|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   začetniške skrbi
1.5.2007 22:22:09   
noviocka
             Pozdrav vsem skupaj!
Sicer ne vidim veliko očkov tukaj gor, no jaz se povsem novopečeni. Imava 10 dni staro hčerko.

Kolikor pravi babica in vsi kakorkoli sodelujoči, imava pravi biser. Donošena na datum, je kot za stavo, teža raste dnevno med 40 in 50 grami.

Do včeraj je bilo dojenje in spanje nekako redno, na cca 3 ure. 2x je skrajšala in 2x podaljšala to dobo. Punčica joka skoraj nič, samo ko se zbudi malce zajamra.

Danes pa nikakor ne zaspi, noče podreti kupčka in po malem joka. Sicer ni videti nič narobe, pa vendar nekaj ni ok. Mami sicer precej dietno je, pije veliko vode in nekaj mleka dnevno. Za dojenje je mleka dovolj.

Ali to tako je ali kako naj bi bilo?

Hvala za odgovore

Zaskrbljeni očka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: začetniške skrbi
1.5.2007 22:24:58   
rija
Tako pač je. Ni vsak dan enak dnevu poprej. Kakor tvoj ne.

V miru se navadite eden na drugega.

Srečno.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: začetniške skrbi
1.5.2007 22:29:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: noviocka

Ali to tako je ali kako naj bi bilo?


Ja, tako je user posted image .

Nič se ne sekirajte, raje uživajte v zdravem dojenčku!

(odgovor članu noviocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: začetniške skrbi
1.5.2007 22:31:41   
Naja31
Najprej čestitke!

Tudi tako mali dojenčki imajo lahko slab dan, tako kot mi odrasli.
Takih dnevov bo še ogromno in dokler ne bo spregovorila pojma ne biste imeli kaj jo matra user posted image .
Tako pač je. Mogoče je lunina mena, mogoče ji vreme ne ustreza, mogoče je lačna, mogoče je žejna, mogoče so se začeli krči, mogoče je bolj zaspana, mogoče je sitna brez razloga..... Je lahko milijon razlogov.

Pa srečno!!!!


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: začetniške skrbi
1.5.2007 22:34:26   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: noviocka

Ali to tako je ali kako naj bi bilo?



Ja tako to je...en dan ni enak drugemu-vedno kej novega..pa čestitke obemauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: začetniške skrbi
1.5.2007 22:45:07   
mmž
Tudi jaz vam čestitamuser posted image user posted image user posted image  

Drugače, pa se nič sekirat, enkrat poje in spi več, drugič spet manj! Tudi pri odraslih je tako!

Lepo se imejte in velik se cartajte!user posted image user posted image

_____________________________

Dokler ne postaneš mami ali ati, ne poznaš pravega pomena besede LJUBEZEN!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: začetniške skrbi
3.5.2007 12:03:52   
monika30
Ja, tudi taki dnevi pridejo. Tudi jaz sem bila prve mesece čisto fertik, kaj bi lahko bilo narobe, ko je jokal. Ko pa vidiš naslednji dan, da je spet vse vredu, si potolažen. PA tudi navadiš se kmalu prisluhniti svojemu otroku in točno veš, kdaj je kaj narobe.
Če ne more podreti kupčka, ji verjetno malo nagaja prebava.

Pocartajta svojo dojenčico.

(odgovor članu mmž)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: začetniške skrbi
3.5.2007 15:59:07   
majas
Pa ne to...ona se ne rabi neke diete držat ampak je lep noramlno,izogiba se stvarm ki napenjajo (fižol, zelje) vsaj na začetku. Jaz tudi dojim pa jem vse. Če bo na dieti bo tudi melka zamnkalo. Lajko piej dosti mleka, čaja za dojenje...

Pri otroku pa to tako je kot si napisal... če je vse OK se nič ne sekirajte ampak se lepo cartajte ... ko bo starejši pa bo se najedel v 5min pa vama bo vse čudno. Otrok že ve koliko rabi... rad pa se tudi carta zato je včasih več na zizi drugič spet ne.

LP...


