprašanje, ki si ga odebelila, ena druga dilema: a bi eni recimo tožili vrtec, če bi se otrok tam poškodoval?

Moje skromno mnenje je, da za take primere priporočajo sklenitev nezgodnega zavarovanje predšolskih otrok. Pa če so doma, v zasebnem varstvu ali pa v vrtcu.

(odgovor članu 2violina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 11:16:53   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: 2violina

IZVIRNO SPOROČILO: MARTINŠČICA

Morda sem malo paranoična, ampak me vseeno zanima, kako oz. s čim se zasigurate, da bo vaš otrok, ko pridete ponj, še vedno tam in da ga ne bodo nekam prodali ...
Kaj podpišete pri zasebnem varstvu, ne registriranem, pri takem - privat. Kako obligirate varuško, da bo res odgovorna za vsa svoja dejanja, za primer nezgode ...?


Moja hčeri se je v varstvu zgodila nesreča. Zadobila je odprt zlom desne podlahtnice. Niti na kraj pameti mi ni prišlo, da bi jo tožila ali se ji  kako drugače zoperstavila. Bili smo brez nesreč do petega leta nato pa je padec s stola zadostoval za zlom. Aja in nikoli nisem niti pomislila, da bi mojega otroka varuška prodala. user posted image

MARTINŠČICA, če greš s tako paranojo (da ti ne bodo otroka prodali) v zasebno varstvo, potem to očitno ni zate.

Meni se poraja na omenjeno vprašanje, ki si ga odebelila, ena druga dilema: a bi eni recimo tožili vrtec, če bi se otrok tam poškodoval?

Moje skromno mnenje je, da za take primere priporočajo sklenitev nezgodnega zavarovanje predšolskih otrok. Pa če so doma, v zasebnem varstvu ali pa v vrtcu.



nezgoda je opredeljena kot nenaden od človekove volje neodvisen dogodek. Nezgode se dogajajo, čeprav si ne želimo, da se in potem premlevamo kaj bi lahko naredili, da bi preprečili nezgodo. Ampak takrat je žal prepozno in popombno le, da čim prej in pravilno saniramo posledice. Nezgode se dogajajo tudi doma. Takšne in drugačne. Lahko se še bolj tudimo pa pride situacija, katere posledica je nezgoda. Za take primere, kot si omenila, obstajajo zavarovanja.
V kolikor pa bi ugotovila, da je priško do česarkoli zaradi malomarnosti, bi tožila. Ne toliko za voljo sebe ampak za voljo zaščite ostalih otrok, ki bodo tudi v bodoče v varstvu pri tej osebi.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 16:41:44   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja
V kolikor pa bi ugotovila, da je priško do česarkoli zaradi malomarnosti, bi tožila. Ne toliko za voljo sebe ampak za voljo zaščite ostalih otrok, ki bodo tudi v bodoče v varstvu pri tej osebi.


Podpisem.
Mi smo skoraj zgubili otroka zaradi hude hude malomarnosti. Na sreco je bilo na koncu vse dobro, pa so lahko svojo malomarnost tudi prikrile, midva z mozem pa nisva prevec drezala. Ce se ne bi tako koncalo, bi zagotovo tozila - te vzgojiteljice zagotovo nikoli vec ne bi delale kot vzgojiteljice.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zasebno varstvo - pogodba, garancija ...
11.5.2010 18:42:01   
čipka
To preprosto začutiš, če zaupaš varuški ali ne. Jaz sem recimo iskala varuško lani septembra, ker hči ni dobila vrtca. Najprej se je javila ena ženska, ki je komaj začela s to dejavnostjo pri njej doma na črno. Ko smo šli gledat in pogovarjat enostavno nisva "začutila", da bi bila taprava varuška za najino hči, pa tudi, če je bilo pri njej oh in sploh spedenano za otroke. Nakar se je javila ena gospodična, ki je komaj srednjo zdravstveno šolo končala in je imela tudi že veliko prakse pri tem, ki ima mlajšega bratca in mlajšo sestro, poleg tega je pomagala mami, ki je bila vzgojiteljica. Enostavno že, ko sem jo zagledala, sem čutila, da je taprava in ko mi je povedala da ima, sicer ne šolsko, vendar življensko prakso pri otrocih, je drug dan že prišla čuvat otroka. In jo še danes čuva, ker ji popolnoma zaupam. Ja, zgodijo se nesreče, recimo, me je varuška v službo poklicala, ker je tamala skočila iz kavča na tla in se je v glavo udarla in dobila buško. In? Kaj naj? Kolikokrat jo je že imela, pa tudi, če bi si roko zlomila, kaj naj naredim? Enostavno ne moreš bit 24 ur pri otroku, ne ti, ne vzgojiteljica, ne zasebna varuška. Tako pač je. 

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?