|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 21:40:15   
Naja31
Ojla punce,

ze dostikrat sem slisala, da je kaksna mamica dojila samo mesec ali dva, potem je pa mleka zmanjkalo in je morala preiti na adaptirano mleko. A obstaja kaksna "znanstvena" razlaga zakaj mleka zmanjka?
Ce se dojencek en dan lepo doji in je mleka dovolj, potem pa naslednji dan ne vec, je verjetno kaksen razlog za to?

Lp, Naja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 21:49:51   
Urška//
Ojla

Ja meni to tudi ni jasno, pa še ravno meni se to dogaja, ampak z vmesnimi pavzami, še bolj čudno se mi zdi.

Jaz jo npr. ob 6 popoldne podojim potem pa ob 9 za naslednji obrok pa nimam niti kapljice ni več notri:zmeden:.

znorim:((

me to ful jezi
mogoče že to oznanja da ga kmalu ne bo več čisto nič al kaj??????:zmeden:

LP

Urška in Lara

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 21:51:17   
malecka
Ja men je patronažna rekla pij veliko vode, ne se sekirat in ne se tuširati z preveč hladno vodo.In bo mleka dovolj. ;)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 21:57:16   
muki1
Kaj pa vem, meni se je občasno tudi dozdevalo, tam do tretjega meseca, da mi zmanjkuje mleka, pa sem pila, pila, pila, počivala in se izogibala stresu, in dojim še danes, ko najraje več nebi, pa moram. :)- Mala je stara 15 mesecev. Pila sem pa sigurno 3L ali več, sploh nevem kam sem vlivala.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:00:13   
Lauri mauri
Urška, tudi jaz sem že mislila da imam premalo mleka a sem le malček zanemarila pitje. Res veliko moraš piti. Potem sem probala čaj za dojenje in se mi je zdelo, da je se mleko bolj dela. Zdaj pa vsako jutro in večer spijem po 4dcl Divke (kavovina, narediš jo s pol mleka in pol vode)in je mleka ful. :kava::muca::duda:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:08:43   
snorlax
Na nastanek mleka vplivajo: pitje tekočine, počitek, (ne)sekirancija, uživanje ječmenovih, koruznih izdelkov, čimpogostejše dojenje, pravilno praznjenje dojke (ena do konca, šele potem druga) in še kaj. Veliko je tudi odvisno, kakšen jedec je otrok, ali pri dojenju kar naprej spi ali vleče kot zmešan (imam oba primerka doma).

Včasih pa vse to ne pomaga, verjetno svoje naredijo tudi hormoni.

V glavnem, dojenje ali nedojenje - važno, da so mamice in otročki zadovoljni in zdravi!

L.p.:)


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:11:43   
snorlax
Aja, pa še to. V tretjem, šestem mesecu ali pa še kdaj vmes, pride čez noč do poskoka rasti pri otroku in takrat čez noč potrebuje veliko večjo količino mleka, prsi pa ne zmorejo tako hitro prilagoditi ponudbo povpraševanju. Takrat se splača potruditi, čimvečkrat pristavljati, tudi vsako uro, če je treba in po dnevu ali dveh dojenje spet normalno steče.

Prvič sem dojila 1 m, drugič 9 m (in še dojim), tako da so ti nasveti preizkušeni na meni.

L.p.:)

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:17:25   
rainbow
Evo, jaz tudi kot Snorlax sem prvič dojila ob dodatku 3 mesece, zdaj pa že tri mesece izključno dojim; poleg vsega rečenega lahko glede na moje iskušnje rečem,da je dosti tudi v mamini glavi, da dosti mamic ne ve dovolj o dojenju (nastajanju mleka, .....), so panične, da njihov otrok dovolj ne je, recimo če na začetku zahteva hrano pogosteje in kar rečejo, jaz nimam dovolj mlka in hop na dodatek (khm to se je tudi meni zgodilo:(()
Pri dojenju je potrebno tudi vztrajnosti in samozavesti mamice, pa podpora okolice oz bližnjih.

:rozica:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:21:46   
eva1
rainbow:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

In mleka sigurno ne zmanjka kar čez noč!!! Pride včasih do krize-tudi pri meni je že, pa še nikoli nisem kar puško vrgla v koruzo, takrat pač več dojiš, se odbesedno nalivaš z vodo...pa je čez par dni spet ok!
ampak nekatere bojo napisale, da je lažje dati otroku adaptirano mleko kot se truditi z dojenjem, pa še otrok kao po adaptiranem mleku spi celo noč:zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:22:56   
HuAnita
Pa še to ob snorlax - nikoli ne iščite oz. glejte 'kapljic'!!!
Se mi je zgodilo v bolnišnici, da si nisem niti kapljice iztisnila, ko pa me je zgrabila sestra, je pa teklo kot ob nevihti.
Bebisa ponavadi itak najprej malo 'pomasira' bradavico, potem pa po nekem času začne teči...
Kako sem šele paničarila ko dojki nista bili po nekaj tednih več a la Verboten, ampak čisto običajni miniaturici:ups:, kar pa ne pomeni, da ni mleka. Še pri 9m dojim vsaj 5xdan. Mleko pa se dela tudi sproti, saj sem velikkrat ob poskosih rasti dojila tudi na 1,5 ure, pa se je najedla.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:23:33   
HuAnita
Joj Eva1, pazi se zdaj!

