|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vročina po cepljenju
12.5.2006 19:36:07   
ac
Moja 5mesečnica je bila dopoldne drugič cepljena. Popoldne pa je dobila vročino, ki je sedaj narasla na 38,2. V posvetovalnici nisva dobili ne svečk ne kakršnihkoli napotkov glede reakcije. Kakšna temperatura je še normalna in kaj lahko sama naredim? A je za pričakovat, da bo vročina sama upadla, ali raje pokličem v ZD?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vročina po cepljenju
12.5.2006 19:44:24   
Anonimen
Daj ji svečko. Če je nimaš, pošlji nekoga v lekarno. Ali pa vsaj po sirup. Recimo Daleron ali Capol. Če ti pa pri pediatru niso nič dali, so pa butasti user posted image
Koliko je normalna vročina ne vem, bi pa rajše vseeno poskrbela, da otrok dobi svečko. Sigurno je lekarna kakšna odprta.

(odgovor članu ac)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vročina po cepljenju
12.5.2006 19:45:56   
PBJ
Moj je imel vsakič vročino (do sedaj 3X cepljen), okoli 38,6.

To še ni nič hudega za user posted image , ampak jaz bi ji vseeno dala kakšno svečko za pomiritev in mirno spanje. Ko je bil cepljen pri 6. mesecih mi je zdravnica rekla, da naj svečko vzamemo takoj, ko pridemo domov.

Če se da stopite do lekarne, da boste vsi pomirjeni.

O, Tinkica si me malo prehitelauser posted image

< Sporočilo je popravil PBJ -- 12.5.2006 19:47:32 >


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vročina po cepljenju
12.5.2006 22:55:36   
poliloni
Mi smo tudi imeli po 2.ceplj.vročino in sicer smo dobili navodilo, da če le-ta v ritki zraste na 38,5 in čez, naj mu dam svečko!

Aja, pa še to - potem so mu pred 3.cepljenjem vzeli kri in jo pregledali, da ni slučajno alergičen na cepivo! Kljub temu, da je alergik, na cepivo ni in smo ga uspešno še 3.cepili!

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vročina po cepljenju
12.5.2006 23:31:24   
Anonimen
A sama ne veš,da lahko po cepljenju dobi vročino?
In zakaj bi ti pri pediatru dali kaj?
Saj vsak starš mora imeti doma za otroka sirup proti vročini,saj ne veš nikoli kdaj te lahko preseneti.Pediater ti ni dolžan dati proti vročini,saj lahko sama greš do lekarne in kupiš.Sirup pa moraš imeti vedno doma.
in ne dajaj svečke,rajši daj calpol

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vročina po cepljenju
12.5.2006 23:38:03   
NRMM
Uff anonimna si pa skrajno nesramna. Ti si se ziher brihtna rodila.Pač je vprašala, če si prvič mamica te marsikaj zanima in marsikaj ne veš.

Koliko vem je po večini v ZD praksa, da dajo kaj proti vročinam, ko je user posted image  prvič cepljen, mi smo dobili svečke, mi pa je pediater rekel, da jo naj dam, če temp.preseže 38,5, ampak zaenkrat ni bilo potrebe, bomo videli konec meseca, ko bo 2 cepljenje.


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vročina po cepljenju
13.5.2006 7:12:26   
Marogica
Nam je svetovala pediatrinja, da damo po vsakem ceplenju kar preventivno zvečer, pred spanjem eno svečko, ker se lahko vročina pojavi tudi še kasneje. Ti ji kar daj nekaj proti zbijanju vročine

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vročina po cepljenju
13.5.2006 10:49:15   
bena
AC moj nasvet bo za tebe prepozen, vendar ti bo mogoče prišel prav pri naslednjem cepljenju. Naš sonček je bil prejšnji torek tretjič cepljen. Po prvem in drugem cepljenju je imel vročino, tam do 38,5 stopinj, ki mu je potem, ko sem mu dala svečko padla. Po nasvetu medicinske sestre sem mu obakrat na mesto, kjer je bil celjen, dala le kamilični obkladek.
Moja soseda pa mi je povedala, da je ona svojemu fantku na mesto cepljenja vedno dala obkladek s kislo smetano, ker menda ta potegne vročino iz telesa. In čudež, naš ta mali po tretjem cepljenju, ko sem mu na kamilični obkladek dala še kislo smetano (približno pri štirih previjanjih), resnično ni dobil vročine. Res, da je imel nekoliko višjo temperaturo kot ponavadi, maksimalno do 37,2 stopinje, vendar je to pri dojenčku še normalna temperatura. Poskusite tudi ostale, mogoče se bo obneslo.

(odgovor članu ac)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vročina po cepljenju
14.5.2006 15:25:16   
petra.horzi
anonimna res si nesramna
ne moreš otroku kr neki dajat na lastno pest
mene je zdravnica pr 1. cepljenju sama vprašala če mi da svečke in sm valda rekla da ja
je mel mal vroćine tamal, sm mu dala svečko in je blo v redu
zdej mava pa čez 10 dni drugo cepljenje in mu bom že takoj dala svečko-preventivno
je tud zdravnica rekla tko

_____________________________

moj sonček je že "velik fant"

(odgovor članu bena)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?