|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamašen nosek
9.2.2007 11:19:54   
vampirka
Najina 2mesečnica ima že en mesec težave z noskom. Pediatrinja naju je že 2× odpravila z istimi navodili (vata, fiziloška raztopina in dvignjeno vzglavje) user posted image ... Kupila sem elektronsko pumpico (poleg ročne seveda), gel fitobalm bimbi (ki se namaže pod noskom in je primeren tudi za dojenčke), zadnjih nekaj dni zvečer inhaliramo kamilice kuhane v slani vodi...pa nobenega učinka. Kadar je z noskom malo bolje, prespimo po 7 ur skupaj ponoči...danes (in že tudi kdaj prej) pa smo se zbujali vsaki 2 uri user posted image ! Res je da imamo centralno ogrevanje, ampak vlago vzdržujemo skozi ves dan na 60 enot (brez bi bila samo 20 user posted image ). Na sprehod gremo vsak dan po 2 uri, ampak pazim da ne piha veter po njej...
Torej:
Kaj mi svetujete? Je možno da gre za alergijo? Ali so pač nekateri dojenčki bolj občutljivi na temperaturne spremembe?

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 11:23:59   
srki
Kaj pa če bi probala samo s fiziološko raztopino?

Mogoče pa  tudi nosek ni OK, ne vem, kako naj to povem, v naši vasi je bila ena punca operirana na nosu, ker ji je neka kost pritiskala, tako da je težko dihala in imela občutek zamašenega nosu. Pa upam, da se ne boš sedaj preveč prestrašila.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 11:25:08   
srki
Se opravičujem, sem spregledala, da si omenila, da fiziološko že uporabljateuser posted image .


(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 11:55:38   
smrček
Naša tri tedna stara user posted image  ima tudi nahod (dobila ga je od tavečjega, ko je bil prehlajen).
Pravkar je bila pri meni patronažna in mi je svetovala naj ji kanem v nosnici kakšno kapljico ali dve svojega mleka, ki ima protibakterijski učinek. Preizkušeno: pri vnetih očkah sigurno pomaga materino mleko. Kako bo to učinkovalo proti nahodu, ti bom pa vedela povedat čez par dni.

_____________________________

Ja, v ponedeljek začnem hujšat. Jasno?

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 18:40:13   
Nisaa
Mi smo kupil sprej z morsko vodo lažje ga našpricaš noter v nosek in res spuca ful se mu kar ulije potem ven,reče se mu pa HUGER morska voda za otroke nimajo je v lekarni mi smo jo dobl v trgovini z ortopedskimi pripomoči  kot je sano labor......probej še to.Mogoče pa tud premal fiziološke vliješ notri   ko smo bli v bolnici so mu na veliko noter špricali ne samo po kapljicah!user posted image

_____________________________

Papa Nina
27.8.2006 je na svet pokukal najin Maj
11.7.2007 pa je prišel čudežni herojček Gaj

(odgovor članu smrček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 19:46:41   
zaspanka
mi tudi s fiziološko špricamo v nosek. po večkrat na dan, pa tudi ponoči če se zbudi in težko diha. ampak to kr ornk dozo. in z močnim cukom, tako da čez drugo nosnico ven špricne. in gre res vse ven, po parih dneh prov zelena sluz. in nam je še vedno pomagalo. prvič smo tudi mi probali še z vsem ostalim, pa ni bilo nič tako učinkovito kot fiziološki curki.

(odgovor članu Nisaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamašen nosek
9.2.2007 22:36:39   
Luskan
Tudi jaz ti svetujem samo fiziološko, in sicer jaz kupim tiste ampulce od Nivee, ker se zelo enostavno in z močnim curkom našprica v nos in tako vsaj ima nek učinek. Če ima poln nosek, lahko tudi po fiziološki masiraš nad obrvmi (z obema rokama (prstoma) naenkrat od zunanjega roba proti notranjemu) in navzdol po obeh straneh nosu proti ustom - ne vem, kako naj drugače napišem, potem pa user posted image  obrneš na trebušček (kravice past) in sluz lepo steče ven. Preizkušeno.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamašen nosek
10.2.2007 0:03:23   
Dajanax
Oj vampirka, najprej naj te potolažim, da smo tudi mi vse sorte študirali kje za user posted image  smo prehladili naše dete. Imela je namreč od 7!!!!! dne non stop poln nosek!!! Probavala sva vse možno, pa se je vedno znova pojavil "nahod". Po šest dni v tednu je hropla, en dan je morda bilo OK. Dajala sem ji kamilice zraven postelje, mokre brisače na radijator, dvignila vzglavje,  ampak nič in nič. Zdaj je mala stara 4 in pol mesece in zabasani noski so zelo, zelo redki, morda 1 dan na mesec. Vem, da te vaše stanje noska zelo skbi, ampak verjemi, da nič ne delaš narobe in da je ne izpostavljaš preveč vetru, mrazu,...