_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: začetniške skrbi
3.5.2007 23:27:10   
noviocka
No, hvala za čestitke in tale pojasnila.
Punčica je v resnici precej nezahteva do sedaj, mogoče jo res malce prebava zafrkava. Po hrani in podiranju kupčka (ki je včasih neuspešno) jo dajeva kar v zibko in jo nič kaj ne moti, kar lepo zaspi.
Zdaj je začela že pogledovati okoli in sledi prstu, če ga premikam levo, desno. Včasih ima take poglede, kot bi se res čudila temu svetu. Prav luštno za videt user posted image

No, ker smo že pri prebavi, mamica pije kar precej mleka. Nekje berem, da čimmanj mleka, nekje pa naj ga pije veliko. Kaj je s tem?

Ja, z "dietno" sem mislil na to, da se pač izogiba hrani z vlakninami, svinjini, čokoladi in tem zadevam. Ni pa na shujševalni, ne (niti ni potrebe).


(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 9:21:46   
madela
Najprej čestitke tudi od meneuser posted image user posted image

Pa še odgovor na tole vprašanje glede mleka,ki ga mamica veliko popije. Pravijo,da bi se naj doječa mamica z mlekom in mlečnimi izdelki prehranjevala normalno in ne pretirano,zaradi možnosti nastanka alergij pri otroku.Torej bolje,da pije veliko čaja,mleko pa v normalnih količinah.

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 9:47:53   
krfjolca
Svinjina, čokolada, mleko, oreščki, citrusi ipd., so najpogostejši alergeni, ki lahko delajo težave malčkom - zelo pogoste so alergije na ta živila. Izogibanje je bolj preventivno, da res do česa ne pride. Ker te snovi prehajajo v materino mleko. Če pa malčica nima težav - vetrov, krčev, driske, lahko mamica je tudi te stvari, vendar še vseeno zmerno. Vlaknine so pa dobre, kot vem, jih priporočajo čimveč, sploh za mamico po porodu je priporočljiva taka prehrana, zaradi njene lastne prebave - sploh če je bila kaj šivana - vlaknine namreč mehčajo blato.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 10:25:47   
Anonimen
Najprej čestitke očka.
Nato pa,to so začetniške težavice,pretirana skrb,strah,navajanje na nekaj novega,smo šli vsi skozi.Čim majn skrbi,normalno živeti,se navaditi na novo odgovornost,pretirano paziti,samo škoduje živčkom,pa dojenček nato to občuti.Na začetku naj res pazi kaj je,da ne bi brez potrebe pupiko zvijalo,
pa kljub temu jo bo,zato pa obstajajo pripomočki,pa masaže.
Če pa joka pa brž v naročje v topel objem,potolažit,pocrkljat,brez bojazni,da se bo razvadila.Detece je bilo dolgih devet mesecev z mamico v njenem objemu,kar ćez noč ne more premagat ločitev,zato kar pogumno,brez premišljanja,pa v očkovo naročje tudi,ko je mamino utrujeno.

(odgovor članu krfjolca)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 12:55:33   
Strawberrie Cherrie
Mi smo imeli močne krčke in sem dobesedno 2,5 meseca jedla riž, krompir in piščanca.
Po mleku napenjanje in alergija, svinjine itak ne jem, fižol sem samo 1x poizkusila je bilo grozno, enkrat mi je uspelo celo chili con carne jest - pa mi je bilo tako žal user posted image user posted image

Zdaj ko gledam nazaj, je ful hitro minlo, prej se mi je pa vleklo in vleklo...

Če ima punčka krčke naj se mamica izogiba predvsem mleku, stročnicam, svinjini in govedini, čokoladi, vsem sortam oreščkom, tudi citursom (so lahko alergeni) ... konzerviranim stvarem, predvsem tistim, ki vsebujejo poper, like paštete, salame.

Saj bo....pa hitro kakšne kapljice proti krčkom kupit - vetrovne, sab simplex, mogoče kakšna homepatska zrnja, windsalbe ...milijon jih je že na tržišču.

