|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 12:14:09   
metaa
Pozdravljene.
Zanima me, zakaj npr. doječe matere (sama tudo dojim občasno) ne bi smeli jesti svinjine, arašidov in agrumov (za fižol in zerlje še razumem). Jaz po malem vse to jem, pa otrok nima nikakršne alergije ali težav. Našteto bi rada jedla večkrat- kakšne limonade, kakšen kotlet..., pa me zanima, ali bi bla potem lohk kakšna težava?
Enega sončka!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 12:17:12   
urši*
arašidi so zelo alergeni , po agrumih pa male menda napenja, pa še kislo je !!za svinjino pa ne vem!
lp

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 12:20:21   
leah
Ah jej vse,pa zmerno.In ne se psihirat kaj lahko in kaj ne.Jaz se jedla vse,pa tamali nič ne manjka.Itak tvoje telo prej vse predela,tako,da pridejo do otroka same dobre stvari.


(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 12:35:41   
Urša
Jst sm si kakšno "sumljivo" hrano zapisala in tko vidla če je kakšna reakcija. Svetujem ti, da ješ vse po malem in sproti opazuješ odziv. ;)

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 13:38:57   
asso
Jaz od njenih treh mesecev naprej jem vse. Sedaj pa bo stara sedem in še vedno dojim.

Lp asso

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 13:40:01   
corfu
Prve dva tri mesece sem pazila, potem pa sen začela počasi jesti vse, tamal ni imel težav. Poskusi, ampak počasi in ne v prevelikih količinah.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 13:58:27   
piščanc
jaz vse jem, pa mali nima nobenih problemov. po mojem mnenju je mati kot predelovalnica in dojenčku vse stvari naredi prebavljive

po mojem mnenju se tudi pretirava z vsemi temi alergijami pri dojenčkih zaradi prehrane mamic

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 13:59:24   
taška30
Mislim, da tukaj ni vprašanje kaj se sme in kaj ne, ampak kaj pri veliki večini povzroča težave in kaj ne.
Svinjina lahko povzroča alergične reakcije tudi pri odraslih, arašidi tudi, zato naj bi se pač preventivno izognila, če dojiš. Ni pa nikjer rečeno, da bo otročku kaj škodilo.
Aja, mimogrede, meni so v Lj porodnišnici mesec dni nazaj drugi dan po porodu za zajtrk prinesli POMARANČO!!! Imela sem sicer vegetarijanski meni, moje cimrice so dobile namesto tega kompot :zmeden: To mi še do danes ni jasno v čem je bila fora :zmeden2:
Taška

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 14:47:43   
barbaw
Našga :duda: pa ful napenja vse od polnozrnatega kruha do paštete. Zelo malo je stvari, ki mu nebi povzročale težav. Jaz pač ne morem gledat kako ga muči in joka, zato se rajši odpovem vsej tej hrani, čeprav bi jo z užitkom pojedla. Zdaj je star 5 tednov, in tja do 3. meseca, naj bi se vse pošlihtalo. Toliko bom pa že zdržala, poleg tega se lahko vsi v miru spočijemo, malemu pa nič ne manjka, saj se je v prvem mesecu zredil za 1,6 kg in zrastel za 6 cm. Očitno kljub manjši zaužiti količini vitaminov, mojemu mleku čisto nič ne manjka. Dojiva pa se polno.

LP

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   zakaj prepoved določene hrane?
1.6.2005 20:05:08   
BONI*
Jaz sem do 3 mesecev ful pazila, kaj sem jedela, da Luka ja ne bi imel zaradi mene kakšnih krčkov ali alergij, potem pa sem si rekla: ˝A pri 4 mesecih mu lahko začnem dajati gosto hrano (sadje, zelenjavo...), pri 3h bo(va) pa živela samo od polente, al kaj?˝ in sem začela postopoma jest skoraj VSE! Pa ni bilo nobenih posebnih težav-no, nič več kot prej. Sedaj bo kmalu star 6 mesecev in že lepo je gosto hrano + dojenje, jaz pa do sedaj nisem jedla edino zelja, repe, stročjega fižola, pasulja ipd.- takih stvari, ki zanesljivo napenjajo že mene.

Lp, Boni

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   zakaj prepoved določene hrane?
2.6.2005 0:19:25   
Pika10
Jaz že od začetka jem vse. Mali je pa krčke dobil že peti dan v porodnišnici, ko jem jedla samo pravilno hrano.In ni nobenih problemov.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?