Moja izkušnja in tudi po pogovoru s P je taka: dojenčki 9 mesecev preživijo v maternici, v vodi in zato so dihalne poti ob rojstvu bolj občutljive. Spet pri enih bolj, pri drugih manj. V prvih tednih ali mesecih je tako lahko sluznica bolj občutljiva in se pojavi zabasan nosek, žal tu ne moremo nič pomagati ali preprečiti. Zadevo pa probaj olajšati kot sem napisala že zgoraj: kuhane kamilice zraven posteljice nekajkrat na dan, skrbi da zrak v sobi ponoči ne bo suh, po kopanju (če ima kaj lask) vsaj enkrat zamenjaj kapico (to je pri nas zelo pomagalo), čim večkrat na dan brizgni v vsako nosnico fiziološko (najbolj praktično ti bo kupiti paketek fizioloških v ampulcah od Nivee), pa čim več na zrak!!! Če muckov v nosku ni videti pa bolje da pumpice sploh ne uporabljaš, saj veš kaj pravijo: česar ne vidiš, ne vleci ven!! Pri nas se je "kronično" zabasan nosek počasi poslovil pri cca 2,5 mesecih!!user posted image user posted image

Čim manj skrbi in čim bolj lep nosek vam želim!! 

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamašen nosek
10.2.2007 12:10:19   
vampirka
Hvala za nasvete! Najbolj me je pa potolažila DajanaX user posted image ...in še danes grem po Nivea ampule (možno, da z brizgalko res bolj po kapljicah noter spuščam)...res še enkrat hvala tudi od Laure user posted image .

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu Dajanax)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamašen nosek
10.2.2007 23:24:22   
Allia
Tudi mi imamo že cel teden zamašen nosek in to full. Ponoči komaj diha. Pa ji špricam s fiziološko, ampak mislim da se te kapljice bolj razpršijo in ni dovilj močan curek, zato bom tudi jaz šla v pon. v lekarno po te ampulce od Nivee.Sem pa tudi s pumpico ven vlekla, sicer je kar šlo, ampak ko je šla spat čez 10 minut je bilo tako kot da nisva nič čistili.Vse zabasano.Drugače pa je na med. over. net pediatrinja svetovala le čistiti s FR z inzulinko in s svaljkom vate.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamašen nosek
13.2.2007 8:56:29   
Nixxon
A pol sva midva z ženo čudna ker tamalemu z palčko za ušesa nosek pucava? Res je star sedaj skoraj 5 mesecev, ampak tisto s fiziološko ne pomaga niti 10%.

(odgovor članu Allia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamašen nosek
13.2.2007 13:29:15   
Anonimen
ja sj jz tud s palčko samo ne smeš preveč notr it....

drugače pa fiziološka res najbolj pomaga ampak je treba pravilno delat...

jz mojemu kar z brizgo nabrizgam 2 ml fiziol. v obe nosnici drugač ni nič...kakšne kapljice..treba je veliko dati drugač ne spucaš nič....pol pa s pumpico....to pomaga!

(odgovor članu Nixxon)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamašen nosek
13.2.2007 14:18:13   
bini
ej nixon - kolk fiziološke pa daješ notri???
to funkcionira samo in res samo takrat, če malega dobesedno zalivaš z vodo - jaz mu že ob prvih znakih zabasonosti ob vsakem previjanju nalijem fiziološke tolk, da jo mal še požre user posted image ... kakšen mesec se je upiral, sedaj pa že uživa, ker se je pač vdal v usodo...
zakaj to delam - s hčerko smo imeli ful težav z vnetimi ušeski in potem na pregledu na orl je zdravnica vanjo zlila po moje 50ml fiziološke naenkrat in mi povedala, da bi to morala biti dnevno osnovna higiena tudi ko ni prehlada, da se takoj ven spere vse kar se morda tam notri nabira... odkar to delamo je situacija s prehladi in vnetji pri nas neverjetno boljša...

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zamašen nosek
14.2.2007 10:14:35   
Nixxon
Jah, potem mu pa premal dava. Bolj malo jo dobi.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zamašen nosek
14.2.2007 10:24:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bini

ej nixon - kolk fiziološke pa daješ notri???
to funkcionira samo in res samo takrat, če malega dobesedno zalivaš z vodo - jaz mu že ob prvih znakih zabasonosti ob vsakem previjanju nalijem fiziološke tolk, da jo mal še požre user posted image ... kakšen mesec se je upiral, sedaj pa že uživa, ker se je pač vdal v usodo...
zakaj to delam - s hčerko smo imeli ful težav z vnetimi ušeski in potem na pregledu na orl je zdravnica vanjo zlila po moje 50ml fiziološke naenkrat in mi povedala, da bi to morala biti dnevno osnovna higiena tudi ko ni prehlada, da se takoj ven spere vse kar se morda tam notri nabira... odkar to delamo je situacija s prehladi in vnetji pri nas neverjetno boljša...


tako je bini!!user posted image

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zamašen nosek
14.2.2007 16:12:52   
atteya
Se mi zdi pa vseeno bolj humano s palčko ven smrkelčke spucat kot pa da ga v fiziološki skor utopiš. Najin mali že, ko mu dam eno kapljico brca, krili, oči naredi tako velike, da ne morem verjet in lovi sapo, kot da bi se res utapljal, tako da si niti predstavljam ne, da bi ga s fiziološko kar zalivala. Smo pač nežni, ne rinemo palčke pregloboko in včasih, da se ne poškoduje pomaga še očka, ki malemu prime rokice ali pa glavo, da ni preveč aktiven takrat. Se mi zdi, da zasušenih muckov fiziološka tud povoha ne, kaj šele, da bi jih odstranila. raje vidim, da je zadeva v minutki urejena in mali naprej diha kot je treba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




KAKO SE JE ZAČEL POROD?
MUREN

KAKO SE VAM JE ZAČEL POROD?

popadki (65%)

odtekla mi je voda (35%)


Število vseh glasov: 186

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!