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:45:13   
piščanc
meni je pri dojenju v veliko olajšanje stavek: mleko se ne dela na zalogo ampak sproti!

in tudi preizkušeno, tud, če se je žiga dojil na pol ure zvečer, je po paris sekundah mleko spet brizgnio ven, seveda vedno manj,ampka se je najedel, naslednji dan pa je bilo že več mleka

največji pa je psihološki vpliv na proizvajanje mleka

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:45:56   
snorlax
Samo to še napišem. Ne me linčat mamice, ki ne morete ali pa tudi nočete (tudi to je vaša pravica) dojiti.
Ampak veliko resnice je v tem, če imaš željo dojit. Ampak ta želja mora biti grozna. Prvič sem dojila 1 mesec, mali je kar naprej spal, se drl, sva se spet dojila, je spet zaspal, spet drl...In sva šla na Aptamil, tam je teklo, problem rešen! Meni je bilo sicer žal, ampak kaj dosti se s tem nisem obremenjevala. Je pa tudi res, da pred 13. leti ni bilo zdaleč toliko poudarka na dojenju kot sedaj.

Sedaj pri drugem pa sem si močno želela dojit in sem si celo nosečnost govorila, ko bi vsaj tri mesece dojila, vsaj tri mesece.. Trudila sem se res kot Kristus, včasih me je že vse bolelo, je zmanjkalo mleka, mali se je drl, flaše ni hotel niti pod razno, še zdaj je nima.. Ja, kaj sem hotela, dojila sva se kar naprej in vztrajala in vztrajala. In je ratalo.

To je moja izkušnja. Rasnično pa ne zamerit tiste, ki ne morete ali ne želite dojit. Da se spet ne bi razvila kakšna dolga debata s kreganjem okrog dojenja. Moja izkušnja je res taka, da je 99% dojenja v glavi oz. močni želji, seveda, če ni drugih zdravstvenih težav. Morda se tudi motim. Pri meni je delovalo.

Zdaj pa res neham!:ups:



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   zakaj zmanjka mleka?
7.7.2005 22:57:49   
eva1
Ma smo se pa našle same privrženke dojenja:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   zakaj zmanjka mleka?
8.7.2005 8:04:34   
Urška//
Ojla

ja tudi jaz si želim da bi čim dlje dojila, predvsem samo dojila, ampak poleg tega da včasih zmanjka mleka, ja tudi moja pupa zelo lena in kak jo pristavim zaspi,pol pa jo morem nonstop zbujat,pa zelo hitro se utrudi, je bila malo prej rojena in v bolnici so mi dali ta presneti nastavek,ker imam res zelo male bradavice, zdaj pa jo hočem vseeno navadit na bradavico,ampak ko zagrabi spusti vsake pol minute in potem dretje pa spet muka pristavit:zmeden:,zdaj pa se tega nastavka ne morem rešit:((,se dojima po uro in pol

midve se zelo trudima, ker vem da je to največ kar lahko zdaj naredim zanjo,ampak je res zelo težko,dojima se na 2-3 ure in upam da se bova čim dlje

pa lep pozdrav


Urška// in Lara

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   zakaj zmanjka mleka?
8.7.2005 11:45:18   
snorlax
Saj bo Urška, saj bo! Čestitke za pogum in vztrajnost!:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   zakaj zmanjka mleka?
9.7.2005 13:19:59   
rainbow
kaj bo še sploh kdo to bral??

Hotela sem napisati še to, da je po moje finta tudi v tem, da sem jaz pri Lii bila 100% prepričana v neke stvari, da ne vleče prav, da prehitro zaspi, da nimam mleka, da me ne bi mogel nihče odvrniti od tega (rahla poporodna depresija in velika panika:grrr::grrr::grrr::grrr:), zdaj a ko gledam z časovno distanco, pa lahko mirno rečem, da je pila lepo, je pač rada spala, mleka pa sem zagotovo imela. In pol še tista flaška, za znoret;

Po moje bi si morala vsaka nosečnica NUJNO prebrat osnovne stvari o dojenju, ali kakšno knjigo, ali kakšne članke Karmen Mlinar in to večkrat, in ne poslušat svojih mam, kolikor zlate so, ker je vsaj mene moja pustila dret, ker še niso minile 3 ure od zadnjega hranjenja. mal heca, ampak res, potem pa si celi zmešan, ko ti vsaj nekaj trobi.

No, kaj če bi dali kake linke na forum nosečnost in porod ali prvič noseča??
samo da ne bodo mislile, da jim pamet solimo

Lp
:rozica:

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   zakaj zmanjka mleka?
9.7.2005 18:39:35   
Naja31
Jaz sem prebrala:)

Evo nekaj uporabnih linkov o dojenju. Pa ne delam reklame za MON, samo su tu zbrani najbolj zanimivi in pomembni linki na temo dojenja.


http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=7029&t=7029

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?