|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 16:29:22   
skuštrana
Že prvorojenka je imela tale izcedek iz očesa, seveda ga ima tudi naš drugi škratuser posted image , jaz se pa že čisto pozabila s čim lahko izpiram takšno oko ( kamilice - ja ali neuser posted image ; fiziološka raztopinauser posted image )...
spomnim se samo to, da naj notri kapljam svoje mleko..

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 16:32:25   
Luni
Tvoje mleko je naravni antibiotik za oba, tako da brez straha. Če v dnevu, dveh ne bo bolje, pa kar k zdravniku. Jaz sem naši mali dvakrat pozdravila učke s svojim mlekom. Pa ne boš verjela, da mi zadnjič ena znanka pravi, da se na žalost ni spomnila name (ker še dojim), da bi prišla po par kapljic mleka za njenega tamalga user posted image

_____________________________



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
19.10.2007 17:10:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Luni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 17:13:18   
ursy78
ja najbolje je da probaš kar s svojim mlekom je najboljše.lohk pa tud s fizološko raztopino probaš,sam morš od zunanje strani očesa proti notranji spucat,no saj tek so men rekli

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 17:23:58   
Klarita
Tudi moj fant je šel domov iz porodnišnice z vneto očko. Čistla sem mu jo samo s fiziološko, v Avstriji pa sem dobila še ene kapljice, ki so mu tudi pomagale. Če dojiš pa probaj najprej s tvojim mlekom.

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 18:07:47   
bibyzan
Moja je imela učko vneto cel mesec. Mi je dosadlo in sem šla po napotnico in k okulistu,ker niso pomagale niti Tobrex kapljive niti mazilo (moje mleko in fiziološka pa itak ne). greva na bris in najdejo klamidijo!!! Mimogrede jaz sem na klamidijo negativna, ker se le ta dobi pri porodu, oz. prehodu skozi porodni kanal, druga poanta je, da sem imela cr in to v 27. tednu, pa dokler nisva prišle iz intenzive na oddelek ni imela vnete učke. Torej ji je ena sestra prinesla noter. V glavnem hočem pobvedat, če se dolgo gnoji se splača it naprej, mimogrede sem pa okulistki povedala, da sem spirala z mojim mlekom, pa jo je skoraj kap, da tega se pa ne delauser posted image user posted image user posted image . TAk, da ne vem. Lahk pa je solznikanal zamašen, potem pa pomaga tudi masaža le tega.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 18:10:30   
Naja30
Tudi jaz sem ji kapnila svoje mleko v oko, če je bilo vneto in je pomagalo.

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
19.10.2007 18:48:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 19:27:59   
helenav
Mi smo se po enem mesecu in pol rešili vnetja..sem pa skozi mazala s kamilico, večkrat dnevno..med dojenjem sem ji topel obkladek kar na oko položila..pediatrinja pa nam je Tobrex mazilo pripisala in sedaj je ok..jaz preventivno dvakrat na dan še vedno s kamilico čistim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 19:28:36   
Jančika_
Kajetan je imel pol leta vneto oko. Ukrepi, ki so mi jih svetovali pri pediatru (spirati s fiziološko, pa z ničemer drugim, in masirati, masirati, masirati, ker ima kao ozek solzevod) niso pomagali NIČ. Po pol leta sem imela poln kufer in sem mu oko namazala z mazilom Tobrex (sem ga dobila za Vasjo, ko se mu je vnelo oko). In je bilo ČEZ NOČ dobro (in se ni ponovilo - do zdaj, ko ima 15 mesecev in je staknil vnetje v vrtcu). Takrat se mi je pa potem res tako brezveze zdelo, kako sem matrala otroka s spiranjem in masiranjem, ker je vsakič tako jokal zraven...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 19:51:29   
Anonimen
Moji punčki so pomagale samo tobrex kapljice

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 19:57:18   
Dashenka
Samo s fiziološko in masirat izvodilo solznega kanala.

Antibiotik pa je popolnoma brezvezen - saj gre pri novorojenčkih za zamašene solne kanale, ne pa bakterijsko vnetje.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 20:16:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Samo s fiziološko in masirat izvodilo solznega kanala.

Antibiotik pa je popolnoma brezvezen - saj gre pri novorojenčkih za zamašene solne kanale, ne pa bakterijsko vnetje.



a si ti pediater? Ni res. Lahko je tudi vnetje. bakterije lahko pridejo tudi od zunaj po zraku, lahko tudi veter kaj prinese v očko in se vname, ko si na sprehodu, kot nam je povedala pediatrinja

Nam je pri 1 tednu stari dojenčici pomagal samo tobrex, ki ga je predpisala pediatrinja.

pa izpiranje s fiziološko je potrebno bilo ali s kamilicami. Tudi meni je mleko odsvetovala

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 21:17:45   
Dashenka
Izcedek in vneti učki pri novorojenčkih so povezani z zamašenimi oz. še ne popolnoma razvitimi solznimi kanali in niso posledica bakterijskuh okužb, ki se zdravijo z antibiotiki.

Vsa vnetja pa tudi niso bakterijskega porekla.

Zato  pediatri, še manj pa oftalmologi, ne predpisujejo kar tako po dolgem in počes Tobrexa, Ciloxana, Tobradexa, Bivacina itd.

Pač pa se novorojenčkom najprej predpiše spiranje s fiziološko raztopino (kamilice so absolutno preagresivne).
Šele v primeu, da se stanje ne izboljša se predpiše tobramicin (torej Tobrex), ki naj bi bil najprimernejši antibiotik za dojenčke.

In ne, nisem pediater, pač pa univerzitetni diplomirani kemik z zaključenim podiplomskim študijem farmacije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 21:31:56   
*ANA*
Našemu 14 dni staremu novorojenčku( zdaj ima že štiri mesece) je tudi pediater predpisal Tobrex, ker s kamilico ni šlo

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 22:05:40   
malička
tudi mis mo dobili tobrex, druga ni pomagalo, je pa bilo tako da smo en teden meli vneto eno očko drug teden pa drugouser posted image user posted image , ampak tobrex je pozdravil obe in od takrat(tok, tok, tok) se vnetje še ni povonilo...

(odgovor članu *ANA*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vneta učka pri novorojenčku
19.10.2007 22:31:10   
tini6
Mi se ravno zdravimo in gre počasi na boljše. Ima tudi zožen solzevod in se vsake toliko časa okuži. Ji pa non stop solzica teče, ker kanal ne more požirati

(odgovor članu malička)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vneta učka pri novorojenčku
21.10.2007 10:38:20   
skuštrana
Hvala za odgovore, moje mleko mu itak že špricam notri...Je pa včeraj zjutraj izgledalo strašno user posted image , oko čisto zalepljeno in zatečeno, danes je malo bolje...Sploh se ne spomnim, ali je bilo pri Lizi tudi tako strašno.

No, pri naši Lizi tudi ni pomagalo drugega kot antibiotik, mi smo dobili Bivacyn...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tini6)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?