|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamašen nosek
25.12.2006 11:41:51   
majas
stara je 5tednov in ima zamašen nosek, včasih ji ga lahko ščistim s palčko a vedno ne gre ker je pregloboko. Sem kupila pumpico za nosek pa čisto nič ne pomaga, ne gre ven ... imate kakšen nasvet? user posted image
Hvala


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
25.12.2006 11:49:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu majas)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamašen nosek
25.12.2006 12:04:43   
majas
O hvala bom poakuaila... upam da bo pomagalo, ker se ji nabirajo tisti šmrkeljčki trdi

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamašen nosek
25.12.2006 12:06:18   
majas
oh joj-poskusila user posted image

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamašen nosek
25.12.2006 13:33:23   
dskubin
če je nosek močno zaprt, kar večkrat na dan fiziološko. Mi nismo kapali, smo jo kar vlivali noter. Pa Narhinel (to je tak aspiratorček, če te zanima, boš sigurno našla med starejšimi posti) smo nabavili - od takrat je bolje (manjkrat je treba nosek čistit).

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamašen nosek
27.12.2006 17:10:02   
Katrin
Fiziološka večkrat na dan in pumpica, druge ni. Pa morda vlaženje zraka ...

lp in srečno, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamašen nosek
5.3.2007 20:25:21   
kokokola
Tudi moja punčka ima zamašen nosek, a potem ji samo kapneš v nosek fiziološko rastopino, a potem gre šmrkljček sam ven??user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamašen nosek
5.3.2007 20:57:51   
Baucka
Kremica Baby Luuf, dobi se v avstriji. Namažeš na prsni koš in fajn dihala odpre. Pa tudi tako majhni jo lahko uporabljajo, saj ne vsebuje mentola. Drugače pa fiziološka in smrkle ven vlečt. Samo pri nas je bil takoj spet nosek poln in je bil problem zaspat, ta krema pa je pomagala.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu kokokola)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamašen nosek
5.3.2007 21:44:33   
vampirka
Pred približno dvema tednoma sem odprla temo z istim naslovom - veliko uporabnih nasvetov sem dobila in nekaj zares pomaga: fiziološka raztopina v ampulicah (NIVEA). user posted image  obvezno obrni na bok (da ne požira fiziološke, ampak gre pri drugi nosnici ven). Najprej špricneš v eno nosnico, obrneš bejbija na trebušček (da odvečna tekočina ven teče), s pumpico potegneš iz "mokre" nosnice in vajo ponoviš na drugem boku (drugi nosnici). Pred spanjem pa lahko skuhaš kamilice v slani vodi in ji to daš za inhalirat (lahko pa kar cel lonec ob posteljico postaviš). Pomembno je, da imaš dovolj vlage v prostoru (mokre brisače na radiatorju)...
Drugače se pa pri nas v domačih lekarnah dobi kremica FITOBALM BIMBI (podobna kot opisuje baucka). Namažeš na tanko pod noskom in za ušeski pred spanjem.

< Sporočilo je popravil vampirka -- 5.3.2007 21:45:08 >


_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 11:29:14   
ribicau
Mi se soočamo z enakim problemo. Prejle sem ji hotela povlečt ven smrkeljček, pa sem ga samo še bolj notri potisnila user posted image . Stari smo pa tri tedne in pol! S fiziološko sem tudi že probala, pa ni bilo učinka. Mogoče bi morala več kapljic in večkrat ponoviti. Zdele mi je tamala od vsega hudega zaspala!

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 11:45:22   
bobek05
ja, s temi malimi je res hudo... hvala bogu, da naš pobalin zna že sam pihnit to nesnago iz noska...

drugače sem pa jaz fiziološko zamenjala s Sterimarjem, ne vem pa, če je za tako majhne user posted image  ko je prehlajen, mu večkrat na dan Sterimar v nos in včasih mu ga še vedno očistim s palčko, ker sam ne more vsega spravit ven... se je že navadil, da mu toliko "kopljem" po nosu user posted image  

p.s.: palčko malo ven scufaj, da bo bolj podolgovata, ker če se prav spomnim pri tako majhnih še ne moreš kar cele not potisnit; potem ko si dala v nosek fiziološko (ali kaj podobnega temu), pa začni pri stenah noska, se pravi ne takoj na sredino - tako je več možnosti, da ne boš šmrklja porinila še globje v nos

sicer pa VAJA DELA MOJSTRA... ko boš toliko sprečistila nos kot jaz, boš tudi pravi ekspert user posted image  

