|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
17.10.2009 9:50:47   
a982
Ojla, moj sonček ima pa malo zamašen nosek, pa mal mu ven teče iz nosa. Me zanima ali mu lahko čistim nosek z plastično inekcijo pa mal fiziološke raztopine ali je boljše če samo mal z vato po nosku spucam, ker je še tako majhen? Ne bi ga rada do dohtarja vlačila, ker je samo malo prehlajen, vročine nima, mu jo merim vsaki dve uri.
Hvala in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
17.10.2009 10:05:13   
zmajaz
Če nima zelo zamašenega je najboljše s fiziološko v pršilu malo našpricat, ker kapljic se večinoma branijo ko hudič križa. user posted image  Pri tako malih to večinoma zadošča (vsaj pri naših dveh je). Če pa vidiš, da to ni dovolj, da še vedno težko diha, pa kar tako naredi, kot si napisala - kar zbrizgalko in večjo količino fiziološke speri smkelj ven.

Jaz ga dam kar na trebuh ležat (na boku se preveč zvija), podložim brisačo, glavico na stran in počasi vbrizgam fiziološko v nos in pridejo cela čuda ven. Potem obrnem glavico še na drugo stran in ponovim. Je pa star 5 mesecev.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 17.10.2009 10:09:57 >

(odgovor članu a982)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
17.10.2009 10:08:42   
sonček33
Spranje s fiziološko + baby vac. Je pa rpima, če lahko daš melga v vozek spat, narediš inhalacije - voda+kamilice+žlica soli+meta+žajbelj , daš pod voz in čez voz eno veliko brisačo, da bo mali to inhalilar. MEd spanjem seveda.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
17.10.2009 13:53:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu sonček33)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
17.10.2009 17:21:31   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Spranje s fiziološko + baby vac.


to! user posted image


itak. jaz si niti ne predstavljam, da čistim dvomesečniku z neko brizgouser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
18.10.2009 11:23:03   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Spranje s fiziološko + baby vac.


to! user posted image


itak. jaz si niti ne predstavljam, da čistim dvomesečniku z neko brizgouser posted image


jaz tudi ne. čistim z ampulami od nivee tako, da leži na boku in res fajn ven priteče svinjarija. pol pa še baby vacom posesam.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
18.10.2009 16:23:40   
mandreja
Jaz imam tudi te ampule od nivee in sem ji včeraj prvič probala mal ščistit, saj niem mogla z vatko zraven in je bil tak fajt in jok (4 mesece mamo), da ne vem kako bo ko bo treba res user posted image Ko sem ji špricnila (verjetno sem premočno ali kaj) ji je šlo vse v grlo, tako da bi prosila za kak nasvet. Nimam baby vac, ampak onego ki sam povlečeš, ampak tud še nisem prakticirala.

Hvala

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
18.10.2009 16:56:42   
Chatty
Pozdravček

jaz imam tudi chiccotovega, ko sam s svojo sapo povlečeš.Mamice se ga ful izogibajo, ker mislijo, da bodo smrkelček v usta posesaleuser posted image ,pa je nemogoče, ker niti do filtra ne pride.Jaz ga ne zamenjam več.Pa še s sesalcem ni treba ropotat.Pa sabo ga lohk vzamešuser posted image .

(odgovor članu mandreja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
18.10.2009 21:52:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Chatty

Pozdravček

jaz imam tudi chiccotovega, ko sam s svojo sapo povlečeš.Mamice se ga ful izogibajo, ker mislijo, da bodo smrkelček v usta posesaleuser posted image ,pa je nemogoče, ker niti do filtra ne pride.Jaz ga ne zamenjam več.Pa še s sesalcem ni treba ropotat.Pa sabo ga lohk vzamešuser posted image .



ja, sam s sapo povlečt niti nit kot lahko
raj ropotam s sesalcem, pa ne izdihnem zraven

(odgovor članu Chatty)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 9:21:06   
Chatty

no,no,menda se ne bomo na forumih takole dajale.Saj sem samo povedala kakšne so moje izkušnje.A ni to namen, pa da se mamice potem same odločijo kaj jim odgovarja.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 9:58:37   
rina22
IZVIRNO SPOROČILO: Chatty


no,no,menda se ne bomo na forumih takole dajale.Saj sem samo povedala kakšne so moje izkušnje.A ni to namen, pa da se mamice potem same odločijo kaj jim odgovarja.user posted image



Se strinjam user posted image user posted image

Glede baby vaca sem tudi jaz malo skeptična ravno zaradi tega, ker moraš uporabljati sesalec.. Sicer še nimam nobenega, zato se še odločam za nakup in brskam za informacijami in izkušnjami mamic.