Drugače pa prvih 14dni so vsi otroci tako zlati in tiho, brez problemov. potem so še samo zlati in naši, problemi se pa začnejo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 12:56:27   
Strawberrie Cherrie
Aja, noviocka, drugace pa imas na tem forumu tudi ockov forum. Malo pobrskaj user posted image Pa seveda čestitke user posted image za punčko user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 21:54:09   
noviocka
O, hvala, hvala za vse tole...saj bomo ščasoma strokovnjaki :D
Še ena malenkost: kdaj veš, da gre za mastitis? Mamico na določenem delu dojke na otip boli (kot pravi ona, jo boli "koža" in malce pod kožo). Sicer nima zatrdline in to mesto ni rdeče. Vročine tudi (še) ni.

Je to morda predsimptom za mastitis ali kaj drugega?

Hvala.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: začetniške skrbi
4.5.2007 22:35:05   
madela
Jaz sem dobila mastitis in lahko rečem le to,da je bolečina hujša kot pri  porodu. Dojka pa je na mestu mastitisa zelo rdeča. Pa še to,mastitis se ponavadi razvije tako hitro,da sploh ne veš kdaj. Men se je zdelo,da sem v roku pol ure začutila rahlo bolečino,ki se je stopnjevala zelo,zelo hitro,to je bilo zvečer,zjutraj pa sem že imela visoko vročino in skoraj vstat nisem mogla. So pa antibiotiki pri bolečini pomagali zelo hitro,vročina in zatrdlina pa je ostala kake tri dne se mi zdi.
Želim vam,da žena nima mastitisa,ker boš potem,očka,moral skoraj sam skrbeti za dojenčicouser posted image

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: začetniške skrbi
5.5.2007 9:28:49   
Anonimen
Ni vsaka bulica-zatrdlina in bolečina v dojki mastitis.Sedaj so dojke v akciji,velikokrat bo kakšen vozliček otipala,ko se bodo mlečni vodi napolnili z mlekom,dojke bodo kar boleče,ko bodo polne,in več ko bo detece vleklo več se bo mleka proizvajalo.Lahko nastanejo ragade-razpokane bradavice,ker so občutljive in še nežne,dokler se ne utrdijo z sesanjem in stalnim trenjem malih ustec.Zato pa obstojajo kreme in kremice ali blazinice namočene v take kreme.
Sedaj se ne morem spomnit imen,ampak v lekarni bodo zagotovo vedeli.
Redna higijena bradavic in obkladki ter mazanje bo zagotovo omililo najhujše.
Pa vseeno biti pozorni,da ne nastane ta vražji mastitis.Srčno upam,da ne in,da bo veselo in z užitkom dojila svoje detece.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: začetniške skrbi
9.5.2007 22:01:30   
noviocka
Hvala, res zgleda ni šlo za mastitis, no smo se delali kot da bo in smo greli dojke s toplo vodo, vedno praznili in pumpali, pa je sedaj ok.user posted image
Ga pa mala vsak dan drugače bikse, zgleda, da se gremo spremembe. Kar naenkrat na boku manj spi, zaenkrat si jo dajeva izmenično na svoj trebuh (trebuh na trebuh) in tako bi spala...ampak ne upava pa tako v zibko...kaj sedaj? Vse noči menda ne bomo prespali en drugemu na trebuhu, ali pač?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: začetniške skrbi
9.5.2007 22:12:16   
***pika***
noviocka - v prvih tednih in mesecih se pri otročku se toliko stvari spremeni, da zagotovo ne boste vse noči spali tako user posted image

Jaz sem tudi mislila, da tamala nikoli ne bo spala v zibki, ker je prve tedne v glavnem spala z mano, pa vidim, da ni panike. Če ji nič ne manjka, spi v zibki, če jo kaj 'šraufa', jo pa še zdaj (pri pol leta) vzamem k sebi za del noči, pa zato naslednjo noč ni težav s spanjem v zibki.

Pa saj boste videli - pri dojenčku se vse kar naprej spreminja. Že misliš - aha, tako bo to, pa se neka 'navada' spet sptemeni.

Obilo potrpežljivosti in prilagodljivosti - to je edini nasvet za čim manj stresno 'preživetje' prvih mesecev.

(odgovor članu noviocka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?