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu ribicau)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 16:20:04   
LanaM
Ponekod v lekjarnah prodajajo hladilni gel Fitobalm BIMBI balsamico gel, s katerim se otroke namaže po prsih in malo pomasira in je primeren že za dojenčke.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 16:31:27   
bini
nč kapljice, fiziološko je treba zlivat notri in čist nič ni hudega, če jo malo tudi poje - saj je samo slana voda!!! ki pa naredi čudež pri teh pikicah, ki še dolgo ne bodo znale pihnit... jaz fiziološko začnem zlivat že takoj ko samo zavoham kak prehladek in zelooo pomaga - me je pa tega naučila šele zdravnica v orl ambulanti s taveliko hčerko...
ne se bat fiziološke!! mi jo v zimskih mesecih porabimo vsaj pol litra na mesec.

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 19:28:03   
Baucka
Meni je po Sterimarju pri 5 mesecih bruhala. Ker je fajn pod pritiskom in ga gre dosti v želodček. Tedaj sem samo  po kapljicah dajala in ta Baby Luuf. Sedaj pri 10 mesecih pa ni več problema.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 21:05:21   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Baucka

Meni je po Sterimarju pri 5 mesecih bruhala. Ker je fajn pod pritiskom in ga gre dosti v želodček. Tedaj sem samo  po kapljicah dajala in ta Baby Luuf. Sedaj pri 10 mesecih pa ni več problema.


Baucika dobro da vem... Meni se zdi Sterimar boljši od fiziološke, ampak smo mu ga začeli dajat šele po 1 letu, takrat pa ni bilo nobenih problemov.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zamašen nosek
6.3.2007 22:34:11   
Luskan
Fiziološka od Nivee (ampulice) se meni zdi najbolj uporabna - najlažje jo spraviš v nosek, potem pa kihne in tiste najbolj trdovratne muce same ven pridejo. Jaz bejbiju zdaj, v teh (kao zimskih) mesecih, dam fiziološko v nosek pri skoraj vsakem previjanju - ni še imel zamašenega. Pediatrinja je rekla, da je to dobra taktika.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zamašen nosek
7.3.2007 6:18:03   
Clody
Poskrbi da bodo prostori vlažni. Predno se grste kopat jo imej nekaj časa v pari. Pa fiziološka in fiziološka, pupica niti ne pomaga, čeje smrkelj mekje zadaj.Traja pa nekaj časa da se ščisti.
Mi smo  imeli prve dva meseca nenehno zamašen nos. Pediatrnija je rekla, da imajo eni dojenčki pač ožje kanale in je to normalno. Pa veliko na zraku.


_____________________________

18.10.2006 se nam je pridružil Nejc!

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zamašen nosek
7.3.2007 19:15:45   
incabinca
Jaz sem na začetku uporabljala ampulce od Nivee pa pumpico - sem jih sprobala kar par, najbolj nama odgovarja kar tista od dm.
Potem pa sem kupila aquamaris in ta nama res pomaga. Samo špricnem v nosek in mu kar vse lepo ven priteče, še pumpice skoraj da ne rabiva oziroma res minimalno.



(odgovor članu Clody)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zamašen nosek
8.3.2007 7:26:42   
asso
Od vsega je najboljša pumpica Narhinel, ki se jo dobi v Italijanskih lekarnah. Nakapaš s fiziološko in nato posesaš vse ven. Res gre vse. Jaz sem še naši dvoletnici s tem zvlekla ven, čeprav ve že zelo lepo pihnit.

http://www.babymarket.it/babymarket/narhinel/demo.htm


_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zamašen nosek
8.3.2007 12:16:05   
barakuda
Meni je pediatrinja dala tale nasvet in je pomagal:

- vzemite kosem vatke in ga zvijte v tanko rolico (mogoče dvojna ali trojna debelina zobotrebca) potem jo fino nakapajte s fiziološko (jaz ko jo nisem imela, sem kar z navadno vodo) in s tem pojdite v nosek
Smrkeljčki čudežno pridejo na plano. Nisem mogla verjeti, samo je bilo res. user posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?