(odgovor članu Chatty)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 14:39:16   
zaspancek1
V zacetku sem imela aspirator na vdih, potem pa sem zamenjala za baby aspirator (podoben baby vac, le cenejsi). S slednjim gre res precej vec ven, s prvim pa sem skoraj izdihnila, preden sem kaj ven dobila. Meni je to s sesalcem super zadeva.user posted image

Samo izpiranje noska s fiziolosko pa je pri nas bilo bolj pitje fizioloske - nikoli ni nic ven priteklo, pa ce sem se toliko vlila noter. Ocitno mu je slano vsec user posted image .

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 14:51:55   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Chatty

Pozdravček

jaz imam tudi chiccotovega, ko sam s svojo sapo povlečeš.Mamice se ga ful izogibajo, ker mislijo, da bodo smrkelček v usta posesaleuser posted image ,pa je nemogoče, ker niti do filtra ne pride.Jaz ga ne zamenjam več.Pa še s sesalcem ni treba ropotat.Pa sabo ga lohk vzamešuser posted image .



Jaz imam tudi tega. Pred njim sem poskusila 3 druge in se zdaj trdno tega držim. Pri nas je ta najbolj učinkovit.

(odgovor članu Chatty)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 21:20:17   
ema111
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: Chatty

Pozdravček

jaz imam tudi chiccotovega, ko sam s svojo sapo povlečeš.Mamice se ga ful izogibajo, ker mislijo, da bodo smrkelček v usta posesaleuser posted image ,pa je nemogoče, ker niti do filtra ne pride.Jaz ga ne zamenjam več.Pa še s sesalcem ni treba ropotat.Pa sabo ga lohk vzamešuser posted image .



Jaz imam tudi tega. Pred njim sem poskusila 3 druge in se zdaj trdno tega držim. Pri nas je ta najbolj učinkovit.


kje se lahko kupi ta "chicco-tov"???
mi smo imeli dosedaj 1x nosek zamašen in sem odmaševala z fiziološko, bi mi pa kar prav prišlo nekaj za ven potegnit :)

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
19.10.2009 21:43:14   
lelci
Jaz sem v lekarni prosila za tiste njihove plastične flaške(20,30ml),ki jih imajo ,za  olja in tekočine,katere sami polnijo in  imajo takšno fino zaobljeno odprtinico in so iz takšne mehke plastike,vanjo natočim fiziološko,otročka pa na bok in močno stisnem v eno nosnico in iz druge priteče vsa svinjarija (nasvet od ORL zdravnice ,ko sva bila s tavelikim na operaciji žrelnice_če otrok ne zna pihnit je potrebno s veliko količino fiziološke odplaknit smrkelj).Kaj bi dala ,da bi to vedela ,ko je bil tavelik še dojenček in je imel leto in zimo zamašen nosek.Sedaj to prakticiram na tamalem 8 mesečniku ,in se obnese,saj v trenutku lažje zadiha.

< Sporočilo je popravil lelci -- 19.10.2009 21:44:03 >

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
19.10.2009 22:32:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ema111)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
20.10.2009 4:28:37   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: ema111


kje se lahko kupi ta "chicco-tov"???



V Chiccotovi trgovini v Mercator hipermarketu v Šiški, ali pa v Intersparu v City parku (v Ljubljani)

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
20.10.2009 18:47:04   
ema111
Kaj pa ima katera od "Jane" ustni aspirator, sem ga videla v katalogu od Pikapolonice, 9.90eur?
user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zamašen nosek 1,5mesec star dojenček
20.10.2009 18:49:12   
rija
verjamem, da so ustni aspiratorji bolj praktični od tega na sesalec, ker ga enostavno vzameš kjerkoli v roke in uporabiš....samo računajte, da ni takega efekta, ker ni tako konstantnega vleka....

pa ne vem, kako bi še fino potegnila, medtem, ko sem krotila mojo malo živalco, ki si ni pustila spucati noskauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ema111)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Katero ime izbrati?
kimica86

Ne moremo se odločiti.. Pomoč bi prav prišla..

Alina (63%)

Luna (19%)

Aria (18%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!